Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spirulina. Co znamená slovo Spirulina z kategorie Jídlo?

Co je Spirulina?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Spirulina?

Spirulina je název sladkovodní řasy, která má vysoký obsah živin, minerálů a vitamínů. Podporuje regeneraci organizmu a pomáhá při kontrole tělesné hmotnosti. Obsahuje rostlinné bílkoviny, železo, betakaroten, vitamíny a esenciální mastné kyseliny a další prospěšné složky.
Spirulina redukuje cholesterol, napomáhá ke snížení krevního tlaku, prokázán je protivirový účinek, užívá se jako prevence chudokrevnosti a podpory krvetvorby, je užívána i při cukrovce a obnově střevní mikroflory.


Co je to Spirulina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spirulina. Co znamená slovo Spirulina z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Spirulina s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Spirulina patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co to je, synonymum, wiki, jídlo, přesný výraz, odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví, slovo, Spirulina, pojem, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, definice, názvosloví, definice pojmu, význam


Pojem Spirulina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spirulina? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Spirulina (také Arthrospira) je rod sinic z řádu Oscillatoriales.
Spirulina se pěstuje v Japonsku na výrobu vitamínových tablet. Obsahuje totiž mimo jiné vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, vitamin C, vitamin D, vitamin A a vitamin E a karoteny.
Spirulina je výjimečnou potravinou a úžasným zdrojem koncentrovaných, netoxických a lehce vstřebatelných živin. Je vysoce přínosnou náhradou za proteinové prášky. Spirulina obsahuje látku zvanou fykocyanin. Dále obsahuje vitamíny A, B-1, B-2, B-6, E, a K. Navíc Spirulina dodává minerály, stopové minerály, buněčné soli, rostlinné živiny a enzymy, stejně jako vysoké množství chlorofylu a dalších prospěšných barviv.

Řasa spirulina

Prášek sušené řasy spiruliny. Autor: Anaïs CROUZET, zdroj: Pixabay
Prášek sušené řasy spiruliny. Autor: Anaïs CROUZET, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Spirulina hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Spirulina ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Spirulina ve Wikislovníku

Najít pojem Spirulina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Spirulina na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Spirulina ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Spirulina ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Spirulina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte co to je Spirulina? resp. co označuje slovo Spirulina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spirulina, odpověď na dotaz co je to Spirulina?. Víte např. kdo to je Freerider? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, cibule, spirulina, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.