Co je to?
Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Co je to P2P? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu P2P

P2P neboli peer-to-peer či klient – klient je název pro ten typ počítačových sítí, ve kterých spolu mohou komunikovat jednotliví uživatelé přímo, ne prostřednictvím serverů. U P2P jsou všechny klíčové uzly rovnocenné.
Někdy se používají speciální servery pro navázání komunikace mezi klienty, poté už komunikace pokračuje přímo. Tento název se také často používá pro výměnné sítě, které umožňují uživatelům výměnu dat.


Co je to P2P? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova P2P můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem P2P je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, Zkratky, co je to P2P?, význam pojmu, P2P, co to je, slovo, lexikon, odborné názvosloví, termín, co znamená, přesný význam, definice, slovník, definice pojmu, informace, popis


Pojem P2P je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín P2P? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Peer-to-peer (doslova rovný s rovným), P2P nebo klient-klient je označení typu počítačových sítí, ve které spolu komunikují přímo jednotliví klienti (uživatelé). Opakem je klient-server, ve které jednotliví klienti komunikují vždy s centrálním serverem či servery, prostřednictvím kterého i komunikují s jinými klienty, pokud je to potřeba. Čistá P2P architektura vůbec pojem server nezná, všechny uzly sítě jsou si rovnocenné (a působí současně jako klienti i servery pro jiné klienty). V praxi se však často pro zjednodušení návrhu v protokolu objevují specializované servery, které ovšem slouží pouze pro počáteční navázání komunikace, „seznámení“ klientů navzájem, popř. jako proxy server v případě, že spolu z nějakého důvodu nemohou koncové uzly komunikovat přímo.

Další zdroje informací o slovu P2P

Vyhledat heslo P2P ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem P2P ve vyhledávači Qwant

Najít pojem P2P ve Wikizdrojích

Najít termín P2P ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz P2P ve vyhledávači Yandex

Najít heslo P2P ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo P2P například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to P2P? resp. co je to P2P? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu P2P, odpověď na dotaz co je to P2P?. Víte např. kdo to je Negr? Znáte a víte kdo je Milan Štěch? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.