Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bariatrie. Co znamená pojem Bariatrie z kategorie Lékařství?

Co je Bariatrie?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bariatrie

Bariatrie neboli bariatrická chirurgie je pojmenování takových zákroků, které pomáhají řešit vysoké stupně obezity, popřípadě se používají i u pacientů s lehčími stupni obezity, kteří však mají jinou chorobu, například metabolickou. Vždy jí předchází léčba konzervativního typu, pokud však není úspěšná, přichází na řadu bariatrie. To znamená, že nepomohla změna životosprávy, pravidelný ohyb ani upravený jídelníček, a je tedy nutno přistoupit k bariatrické operaci. I po takové operaci je nutno pokračovat v dodržování pravidel zdravého životního stylu.
Bariatrii lze rozdělit do čtyř typů, a všechny operace se provádějí pomocí laparoskopie. Těmito operacemi jsou tubulizace, čili zúžení žaludku, které zmenší žaludek až o 70% a omezí pocit hladu, žaludeční bypass, který žaludek rozdělí tak, aby fungovala jen menší část, bandáž žaludku pomocí silikonového kroužku nebo plikace žaludku, která také zmenšuje objem, ale část žaludku se při ní všije dovnitř. Bariatrie má přímý vliv na zlepšení zdravotního stavu, nejen na výrazné zhubnutí. Mění se i psychika pacienta a někdy je mižno ui vysadit léky na jiné choroby.


Odborný výraz, definice slova Bariatrie. Co znamená pojem Bariatrie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bariatrie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: Bariatrie, popis, slovo, přesný výraz, termín, informace, formulace, odborný výraz, pojem, lékařství, význam, synonymum, význam slova, lexikon, terminus technicus, slovník, wiki, význam pojmu


Pojem Bariatrie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Bariatrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Bariatrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Bariatrie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Bariatrie ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Bariatrie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bariatrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bariatrie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaký je přesný význam slova Bariatrie? resp. co označuje slovo Bariatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bariatrie, odpověď na dotaz co je to Bariatrie?. Víte např. kdo to je Svatá Ludmila? Znáte a víte kdo je Alexander Zverev? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Bariatrie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.