Co je to?
Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Co je to P2P? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu P2P?

P2P neboli peer-to-peer či klient – klient je název pro ten typ počítačových sítí, ve kterých spolu mohou komunikovat jednotliví uživatelé přímo, ne prostřednictvím serverů. U P2P jsou všechny klíčové uzly rovnocenné.
Někdy se používají speciální servery pro navázání komunikace mezi klienty, poté už komunikace pokračuje přímo. Tento název se také často používá pro výměnné sítě, které umožňují uživatelům výměnu dat.


Co je to P2P? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova P2P. Co znamená odborný pojem P2P z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo P2P patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, Zkratky, P2P, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, význam, názvosloví, co to je, co znamená, popis, termín, heslo, terminus technicus, wiki, formulace, vysvětlení


Pojem P2P je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín P2P? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Peer-to-peer (doslova rovný s rovným), P2P nebo klient-klient je označení typu počítačových sítí, ve které spolu komunikují přímo jednotliví klienti (uživatelé). Opakem je klient-server, ve které jednotliví klienti komunikují vždy s centrálním serverem či servery, prostřednictvím kterého i komunikují s jinými klienty, pokud je to potřeba. Čistá P2P architektura vůbec pojem server nezná, všechny uzly sítě jsou si rovnocenné (a působí současně jako klienti i servery pro jiné klienty). V praxi se však často pro zjednodušení návrhu v protokolu objevují specializované servery, které ovšem slouží pouze pro počáteční navázání komunikace, „seznámení“ klientů navzájem, popř. jako proxy server v případě, že spolu z nějakého důvodu nemohou koncové uzly komunikovat přímo.

Pro další informace o termínu P2P zkuste tyto odkazy

Hledat termín P2P ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem P2P na Youtube

Hledat slovo P2P na Google.cz

Vyhledat heslo P2P ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo P2P ve vyhledávači Qwant

Najít termín P2P ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo P2P například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je P2P? resp. co se přesně ukrývá za slovem P2P? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu P2P, odpověď na dotaz co je to P2P?. Víte např. kdo to je Bazilišek? Znáte a víte kdo je Milan Štěch? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.