Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Roztroušená skleróza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Roztroušená skleróza?

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění napadající centrální nervovou soustavu. Znamená to, že imunitní systém z ne zcela zjištěných příčin napadá a poškozuje mozkové buňky. Konkrétně poškozuje spoje mezi nervovými buňkami a ty potom ztrácejí schopnost vzájemné komunikace, tj. nedokážou přenášet nervové vzruchy. Onemocnění se projevuje poruchami hybnosti, paměti, objevují se záchvaty. Závažnost onemocnění je velmi různá. Roztroušená skleróza se bohužel nedá léčit, léky pouze zmírňují obtíže. Nemoc se objevuje zpravidla v dospělosti mezi 20. a 40. rokem věku a postihuje častěji ženy.


Co je to Roztroušená skleróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Roztroušená skleróza můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Roztroušená skleróza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, význam slova, slovník, názvosloví, pojem, heslo, termín, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, co znamená, slovo, Nemoce, formulace, terminologie


Pojem Roztroušená skleróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Roztroušená skleróza?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Roztroušená skleróza (zkráceně RS, latinsky: sclerosis multiplex, anglicky: Multiple sclerosis, zkráceně MS) je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu (mozek a míchu), čímž způsobuje demyelinizaci (rozpad myelinových pochev). Nemoc postihuje zejména mladé dospělé (od 20 do 40 let) a její výskyt je častější u žen (přibližně v poměru 2:1). Její prevalence se pohybuje v rozmezí od 2 do 150 pacientů na 100 000 obyvatel. Onemocnění popsal v roce 1868 jako první Jean-Martin Charcot.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Roztroušená skleróza ve Wikizdrojích

Hledat pojem Roztroušená skleróza na Google.cz

Vyhledat heslo Roztroušená skleróza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Roztroušená skleróza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Roztroušená skleróza na Youtube

Najít slovo Roztroušená skleróza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Roztroušená skleróza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Roztroušená skleróza? resp. co přesně znamená slovo Roztroušená skleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roztroušená skleróza, odpověď na dotaz co je to Roztroušená skleróza?. Víte např. kdo to je Praotec Čech? Znáte a víte kdo je Tomáš Baldýnský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.