Co je to?
Definice výrazu, termínu Dřevomorka. Co znamená odborný pojem Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Co je to Dřevomorka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dřevomorka?

Dřevomorka neboli dřevomor kořenový či spálenka skořepatá je druh patogenní houby s plodnicemi modravé až černé barvy a zvlněným povrchem. Ten je době plné zralosti černý a tvarově připomíná tekoucí lávu nebo asfalt. Dřevomorka škodí především na listnatých stromech, kde rozkládá dřevo. Může dále žít i poté, co zahubí svého hostitele. Zasahuje všechny části stromu.


Co je to Dřevomorka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dřevomorka. Co znamená odborný pojem Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dřevomorka se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice, slovo, význam pojmu, informace, slovník, Nemoce, Nemoce, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, co to je, lexikon, synonymum, co znamená, názvosloví, co je to Dřevomorka?


Pojem Dřevomorka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dřevomorka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dřevomorka domácí (Serpula lacrymans (Wulfen) P. Karst., 1885) je jedlá dřevokazná houba z čeledi dřevomorkovitých, řádu hřibotvarých.
Dřevomorka domácí se vyskytuje téměř výhradně na zpracovaném dřevě listnáčů i jehličnanů, ve volné přírodě jen velmi vzácně. Napadá zpravidla dřevěné části staveb, tedy trámy, podlahy, dřevěné stěny, dveře, nábytek. Podhoubí může prorůstat zdmi (skulinami v cihlách nebo nekvalitní maltou). Vyžaduje vlhké prostředí, ideálně sklepy, dlouho nevětrané prostory, krovy se zatékáním dešťové vody a podobně. Vyskytuje se celoročně.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Dřevomorka ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Dřevomorka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Dřevomorka ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Dřevomorka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřevomorka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Dřevomorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřevomorka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Dřevomorka? resp. co znamená slovo Dřevomorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevomorka, odpověď na dotaz co je to Dřevomorka?. Víte např. kdo to je Patron? Znáte a víte kdo je Chůva? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.