Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Roztroušená skleróza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Roztroušená skleróza?

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění napadající centrální nervovou soustavu. Znamená to, že imunitní systém z ne zcela zjištěných příčin napadá a poškozuje mozkové buňky. Konkrétně poškozuje spoje mezi nervovými buňkami a ty potom ztrácejí schopnost vzájemné komunikace, tj. nedokážou přenášet nervové vzruchy. Onemocnění se projevuje poruchami hybnosti, paměti, objevují se záchvaty. Závažnost onemocnění je velmi různá. Roztroušená skleróza se bohužel nedá léčit, léky pouze zmírňují obtíže. Nemoc se objevuje zpravidla v dospělosti mezi 20. a 40. rokem věku a postihuje častěji ženy.


Co je to Roztroušená skleróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Roztroušená skleróza s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Roztroušená skleróza patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: terminologie, co to je, slovo, přesný význam, názvosloví, odborný výraz, informace, popis, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, slovník, význam, wiki, nemoce, odborné názvosloví, co znamená, definice


Pojem Roztroušená skleróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Roztroušená skleróza?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Roztroušená skleróza (zkráceně RS, latinsky: sclerosis multiplex, anglicky: Multiple sclerosis, zkráceně MS) je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu (mozek a míchu), čímž způsobuje demyelinizaci (rozpad myelinových pochev). Nemoc postihuje zejména mladé dospělé (od 20 do 40 let) a její výskyt je častější u žen (přibližně v poměru 2:1). Její prevalence se pohybuje v rozmezí od 2 do 150 pacientů na 100 000 obyvatel. Onemocnění popsal v roce 1868 jako první Jean-Martin Charcot.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roztroušená skleróza ve Wikimedia Commons

Najít pojem Roztroušená skleróza ve Wikislovníku

Hledat termín Roztroušená skleróza na Google.cz

Zkusit najít termín Roztroušená skleróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Roztroušená skleróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Roztroušená skleróza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Roztroušená skleróza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Roztroušená skleróza? resp. jaká je definice termínu Roztroušená skleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roztroušená skleróza, odpověď na dotaz co je to Roztroušená skleróza?. Víte např. kdo to je Jiří Voskovec? Znáte a víte kdo je Iva Pazderková? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.