Co je to?
Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Co je to P2P? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu P2P

P2P neboli peer-to-peer či klient – klient je název pro ten typ počítačových sítí, ve kterých spolu mohou komunikovat jednotliví uživatelé přímo, ne prostřednictvím serverů. U P2P jsou všechny klíčové uzly rovnocenné.
Někdy se používají speciální servery pro navázání komunikace mezi klienty, poté už komunikace pokračuje přímo. Tento název se také často používá pro výměnné sítě, které umožňují uživatelům výměnu dat.


Co je to P2P? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu P2P? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín P2P je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, terminologie, význam, wiki, názvosloví, synonymum, co to je, termín, význam slova, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, informace, P2P, Zkratky, formulace, co znamená


Pojem P2P je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu P2P dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Peer-to-peer (doslova rovný s rovným), P2P nebo klient-klient je označení typu počítačových sítí, ve které spolu komunikují přímo jednotliví klienti (uživatelé). Opakem je klient-server, ve které jednotliví klienti komunikují vždy s centrálním serverem či servery, prostřednictvím kterého i komunikují s jinými klienty, pokud je to potřeba. Čistá P2P architektura vůbec pojem server nezná, všechny uzly sítě jsou si rovnocenné (a působí současně jako klienti i servery pro jiné klienty). V praxi se však často pro zjednodušení návrhu v protokolu objevují specializované servery, které ovšem slouží pouze pro počáteční navázání komunikace, „seznámení“ klientů navzájem, popř. jako proxy server v případě, že spolu z nějakého důvodu nemohou koncové uzly komunikovat přímo.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo P2P ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem P2P na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem P2P ve Wikimedia Commons

Najít slovo P2P ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem P2P ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem P2P na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo P2P například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená P2P? resp. co znamená výraz P2P? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu P2P, odpověď na dotaz co je to P2P?. Víte např. kdo to je Pupkáč? Znáte a víte kdo je Anne Hathaway? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.