Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mrakodrap. Co znamená pojem Mrakodrap z kategorie Stavebnictví?

Co je to Mrakodrap? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mrakodrap

Mrakodrap je název, kterým se označuje výšková budova, jejíž výška přesahuje 100 metrů a je obyvatelná, nejedná se tedy o rozhlednu nebo vysílací věž. První mrakodrapy jsou známy z USA, v současnosti se nacházejí ve velkých městech na celém světě.
Nejvyšší mrakodrapy se nacházejí ve spojených arabských emirátech. Důvody pro stavbu mrakodrapů jsou především ekonomické, jejich existenci však provázejí problémy – požáry, zemětřesení a podobně.


Co je to Mrakodrap? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mrakodrap. Co znamená pojem Mrakodrap z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mrakodrap? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mrakodrap patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, co je to Mrakodrap?, Stavebnictví, lexikon, přesný význam, odborný výraz, slovo, definice pojmu, slovník, terminologie, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, formulace, popis, co znamená, informace, synonymum


Pojem Mrakodrap je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mrakodrap? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mrakodrap je souvisle obyvatelná výšková budova, která má přes 40 pater a je vyšší než přibližně 150 metrů. Za mrakodrapy se také někdy označují budovy, jejichž výška přesahuje 100 metrů. V historii termín nejdříve označoval budovy s 10 až 20 patry, a to koncem 19. století. Definice se posunula s pokrokem ve stavitelství v průběhu 20. století. V mrakodrapech mohou být kanceláře, hotely, byty a obchody. Za mrakodrap se naopak nepovažuje vyhlídková věž či vysílač. Anglická podoba výrazu (skyscraper) vznikla ve Spojených státech amerických, kde byly také první mrakodrapy postaveny. Později se rozšířily do velkých měst celého světa.

Další zdroje informací

Hledat výraz Mrakodrap ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Mrakodrap ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Mrakodrap ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Mrakodrap ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Mrakodrap ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Mrakodrap na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrakodrap například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Mrakodrap? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mrakodrap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrakodrap, odpověď na dotaz co je to Mrakodrap?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Nimrod? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.