Co je to?
Odborný výraz, definice slova Houžev. Co znamená slovo Houžev z kategorie Různé?

Co je Houžev? Definice pojmu

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Houžev?

Slovo houžev se v dnešní době již příliš nepoužívá a málokdo ví, o co se vlastně jedná. Houžev je speciální provaz vytvořený ze zkroucených větví nebo kmenů různých malých stromů. Může se jednat o nerozdrcené svazky, nebo se svazky rozdrtí a vznikne tím mnohem jemnější provaz. Těchto provazů se dříve používalo ke stavbě vorů. Příkladem pro nerozdrcené svazky je velikonoční pomlázka.

Co je to Houžev? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Houžev. Co znamená slovo Houžev z kategorie Různé?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Houžev) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Houžev patří do kategorie různé

Klíčová slova: význam, pojem, slovo, různé, wiki, různé, formulace, synonymum, informace, lexikon, termín, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, terminus technicus, popis, přesný výraz, názvosloví


Pojem Houžev je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Houžev?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Houžev, nářečně též hužva, (množ. č. houžve, hužve) je vazebný prvek, druh provazu vyrobený ze zkroucených prutů, větví, kořenů nebo kmínků stromů s osekanými větvemi. Buď to jsou nerozdrcené svazky mladých proutků (např. pomlázka), nebo se svazky rozdrtí, čímž vzniká jemnější provaz. Takových provazů se používalo od pravěku k vázání předmětů k sobě nebo k jejich obepínání.

Další informační zdroje o slovu Houžev

Hledat slovo Houžev na Google.cz

Zkusit najít termín Houžev ve Wikizdrojích

Najít výraz Houžev ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Houžev ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Houžev ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Houžev ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Houžev například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená Houžev? resp. jaká je definice termínu Houžev? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Houžev, odpověď na dotaz co je to Houžev?. Víte např. kdo to je Chamtivec? Znáte a víte kdo je Poberta? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?