Co je to?
Výraz, termín, definice slova Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Co je Příkazový řádek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Příkazový řádek?

Příkazový řádek neboli CLI (Command Line Interface) je uživatelské rozhraní, do nějž uživatel zapisuje příkazy pro programy nebo pro operační systém. V příkazovém řádku je výzva (prompt) a blikající kurzor. Zadaný příkaz se potvrzuje stiskem klávesy Enter. Příkazový řádek využívá např. MS DOS.


Co je to Příkazový řádek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Příkazový řádek můžete sdílet s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Příkazový řádek je v kategorii software

Klíčová slova: synonymum, terminologie, terminus technicus, termín, co to je, informace, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, význam slova, heslo, slovník, přesný význam, názvosloví, Příkazový řádek, pojem


Pojem Příkazový řádek je v kategorii software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Příkazový řádek můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Příkazový řádek (zkratka CLI, anglicky Command Line Interface) představuje uživatelské rozhraní, ve kterém uživatel s programy nebo operačním systémem komunikuje zapisováním příkazů do příkazového řádku. Na rozdíl od textového rozhraní a grafického uživatelského rozhraní nevyužívá myš ani menu a nedovede pracovat s celou plochou obrazovky (terminálu).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Příkazový řádek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Příkazový řádek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Příkazový řádek ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Příkazový řádek ve Wikizdrojích

Hledat termín Příkazový řádek ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příkazový řádek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Příkazový řádek například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Příkazový řádek? resp. co přesně označuje termín Příkazový řádek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkazový řádek, odpověď na dotaz co je to Příkazový řádek?. Víte např. kdo to je Adónis? Znáte a víte kdo je David Bowie? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Příkazový řádek i v jiné kategorii než je sekce software. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.