Co je to?
Výraz, termín, definice slova Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Co je to Indemnita? Význam slova

Co znamená termín Indemnita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Indemnita (někdy také zvaná materiální imunita) se vztahuje podle zákonů České republiky na poslance a senátory. Znamená to, že nejsou trestně odpovědní za svoje projevy a hlasování ve sněmovně a v senátu.


Co je to Indemnita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Indemnita doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Indemnita se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, význam, slovo, co je to Indemnita?, co znamená, lexikon, Právo, slovník, Indemnita, přesný výraz, informace, přesný význam, termín, definice pojmu, formulace, Právo, terminologie


Pojem Indemnita je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Indemnita?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Indemnitou (která je též někdy označována jako materiální imunita) se rozumí neodpovědnost např. poslance (či senátora) za hlasování a určité projevy učiněné v Poslanecké sněmovně (či Senátu) a v jejich orgánech. Aspekt materiální imunity spočívá ve skutečnosti, že zatímco imunita klasická vyjímá účastníka z postihu ve smyslu procesním, v případě indemnity nedojde ani k hmotněprávnímu základu případného postihu. Toto právo zakotvuje článek 27 odstavec 1 a 2 Ústavy České republiky. Poslance či senátory za takovéto projevy nelze trestně stíhat, avšak to nevylučuje možnost zahájení disciplinárního řízení ze strany příslušné komory. Disciplinární řízení pak provádí mandátový a imunitní výbor.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Indemnita ve Wikizdrojích

Najít výraz Indemnita ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Indemnita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Indemnita na Google.cz

Vyhledat heslo Indemnita ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Indemnita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Indemnita například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Indemnita? resp. co znamená výraz Indemnita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indemnita, odpověď na dotaz co je to Indemnita?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Lech? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Indemnita v jiné sekci než Právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem