Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Roztroušená skleróza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Roztroušená skleróza?

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění napadající centrální nervovou soustavu. Znamená to, že imunitní systém z ne zcela zjištěných příčin napadá a poškozuje mozkové buňky. Konkrétně poškozuje spoje mezi nervovými buňkami a ty potom ztrácejí schopnost vzájemné komunikace, tj. nedokážou přenášet nervové vzruchy. Onemocnění se projevuje poruchami hybnosti, paměti, objevují se záchvaty. Závažnost onemocnění je velmi různá. Roztroušená skleróza se bohužel nedá léčit, léky pouze zmírňují obtíže. Nemoc se objevuje zpravidla v dospělosti mezi 20. a 40. rokem věku a postihuje častěji ženy.


Co je to Roztroušená skleróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Roztroušená skleróza se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co to je, synonymum, popis, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, terminus technicus, Nemoce, slovo, definice, slovník, význam, Nemoce, co je to Roztroušená skleróza?, význam pojmu, definice pojmu, vysvětlení, názvosloví


Pojem Roztroušená skleróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Roztroušená skleróza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roztroušená skleróza (zkráceně RS, latinsky: sclerosis multiplex, anglicky: Multiple sclerosis, zkráceně MS) je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu (mozek a míchu), čímž způsobuje demyelinizaci (rozpad myelinových pochev). Nemoc postihuje zejména mladé dospělé (od 20 do 40 let) a její výskyt je častější u žen (přibližně v poměru 2:1). Její prevalence se pohybuje v rozmezí od 2 do 150 pacientů na 100 000 obyvatel. Onemocnění popsal v roce 1868 jako první Jean-Martin Charcot.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Roztroušená skleróza ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Roztroušená skleróza na Google.cz

Vyhledat heslo Roztroušená skleróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Roztroušená skleróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Roztroušená skleróza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roztroušená skleróza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Roztroušená skleróza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Roztroušená skleróza? resp. jaký je přesný význam slova Roztroušená skleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roztroušená skleróza, odpověď na dotaz co je to Roztroušená skleróza?. Víte např. kdo to je Zvrhlík? Znáte a víte kdo je Iva Pazderková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.