Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Bronchoskopie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bronchoskopie?

Pod lékařským označením bronchoskopie se ukrývá k optickému vyšetření dolních cest dýchacích. Jedná se o endoskopickou invazivní metodu. Lékař k ní potřebuje speciální přístroj - bronchoskop.
Během zákroku se může odebrat vzorek tkání a hlenu nebo ošetřit průdušky, které jsou ucpané, zúžené či krvácejí. V současnosti se jedná o nejčastěji využívanou metodu, za jejíž pomoci se řeší vdechnutí cizích těles do dýchacích cest. Zákrok se provádí ve speciálně uzpůsobené ambulanci, kde musí být zařízení pro monitorování životně důležitých funkcí. Poprvé bylo toto vyšetření použito v roce 1847.


Co je to Bronchoskopie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Bronchoskopie) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bronchoskopie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: synonymum, lexikon, pojem, význam, definice, terminus technicus, co to je, Lékařství, heslo, slovník, termín, co je to Bronchoskopie?, vysvětlení, přesný výraz, terminologie, definice pojmu, slovo, přesný význam


Pojem Bronchoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Bronchoskopie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Bronchoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bronchoskopie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Bronchoskopie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronchoskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Bronchoskopie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchoskopie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bronchoskopie? resp. jaká je definice slova Bronchoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchoskopie, odpověď na dotaz co je to Bronchoskopie?. Víte např. kdo to je Youtuber? Znáte a víte kdo je Druid? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.