Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dřevomorka. Co znamená slovo Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Co je Dřevomorka?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dřevomorka

Dřevomorka neboli dřevomor kořenový či spálenka skořepatá je druh patogenní houby s plodnicemi modravé až černé barvy a zvlněným povrchem. Ten je době plné zralosti černý a tvarově připomíná tekoucí lávu nebo asfalt. Dřevomorka škodí především na listnatých stromech, kde rozkládá dřevo. Může dále žít i poté, co zahubí svého hostitele. Zasahuje všechny části stromu.


Co je to Dřevomorka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dřevomorka. Co znamená slovo Dřevomorka z kategorie Nemoce?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dřevomorka s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Dřevomorka patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, slovník, slovo, definice pojmu, co je to Dřevomorka?, co znamená, terminus technicus, termín, pojem, wiki, heslo, nemoce, co to je, terminologie, informace, Dřevomorka, formulace


Pojem Dřevomorka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dřevomorka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dřevomorka domácí (Serpula lacrymans (Wulfen) P. Karst., 1885) je jedlá dřevokazná houba z čeledi dřevomorkovitých, řádu hřibotvarých.
Dřevomorka domácí se vyskytuje téměř výhradně na zpracovaném dřevě listnáčů i jehličnanů, ve volné přírodě jen velmi vzácně. Napadá zpravidla dřevěné části staveb, tedy trámy, podlahy, dřevěné stěny, dveře, nábytek. Podhoubí může prorůstat zdmi (skulinami v cihlách nebo nekvalitní maltou). Vyžaduje vlhké prostředí, ideálně sklepy, dlouho nevětrané prostory, krovy se zatékáním dešťové vody a podobně. Vyskytuje se celoročně.

Více informací o pojmu Dřevomorka lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Dřevomorka ve Wikislovníku

Najít výraz Dřevomorka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Dřevomorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřevomorka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Dřevomorka ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Dřevomorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřevomorka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teďka už zajisté víte co je to Dřevomorka? resp. co vlastně znamená slovo Dřevomorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevomorka, odpověď na dotaz co je to Dřevomorka?. Víte např. kdo to je Martin Hausenblas? Znáte a víte kdo je Jan Nedbal? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.