Co je to?
Výraz, termín, definice slova Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Co je to Indemnita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Indemnita

Indemnita (někdy také zvaná materiální imunita) se vztahuje podle zákonů České republiky na poslance a senátory. Znamená to, že nejsou trestně odpovědní za svoje projevy a hlasování ve sněmovně a v senátu.


Co je to Indemnita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Indemnita. Co znamená odborný pojem Indemnita z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Indemnita s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Indemnita se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: formulace, co znamená, názvosloví, co to je, slovo, wiki, terminologie, význam pojmu, termín, heslo, definice, význam, Právo, pojem, terminus technicus, co je to Indemnita?, Indemnita, lexikon


Pojem Indemnita je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Indemnita píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Indemnitou (která je též někdy označována jako materiální imunita) se rozumí neodpovědnost např. poslance (či senátora) za hlasování a určité projevy učiněné v Poslanecké sněmovně (či Senátu) a v jejich orgánech. Aspekt materiální imunity spočívá ve skutečnosti, že zatímco imunita klasická vyjímá účastníka z postihu ve smyslu procesním, v případě indemnity nedojde ani k hmotněprávnímu základu případného postihu. Toto právo zakotvuje článek 27 odstavec 1 a 2 Ústavy České republiky. Poslance či senátory za takovéto projevy nelze trestně stíhat, avšak to nevylučuje možnost zahájení disciplinárního řízení ze strany příslušné komory. Disciplinární řízení pak provádí mandátový a imunitní výbor.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Indemnita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Indemnita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Indemnita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Indemnita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Indemnita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Indemnita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Indemnita například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Indemnita? resp. jaká je definice termínu Indemnita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indemnita, odpověď na dotaz co je to Indemnita?. Víte např. kdo to je Buchta? Znáte a víte kdo je Kouzelník Žito? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem