Co je to?
Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Co je P2P? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu P2P?

P2P neboli peer-to-peer či klient – klient je název pro ten typ počítačových sítí, ve kterých spolu mohou komunikovat jednotliví uživatelé přímo, ne prostřednictvím serverů. U P2P jsou všechny klíčové uzly rovnocenné.
Někdy se používají speciální servery pro navázání komunikace mezi klienty, poté už komunikace pokračuje přímo. Tento název se také často používá pro výměnné sítě, které umožňují uživatelům výměnu dat.


Co je to P2P? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu P2P? Pak se o ní podělte s ostatními prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo P2P je v kategorii zkratky

Klíčová slova: P2P, slovo, terminologie, co znamená, slovník, zkratky, vysvětlení, zkratky, význam slova, odborné názvosloví, informace, formulace, přesný význam, význam, definice, pojem, termín, lexikon


Pojem P2P je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu P2P?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Peer-to-peer (doslova rovný s rovným), P2P nebo klient-klient je označení typu počítačových sítí, ve které spolu komunikují přímo jednotliví klienti (uživatelé). Opakem je klient-server, ve které jednotliví klienti komunikují vždy s centrálním serverem či servery, prostřednictvím kterého i komunikují s jinými klienty, pokud je to potřeba. Čistá P2P architektura vůbec pojem server nezná, všechny uzly sítě jsou si rovnocenné (a působí současně jako klienti i servery pro jiné klienty). V praxi se však často pro zjednodušení návrhu v protokolu objevují specializované servery, které ovšem slouží pouze pro počáteční navázání komunikace, „seznámení“ klientů navzájem, popř. jako proxy server v případě, že spolu z nějakého důvodu nemohou koncové uzly komunikovat přímo.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi P2P ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo P2P ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz P2P na Google obrázcích

Zkusit najít P2P ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo P2P ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo P2P ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo P2P například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je P2P? resp. co to je P2P? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu P2P, odpověď na dotaz co je to P2P?. Víte např. kdo to je Sólista? Znáte a víte kdo je Kryptobaron? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v zkratky. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.