Co je to?
Výraz, termín, definice slova Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Co je to Indemnita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Indemnita

Indemnita (někdy také zvaná materiální imunita) se vztahuje podle zákonů České republiky na poslance a senátory. Znamená to, že nejsou trestně odpovědní za svoje projevy a hlasování ve sněmovně a v senátu.


Co je to Indemnita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Indemnita můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Indemnita je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, definice, co je to Indemnita?, wiki, slovník, pojem, informace, Právo, význam, formulace, popis, heslo, terminus technicus, Právo, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Indemnita je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Indemnita?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Indemnitou (která je též někdy označována jako materiální imunita) se rozumí neodpovědnost např. poslance (či senátora) za hlasování a určité projevy učiněné v Poslanecké sněmovně (či Senátu) a v jejich orgánech. Aspekt materiální imunity spočívá ve skutečnosti, že zatímco imunita klasická vyjímá účastníka z postihu ve smyslu procesním, v případě indemnity nedojde ani k hmotněprávnímu základu případného postihu. Toto právo zakotvuje článek 27 odstavec 1 a 2 Ústavy České republiky. Poslance či senátory za takovéto projevy nelze trestně stíhat, avšak to nevylučuje možnost zahájení disciplinárního řízení ze strany příslušné komory. Disciplinární řízení pak provádí mandátový a imunitní výbor.

Pro více informací o heslu Indemnita zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Indemnita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Indemnita ve Wikizdrojích

Najít výraz Indemnita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Indemnita ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Indemnita na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Indemnita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Indemnita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Indemnita? resp. jaký je význam slova Indemnita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indemnita, odpověď na dotaz co je to Indemnita?. Víte např. kdo to je Hejtman? Znáte a víte kdo je Lech? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem