Co je to?
Definice výrazu Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Co je Roztroušená skleróza?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Roztroušená skleróza

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění napadající centrální nervovou soustavu. Znamená to, že imunitní systém z ne zcela zjištěných příčin napadá a poškozuje mozkové buňky. Konkrétně poškozuje spoje mezi nervovými buňkami a ty potom ztrácejí schopnost vzájemné komunikace, tj. nedokážou přenášet nervové vzruchy. Onemocnění se projevuje poruchami hybnosti, paměti, objevují se záchvaty. Závažnost onemocnění je velmi různá. Roztroušená skleróza se bohužel nedá léčit, léky pouze zmírňují obtíže. Nemoc se objevuje zpravidla v dospělosti mezi 20. a 40. rokem věku a postihuje častěji ženy.


Co je to Roztroušená skleróza? Význam slova, termín, Definice výrazu Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Roztroušená skleróza je v sekci nemoce

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, informace, co to je, Roztroušená skleróza, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, význam, definice pojmu, popis, pojem, co znamená, slovo, nemoce, definice, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Roztroušená skleróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Roztroušená skleróza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roztroušená skleróza (zkráceně RS, latinsky: sclerosis multiplex, anglicky: Multiple sclerosis, zkráceně MS) je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu (mozek a míchu), čímž způsobuje demyelinizaci (rozpad myelinových pochev). Nemoc postihuje zejména mladé dospělé (od 20 do 40 let) a její výskyt je častější u žen (přibližně v poměru 2:1). Její prevalence se pohybuje v rozmezí od 2 do 150 pacientů na 100 000 obyvatel. Onemocnění popsal v roce 1868 jako první Jean-Martin Charcot.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roztroušená skleróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Roztroušená skleróza na Google.cz

Hledat videa s názvem Roztroušená skleróza na Youtube

Vyhledat výraz Roztroušená skleróza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Roztroušená skleróza ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Roztroušená skleróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Roztroušená skleróza například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Roztroušená skleróza? resp. co znamená slovo Roztroušená skleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roztroušená skleróza, odpověď na dotaz co je to Roztroušená skleróza?. Víte např. kdo to je Vlastimil Zavřel? Znáte a víte kdo je Franz Schubert? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spící pacient, roztroušená skleróza, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.