Co je to?
Definice výrazu, termínu Dřevomorka. Co znamená odborný pojem Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Co je to Dřevomorka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dřevomorka

Dřevomorka neboli dřevomor kořenový či spálenka skořepatá je druh patogenní houby s plodnicemi modravé až černé barvy a zvlněným povrchem. Ten je době plné zralosti černý a tvarově připomíná tekoucí lávu nebo asfalt. Dřevomorka škodí především na listnatých stromech, kde rozkládá dřevo. Může dále žít i poté, co zahubí svého hostitele. Zasahuje všechny části stromu.


Co je to Dřevomorka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dřevomorka. Co znamená odborný pojem Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dřevomorka s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dřevomorka je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Dřevomorka?, význam pojmu, slovník, Nemoce, odborné názvosloví, terminologie, co znamená, přesný výraz, pojem, synonymum, Nemoce, význam, význam slova, názvosloví, Dřevomorka, terminus technicus, přesný význam, heslo


Pojem Dřevomorka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dřevomorka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dřevomorka domácí (Serpula lacrymans (Wulfen) P. Karst., 1885) je jedlá dřevokazná houba z čeledi dřevomorkovitých, řádu hřibotvarých.
Dřevomorka domácí se vyskytuje téměř výhradně na zpracovaném dřevě listnáčů i jehličnanů, ve volné přírodě jen velmi vzácně. Napadá zpravidla dřevěné části staveb, tedy trámy, podlahy, dřevěné stěny, dveře, nábytek. Podhoubí může prorůstat zdmi (skulinami v cihlách nebo nekvalitní maltou). Vyžaduje vlhké prostředí, ideálně sklepy, dlouho nevětrané prostory, krovy se zatékáním dešťové vody a podobně. Vyskytuje se celoročně.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Dřevomorka ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Dřevomorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Dřevomorka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřevomorka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Dřevomorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dřevomorka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřevomorka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dřevomorka? resp. co přesně znamená slovo Dřevomorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevomorka, odpověď na dotaz co je to Dřevomorka?. Víte např. kdo to je Prorektor? Znáte a víte kdo je Hypochondr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.