Co je to?
Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Co je to P2P? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu P2P

P2P neboli peer-to-peer či klient – klient je název pro ten typ počítačových sítí, ve kterých spolu mohou komunikovat jednotliví uživatelé přímo, ne prostřednictvím serverů. U P2P jsou všechny klíčové uzly rovnocenné.
Někdy se používají speciální servery pro navázání komunikace mezi klienty, poté už komunikace pokračuje přímo. Tento název se také často používá pro výměnné sítě, které umožňují uživatelům výměnu dat.


Co je to P2P? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu P2P sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz P2P je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: co znamená, Zkratky, přesný význam, heslo, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, termín, význam, popis, wiki, co je to P2P?, definice, slovo, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz


Pojem P2P je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín P2P? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Peer-to-peer (doslova rovný s rovným), P2P nebo klient-klient je označení typu počítačových sítí, ve které spolu komunikují přímo jednotliví klienti (uživatelé). Opakem je klient-server, ve které jednotliví klienti komunikují vždy s centrálním serverem či servery, prostřednictvím kterého i komunikují s jinými klienty, pokud je to potřeba. Čistá P2P architektura vůbec pojem server nezná, všechny uzly sítě jsou si rovnocenné (a působí současně jako klienti i servery pro jiné klienty). V praxi se však často pro zjednodušení návrhu v protokolu objevují specializované servery, které ovšem slouží pouze pro počáteční navázání komunikace, „seznámení“ klientů navzájem, popř. jako proxy server v případě, že spolu z nějakého důvodu nemohou koncové uzly komunikovat přímo.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo P2P ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín P2P ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem P2P ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem P2P ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo P2P na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem P2P ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo P2P například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo P2P? resp. jaká je definice termínu P2P? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu P2P, odpověď na dotaz co je to P2P?. Víte např. kdo to je Markéta Procházková? Znáte a víte kdo je Lukáš Vaculík? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.