Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spirulina. Co znamená pojem Spirulina z kategorie Jídlo?

Co je to Spirulina? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Spirulina?

Spirulina je název sladkovodní řasy, která má vysoký obsah živin, minerálů a vitamínů. Podporuje regeneraci organizmu a pomáhá při kontrole tělesné hmotnosti. Obsahuje rostlinné bílkoviny, železo, betakaroten, vitamíny a esenciální mastné kyseliny a další prospěšné složky.
Spirulina redukuje cholesterol, napomáhá ke snížení krevního tlaku, prokázán je protivirový účinek, užívá se jako prevence chudokrevnosti a podpory krvetvorby, je užívána i při cukrovce a obnově střevní mikroflory.


Co je to Spirulina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spirulina. Co znamená pojem Spirulina z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Spirulina patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: lexikon, terminologie, Jídlo, pojem, přesný význam, synonymum, Jídlo, odborné názvosloví, slovník, informace, význam slova, Spirulina, popis, význam pojmu, terminus technicus, slovo, co znamená, význam


Pojem Spirulina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Spirulina dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spirulina (také Arthrospira) je rod sinic z řádu Oscillatoriales.
Spirulina se pěstuje v Japonsku na výrobu vitamínových tablet. Obsahuje totiž mimo jiné vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, vitamin C, vitamin D, vitamin A a vitamin E a karoteny.
Spirulina je výjimečnou potravinou a úžasným zdrojem koncentrovaných, netoxických a lehce vstřebatelných živin. Je vysoce přínosnou náhradou za proteinové prášky. Spirulina obsahuje látku zvanou fykocyanin. Dále obsahuje vitamíny A, B-1, B-2, B-6, E, a K. Navíc Spirulina dodává minerály, stopové minerály, buněčné soli, rostlinné živiny a enzymy, stejně jako vysoké množství chlorofylu a dalších prospěšných barviv.

Řasa spirulina

Prášek sušené řasy spiruliny. Autor: Anaïs CROUZET, zdroj: Pixabay
Prášek sušené řasy spiruliny. Autor: Anaïs CROUZET, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Spirulina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Spirulina ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Spirulina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Spirulina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Spirulina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spirulina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Spirulina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Spirulina? resp. jaká je definice slova Spirulina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spirulina, odpověď na dotaz co je to Spirulina?. Víte např. kdo to je Kamil Střihavka? Znáte a víte kdo je Miroslava Němcová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Spirulina i v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.