Co je to?
Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Co je to Příkazový řádek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Příkazový řádek?

Příkazový řádek neboli CLI (Command Line Interface) je uživatelské rozhraní, do nějž uživatel zapisuje příkazy pro programy nebo pro operační systém. V příkazovém řádku je výzva (prompt) a blikající kurzor. Zadaný příkaz se potvrzuje stiskem klávesy Enter. Příkazový řádek využívá např. MS DOS.


Co je to Příkazový řádek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Příkazový řádek patří do kategorie Software

Klíčová slova: pojem, názvosloví, popis, odborné názvosloví, definice, přesný význam, synonymum, informace, význam slova, terminologie, slovník, heslo, lexikon, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, slovo


Pojem Příkazový řádek je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Příkazový řádek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Příkazový řádek (zkratka CLI, anglicky Command Line Interface) představuje uživatelské rozhraní, ve kterém uživatel s programy nebo operačním systémem komunikuje zapisováním příkazů do příkazového řádku. Na rozdíl od textového rozhraní a grafického uživatelského rozhraní nevyužívá myš ani menu a nedovede pracovat s celou plochou obrazovky (terminálu).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Příkazový řádek na Google.cz

Hledat heslo Příkazový řádek ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Příkazový řádek na Youtube

Najít termín Příkazový řádek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Příkazový řádek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Příkazový řádek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkazový řádek například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Příkazový řádek? resp. jaký je význam pojmu Příkazový řádek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkazový řádek, odpověď na dotaz co je to Příkazový řádek?. Víte např. kdo to je Environmentalista? Znáte a víte kdo je Mechanik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Software. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.