Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bronchoskopie. Co znamená odborný pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Bronchoskopie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bronchoskopie?

Pod lékařským označením bronchoskopie se ukrývá k optickému vyšetření dolních cest dýchacích. Jedná se o endoskopickou invazivní metodu. Lékař k ní potřebuje speciální přístroj - bronchoskop.
Během zákroku se může odebrat vzorek tkání a hlenu nebo ošetřit průdušky, které jsou ucpané, zúžené či krvácejí. V současnosti se jedná o nejčastěji využívanou metodu, za jejíž pomoci se řeší vdechnutí cizích těles do dýchacích cest. Zákrok se provádí ve speciálně uzpůsobené ambulanci, kde musí být zařízení pro monitorování životně důležitých funkcí. Poprvé bylo toto vyšetření použito v roce 1847.


Co je to Bronchoskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bronchoskopie. Co znamená odborný pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bronchoskopie můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bronchoskopie je v sekci lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, synonymum, co je to Bronchoskopie?, význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, pojem, vysvětlení, co znamená, slovník, Bronchoskopie, lexikon, co to je, definice, heslo, termín


Pojem Bronchoskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Bronchoskopie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Bronchoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bronchoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bronchoskopie na Google.cz

Vyhledat termín Bronchoskopie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Bronchoskopie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchoskopie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bronchoskopie? resp. co je to Bronchoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchoskopie, odpověď na dotaz co je to Bronchoskopie?. Víte např. kdo to je Štefan Margita? Znáte a víte kdo je Otaku? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bronchoskopie v jiné sekci než lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.