Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mrakodrap. Co znamená pojem Mrakodrap z kategorie Stavebnictví?

Co je to Mrakodrap? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mrakodrap?

Mrakodrap je název, kterým se označuje výšková budova, jejíž výška přesahuje 100 metrů a je obyvatelná, nejedná se tedy o rozhlednu nebo vysílací věž. První mrakodrapy jsou známy z USA, v současnosti se nacházejí ve velkých městech na celém světě.
Nejvyšší mrakodrapy se nacházejí ve spojených arabských emirátech. Důvody pro stavbu mrakodrapů jsou především ekonomické, jejich existenci však provázejí problémy – požáry, zemětřesení a podobně.


Co je to Mrakodrap? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mrakodrap. Co znamená pojem Mrakodrap z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mrakodrap doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mrakodrap se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, co znamená, heslo, odborné názvosloví, slovo, Stavebnictví, význam slova, odborný výraz, formulace, Stavebnictví, názvosloví, lexikon, význam, co je to Mrakodrap?, synonymum, terminus technicus, terminologie, termín


Pojem Mrakodrap je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mrakodrap? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mrakodrap je souvisle obyvatelná výšková budova, která má přes 40 pater a je vyšší než přibližně 150 metrů. Za mrakodrapy se také někdy označují budovy, jejichž výška přesahuje 100 metrů. V historii termín nejdříve označoval budovy s 10 až 20 patry, a to koncem 19. století. Definice se posunula s pokrokem ve stavitelství v průběhu 20. století. V mrakodrapech mohou být kanceláře, hotely, byty a obchody. Za mrakodrap se naopak nepovažuje vyhlídková věž či vysílač. Anglická podoba výrazu (skyscraper) vznikla ve Spojených státech amerických, kde byly také první mrakodrapy postaveny. Později se rozšířily do velkých měst celého světa.

Další informační zdroje

Hledat slovo Mrakodrap ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Mrakodrap ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Mrakodrap ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Mrakodrap ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Mrakodrap na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mrakodrap ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrakodrap například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mrakodrap? resp. co to je Mrakodrap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrakodrap, odpověď na dotaz co je to Mrakodrap?. Víte např. kdo to je Jana Lorencová? Znáte a víte kdo je Petr Hájek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Mrakodrap hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.