Co je to?
Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Co je to Příkazový řádek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Příkazový řádek?

Příkazový řádek neboli CLI (Command Line Interface) je uživatelské rozhraní, do nějž uživatel zapisuje příkazy pro programy nebo pro operační systém. V příkazovém řádku je výzva (prompt) a blikající kurzor. Zadaný příkaz se potvrzuje stiskem klávesy Enter. Příkazový řádek využívá např. MS DOS.


Co je to Příkazový řádek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Příkazový řádek se nachází v sekci Software

Klíčová slova: Příkazový řádek, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, termín, definice pojmu, wiki, pojem, slovník, vysvětlení, význam pojmu, formulace, terminologie, přesný význam, význam, informace, co to je


Pojem Příkazový řádek je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Příkazový řádek?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Příkazový řádek (zkratka CLI, anglicky Command Line Interface) představuje uživatelské rozhraní, ve kterém uživatel s programy nebo operačním systémem komunikuje zapisováním příkazů do příkazového řádku. Na rozdíl od textového rozhraní a grafického uživatelského rozhraní nevyužívá myš ani menu a nedovede pracovat s celou plochou obrazovky (terminálu).

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Příkazový řádek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Příkazový řádek ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Příkazový řádek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Příkazový řádek na Youtube

Najít termín Příkazový řádek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Příkazový řádek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkazový řádek například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Příkazový řádek? resp. co to je Příkazový řádek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkazový řádek, odpověď na dotaz co je to Příkazový řádek?. Víte např. kdo to je Jan Čulík? Znáte a víte kdo je Mechanik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.