Co je to?
Definice výrazu, termínu Mrakodrap. Co znamená odborný pojem Mrakodrap z kategorie Stavebnictví?

Co je Mrakodrap?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mrakodrap

Mrakodrap je název, kterým se označuje výšková budova, jejíž výška přesahuje 100 metrů a je obyvatelná, nejedná se tedy o rozhlednu nebo vysílací věž. První mrakodrapy jsou známy z USA, v současnosti se nacházejí ve velkých městech na celém světě.
Nejvyšší mrakodrapy se nacházejí ve spojených arabských emirátech. Důvody pro stavbu mrakodrapů jsou především ekonomické, jejich existenci však provázejí problémy – požáry, zemětřesení a podobně.


Co je to Mrakodrap? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mrakodrap. Co znamená odborný pojem Mrakodrap z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mrakodrap se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mrakodrap je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: heslo, stavebnictví, Mrakodrap, pojem, slovo, definice, formulace, termín, definice pojmu, terminus technicus, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, vysvětlení, co je to Mrakodrap?, přesný výraz, význam slova


Pojem Mrakodrap je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mrakodrap?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mrakodrap je souvisle obyvatelná výšková budova, která má přes 40 pater a je vyšší než přibližně 150 metrů. Za mrakodrapy se také někdy označují budovy, jejichž výška přesahuje 100 metrů. V historii termín nejdříve označoval budovy s 10 až 20 patry, a to koncem 19. století. Definice se posunula s pokrokem ve stavitelství v průběhu 20. století. V mrakodrapech mohou být kanceláře, hotely, byty a obchody. Za mrakodrap se naopak nepovažuje vyhlídková věž či vysílač. Anglická podoba výrazu (skyscraper) vznikla ve Spojených státech amerických, kde byly také první mrakodrapy postaveny. Později se rozšířily do velkých měst celého světa.

Pro více informací o heslu Mrakodrap zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Mrakodrap ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Mrakodrap ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Mrakodrap ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Mrakodrap ve Wikizdrojích

Hledat heslo Mrakodrap na Google.cz

Hledat frázi Mrakodrap ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrakodrap například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co to je Mrakodrap? resp. co označuje slovo Mrakodrap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrakodrap, odpověď na dotaz co je to Mrakodrap?. Víte např. kdo to je Jim Morrison? Znáte a víte kdo je Čingischán? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům, mrakodrap, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.