Co je to?
Definice výrazu, termínu Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Co je Indemnita?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Indemnita

Indemnita (někdy také zvaná materiální imunita) se vztahuje podle zákonů České republiky na poslance a senátory. Znamená to, že nejsou trestně odpovědní za svoje projevy a hlasování ve sněmovně a v senátu.


Co je to Indemnita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Indemnita? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Indemnita je v kategorii právo

Klíčová slova: slovo, lexikon, Indemnita, přesný výraz, právo, vysvětlení, terminologie, formulace, heslo, co to je, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, wiki, právo, odborné názvosloví, slovník, definice


Pojem Indemnita je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Indemnita?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Indemnitou (která je též někdy označována jako materiální imunita) se rozumí neodpovědnost např. poslance (či senátora) za hlasování a určité projevy učiněné v Poslanecké sněmovně (či Senátu) a v jejich orgánech. Aspekt materiální imunity spočívá ve skutečnosti, že zatímco imunita klasická vyjímá účastníka z postihu ve smyslu procesním, v případě indemnity nedojde ani k hmotněprávnímu základu případného postihu. Toto právo zakotvuje článek 27 odstavec 1 a 2 Ústavy České republiky. Poslance či senátory za takovéto projevy nelze trestně stíhat, avšak to nevylučuje možnost zahájení disciplinárního řízení ze strany příslušné komory. Disciplinární řízení pak provádí mandátový a imunitní výbor.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Indemnita ve Wikimedia Commons

Hledat termín Indemnita na Google.cz

Hledat výraz Indemnita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Indemnita ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Indemnita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Indemnita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Indemnita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Indemnita? resp. co znamená Indemnita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indemnita, odpověď na dotaz co je to Indemnita?. Víte např. kdo to je Marek Daniel? Znáte a víte kdo je Praotec Čech? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Indemnita hledat i v jiných kategoriích (než právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem