Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Bronchoskopie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bronchoskopie?

Pod lékařským označením bronchoskopie se ukrývá k optickému vyšetření dolních cest dýchacích. Jedná se o endoskopickou invazivní metodu. Lékař k ní potřebuje speciální přístroj - bronchoskop.
Během zákroku se může odebrat vzorek tkání a hlenu nebo ošetřit průdušky, které jsou ucpané, zúžené či krvácejí. V současnosti se jedná o nejčastěji využívanou metodu, za jejíž pomoci se řeší vdechnutí cizích těles do dýchacích cest. Zákrok se provádí ve speciálně uzpůsobené ambulanci, kde musí být zařízení pro monitorování životně důležitých funkcí. Poprvé bylo toto vyšetření použito v roce 1847.


Co je to Bronchoskopie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bronchoskopie s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bronchoskopie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, lexikon, Bronchoskopie, přesný výraz, názvosloví, synonymum, informace, definice, vysvětlení, odborný výraz, slovník, význam pojmu, terminologie, termín, popis, definice pojmu, význam slova


Pojem Bronchoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bronchoskopie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Bronchoskopie ve Wikipedii

Vyhledat heslo Bronchoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Bronchoskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Bronchoskopie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Bronchoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchoskopie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bronchoskopie? resp. jaký je přesný význam slova Bronchoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchoskopie, odpověď na dotaz co je to Bronchoskopie?. Víte např. kdo to je Sauron? Znáte a víte kdo je Otaku? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Bronchoskopie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.