Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Bronchoskopie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bronchoskopie?

Pod lékařským označením bronchoskopie se ukrývá k optickému vyšetření dolních cest dýchacích. Jedná se o endoskopickou invazivní metodu. Lékař k ní potřebuje speciální přístroj - bronchoskop.
Během zákroku se může odebrat vzorek tkání a hlenu nebo ošetřit průdušky, které jsou ucpané, zúžené či krvácejí. V současnosti se jedná o nejčastěji využívanou metodu, za jejíž pomoci se řeší vdechnutí cizích těles do dýchacích cest. Zákrok se provádí ve speciálně uzpůsobené ambulanci, kde musí být zařízení pro monitorování životně důležitých funkcí. Poprvé bylo toto vyšetření použito v roce 1847.


Co je to Bronchoskopie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bronchoskopie můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bronchoskopie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, přesný význam, terminus technicus, synonymum, informace, odborné názvosloví, význam, formulace, termín, lexikon, význam slova, slovník, terminologie, Bronchoskopie, co je to Bronchoskopie?, vysvětlení, heslo


Pojem Bronchoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Bronchoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Bronchoskopie na Google.cz

Hledat slovo Bronchoskopie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bronchoskopie na Youtube

Zkusit najít výraz Bronchoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Bronchoskopie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchoskopie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bronchoskopie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bronchoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchoskopie, odpověď na dotaz co je to Bronchoskopie?. Víte např. kdo to je Environmentalista? Znáte a víte kdo je Druid? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.