Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spirulina. Co znamená pojem Spirulina z kategorie Jídlo?

Co je to Spirulina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Spirulina?

Spirulina je název sladkovodní řasy, která má vysoký obsah živin, minerálů a vitamínů. Podporuje regeneraci organizmu a pomáhá při kontrole tělesné hmotnosti. Obsahuje rostlinné bílkoviny, železo, betakaroten, vitamíny a esenciální mastné kyseliny a další prospěšné složky.
Spirulina redukuje cholesterol, napomáhá ke snížení krevního tlaku, prokázán je protivirový účinek, užívá se jako prevence chudokrevnosti a podpory krvetvorby, je užívána i při cukrovce a obnově střevní mikroflory.


Co je to Spirulina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spirulina. Co znamená pojem Spirulina z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Spirulina? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Spirulina se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Spirulina, odborný výraz, Jídlo, význam slova, význam pojmu, Jídlo, popis, co znamená, odborné názvosloví, pojem, přesný význam, význam, vysvětlení, termín, synonymum, terminus technicus, slovo, slovník


Pojem Spirulina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spirulina? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spirulina (také Arthrospira) je rod sinic z řádu Oscillatoriales.
Spirulina se pěstuje v Japonsku na výrobu vitamínových tablet. Obsahuje totiž mimo jiné vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, vitamin C, vitamin D, vitamin A a vitamin E a karoteny.
Spirulina je výjimečnou potravinou a úžasným zdrojem koncentrovaných, netoxických a lehce vstřebatelných živin. Je vysoce přínosnou náhradou za proteinové prášky. Spirulina obsahuje látku zvanou fykocyanin. Dále obsahuje vitamíny A, B-1, B-2, B-6, E, a K. Navíc Spirulina dodává minerály, stopové minerály, buněčné soli, rostlinné živiny a enzymy, stejně jako vysoké množství chlorofylu a dalších prospěšných barviv.

Řasa spirulina

Prášek sušené řasy spiruliny. Autor: Anaïs CROUZET, zdroj: Pixabay
Prášek sušené řasy spiruliny. Autor: Anaïs CROUZET, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Spirulina zkuste tyto odkazy

Najít výraz Spirulina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spirulina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Spirulina na Youtube

Hledat výraz Spirulina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Spirulina na Google.cz

Vyhledat pojem Spirulina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spirulina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Spirulina? resp. jaký je význam pojmu Spirulina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spirulina, odpověď na dotaz co je to Spirulina?. Víte např. kdo to je Vychovatel? Znáte a víte kdo je Karel Schwarzenberg? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.