Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spirulina. Co znamená pojem Spirulina z kategorie Jídlo?

Co je to Spirulina? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Spirulina?

Spirulina je název sladkovodní řasy, která má vysoký obsah živin, minerálů a vitamínů. Podporuje regeneraci organizmu a pomáhá při kontrole tělesné hmotnosti. Obsahuje rostlinné bílkoviny, železo, betakaroten, vitamíny a esenciální mastné kyseliny a další prospěšné složky.
Spirulina redukuje cholesterol, napomáhá ke snížení krevního tlaku, prokázán je protivirový účinek, užívá se jako prevence chudokrevnosti a podpory krvetvorby, je užívána i při cukrovce a obnově střevní mikroflory.


Co je to Spirulina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spirulina. Co znamená pojem Spirulina z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Spirulina s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Spirulina se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, co to je, přesný výraz, význam, Spirulina, přesný význam, formulace, synonymum, popis, pojem, odborný výraz, význam slova, slovník, informace, Jídlo, lexikon, význam pojmu, terminologie


Pojem Spirulina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spirulina? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spirulina (také Arthrospira) je rod sinic z řádu Oscillatoriales.
Spirulina se pěstuje v Japonsku na výrobu vitamínových tablet. Obsahuje totiž mimo jiné vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, vitamin C, vitamin D, vitamin A a vitamin E a karoteny.
Spirulina je výjimečnou potravinou a úžasným zdrojem koncentrovaných, netoxických a lehce vstřebatelných živin. Je vysoce přínosnou náhradou za proteinové prášky. Spirulina obsahuje látku zvanou fykocyanin. Dále obsahuje vitamíny A, B-1, B-2, B-6, E, a K. Navíc Spirulina dodává minerály, stopové minerály, buněčné soli, rostlinné živiny a enzymy, stejně jako vysoké množství chlorofylu a dalších prospěšných barviv.

Řasa spirulina

Prášek sušené řasy spiruliny. Autor: Anaïs CROUZET, zdroj: Pixabay
Prášek sušené řasy spiruliny. Autor: Anaïs CROUZET, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat slovo Spirulina na Google.cz

Najít výraz Spirulina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spirulina ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Spirulina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Spirulina ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spirulina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Spirulina například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Spirulina? resp. co označuje slovo Spirulina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spirulina, odpověď na dotaz co je to Spirulina?. Víte např. kdo to je Lobbista? Znáte a víte kdo je Václav Neckář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.