Co je to?
Výraz, termín, definice slova Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Co je Indemnita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Indemnita?

Indemnita (někdy také zvaná materiální imunita) se vztahuje podle zákonů České republiky na poslance a senátory. Znamená to, že nejsou trestně odpovědní za svoje projevy a hlasování ve sněmovně a v senátu.


Co je to Indemnita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Indemnita můžete sdílet s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Indemnita je v kategorii právo

Klíčová slova: právo, wiki, přesný význam, synonymum, slovník, právo, vysvětlení, pojem, význam slova, význam, definice pojmu, Indemnita, formulace, odborné názvosloví, terminus technicus, co znamená, termín, heslo


Pojem Indemnita je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Indemnita? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Indemnitou (která je též někdy označována jako materiální imunita) se rozumí neodpovědnost např. poslance (či senátora) za hlasování a určité projevy učiněné v Poslanecké sněmovně (či Senátu) a v jejich orgánech. Aspekt materiální imunity spočívá ve skutečnosti, že zatímco imunita klasická vyjímá účastníka z postihu ve smyslu procesním, v případě indemnity nedojde ani k hmotněprávnímu základu případného postihu. Toto právo zakotvuje článek 27 odstavec 1 a 2 Ústavy České republiky. Poslance či senátory za takovéto projevy nelze trestně stíhat, avšak to nevylučuje možnost zahájení disciplinárního řízení ze strany příslušné komory. Disciplinární řízení pak provádí mandátový a imunitní výbor.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Indemnita na Youtube

Zkusit najít výraz Indemnita na Google.cz

Hledat frázi Indemnita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Indemnita ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Indemnita ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Indemnita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Indemnita například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Indemnita? resp. co označuje slovo Indemnita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indemnita, odpověď na dotaz co je to Indemnita?. Víte např. kdo to je Slizoun? Znáte a víte kdo je Praotec Čech? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem