Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dřevomorka. Co znamená odborný pojem Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Co je to Dřevomorka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dřevomorka

Dřevomorka neboli dřevomor kořenový či spálenka skořepatá je druh patogenní houby s plodnicemi modravé až černé barvy a zvlněným povrchem. Ten je době plné zralosti černý a tvarově připomíná tekoucí lávu nebo asfalt. Dřevomorka škodí především na listnatých stromech, kde rozkládá dřevo. Může dále žít i poté, co zahubí svého hostitele. Zasahuje všechny části stromu.


Co je to Dřevomorka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dřevomorka. Co znamená odborný pojem Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Dřevomorka patří do sekce nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, nemoce, odborné názvosloví, termín, heslo, co to je, odborný výraz, přesný výraz, význam, vysvětlení, terminus technicus, význam slova, popis, definice, slovník, Dřevomorka, informace


Pojem Dřevomorka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dřevomorka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dřevomorka domácí (Serpula lacrymans (Wulfen) P. Karst., 1885) je jedlá dřevokazná houba z čeledi dřevomorkovitých, řádu hřibotvarých.
Dřevomorka domácí se vyskytuje téměř výhradně na zpracovaném dřevě listnáčů i jehličnanů, ve volné přírodě jen velmi vzácně. Napadá zpravidla dřevěné části staveb, tedy trámy, podlahy, dřevěné stěny, dveře, nábytek. Podhoubí může prorůstat zdmi (skulinami v cihlách nebo nekvalitní maltou). Vyžaduje vlhké prostředí, ideálně sklepy, dlouho nevětrané prostory, krovy se zatékáním dešťové vody a podobně. Vyskytuje se celoročně.

Jiné zdroje informací o pojmu Dřevomorka

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřevomorka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Dřevomorka ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Dřevomorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Dřevomorka na Google.cz

Hledat termín Dřevomorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dřevomorka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřevomorka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dřevomorka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dřevomorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevomorka, odpověď na dotaz co je to Dřevomorka?. Víte např. kdo to je Roger Daltrey? Znáte a víte kdo je Josef Urválek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.