Co je to?
Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Co je to Příkazový řádek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Příkazový řádek

Příkazový řádek neboli CLI (Command Line Interface) je uživatelské rozhraní, do nějž uživatel zapisuje příkazy pro programy nebo pro operační systém. V příkazovém řádku je výzva (prompt) a blikající kurzor. Zadaný příkaz se potvrzuje stiskem klávesy Enter. Příkazový řádek využívá např. MS DOS.


Co je to Příkazový řádek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Příkazový řádek? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Příkazový řádek je v kategorii Software

Klíčová slova: lexikon, termín, Software, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, definice, odborný výraz, popis, Příkazový řádek, význam, význam pojmu, názvosloví, co je to Příkazový řádek?, co to je, definice pojmu, přesný význam, terminus technicus


Pojem Příkazový řádek je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Příkazový řádek? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Příkazový řádek (zkratka CLI, anglicky Command Line Interface) představuje uživatelské rozhraní, ve kterém uživatel s programy nebo operačním systémem komunikuje zapisováním příkazů do příkazového řádku. Na rozdíl od textového rozhraní a grafického uživatelského rozhraní nevyužívá myš ani menu a nedovede pracovat s celou plochou obrazovky (terminálu).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Příkazový řádek na Youtube

Vyhledat termín Příkazový řádek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příkazový řádek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Příkazový řádek ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Příkazový řádek ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Příkazový řádek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkazový řádek například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Příkazový řádek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Příkazový řádek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkazový řádek, odpověď na dotaz co je to Příkazový řádek?. Víte např. kdo to je Jogín? Znáte a víte kdo je Višnu? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Příkazový řádek hledat i v jiných kategoriích (než Software) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.