Co je to?
Výraz, termín, definice slova Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Co je to Příkazový řádek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Příkazový řádek

Příkazový řádek neboli CLI (Command Line Interface) je uživatelské rozhraní, do nějž uživatel zapisuje příkazy pro programy nebo pro operační systém. V příkazovém řádku je výzva (prompt) a blikající kurzor. Zadaný příkaz se potvrzuje stiskem klávesy Enter. Příkazový řádek využívá např. MS DOS.


Co je to Příkazový řádek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Příkazový řádek patří do sekce software

Klíčová slova: slovník, terminologie, význam slova, definice, odborné názvosloví, co je to Příkazový řádek?, termín, přesný výraz, formulace, odborný výraz, co to je, Příkazový řádek, synonymum, význam, informace, heslo, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Příkazový řádek je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Příkazový řádek? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Příkazový řádek (zkratka CLI, anglicky Command Line Interface) představuje uživatelské rozhraní, ve kterém uživatel s programy nebo operačním systémem komunikuje zapisováním příkazů do příkazového řádku. Na rozdíl od textového rozhraní a grafického uživatelského rozhraní nevyužívá myš ani menu a nedovede pracovat s celou plochou obrazovky (terminálu).

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příkazový řádek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Příkazový řádek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Příkazový řádek ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Příkazový řádek na Google.cz

Najít slovo Příkazový řádek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Příkazový řádek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkazový řádek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Příkazový řádek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Příkazový řádek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkazový řádek, odpověď na dotaz co je to Příkazový řádek?. Víte např. kdo to je Héraklés? Znáte a víte kdo je Dělník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.