Co je to?
Definice výrazu, termínu Dřevomorka. Co znamená odborný pojem Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Co je to Dřevomorka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dřevomorka

Dřevomorka neboli dřevomor kořenový či spálenka skořepatá je druh patogenní houby s plodnicemi modravé až černé barvy a zvlněným povrchem. Ten je době plné zralosti černý a tvarově připomíná tekoucí lávu nebo asfalt. Dřevomorka škodí především na listnatých stromech, kde rozkládá dřevo. Může dále žít i poté, co zahubí svého hostitele. Zasahuje všechny části stromu.


Co je to Dřevomorka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dřevomorka. Co znamená odborný pojem Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dřevomorka? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dřevomorka je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, wiki, odborný výraz, pojem, přesný význam, definice, terminologie, co znamená, vysvětlení, Nemoce, co je to Dřevomorka?, význam slova, popis, přesný výraz, termín, definice pojmu, slovo


Pojem Dřevomorka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dřevomorka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dřevomorka domácí (Serpula lacrymans (Wulfen) P. Karst., 1885) je jedlá dřevokazná houba z čeledi dřevomorkovitých, řádu hřibotvarých.
Dřevomorka domácí se vyskytuje téměř výhradně na zpracovaném dřevě listnáčů i jehličnanů, ve volné přírodě jen velmi vzácně. Napadá zpravidla dřevěné části staveb, tedy trámy, podlahy, dřevěné stěny, dveře, nábytek. Podhoubí může prorůstat zdmi (skulinami v cihlách nebo nekvalitní maltou). Vyžaduje vlhké prostředí, ideálně sklepy, dlouho nevětrané prostory, krovy se zatékáním dešťové vody a podobně. Vyskytuje se celoročně.

Jiné zdroje informací o pojmu Dřevomorka

Vyhledat termín Dřevomorka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Dřevomorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Dřevomorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Dřevomorka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřevomorka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Dřevomorka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřevomorka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dřevomorka? resp. jaká je definice termínu Dřevomorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevomorka, odpověď na dotaz co je to Dřevomorka?. Víte např. kdo to je Sodomita? Znáte a víte kdo je Jára Cimrman? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Dřevomorka hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.