Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Co je to Inkscape? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inkscape?

Inkscape je název editoru vektorové grafiky. Jde o program svobodný a otevřený. Pomáhá k vytváření a úpravě vektorové grafiky. Může jít například o ilustrace, grafy, loga a další. Používá více vektorových grafických formátů, jako výchozí je použit SVG. Díky Inscape lze vykreslovat vektorové tvary i texty. Všechny objekty se dají upravovat, vyplňovat a podobně. Je možné i vložit a volně trasovat vektorovou grafiku z různých rastrových zdrojů. Vzniklé tvary lze také dále upravovat.


Co je to Inkscape? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Inkscape? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Inkscape se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, popis, význam pojmu, Inkscape, Software, názvosloví, informace, definice, pojem, terminus technicus, heslo, vysvětlení, slovník, terminologie, Software, přesný význam, význam


Pojem Inkscape je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Inkscape dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Inkscape je svobodný a otevřený editor vektorové grafiky. Tento editor lze použít k vytváření nebo úpravě vektorové grafiky, jakou jsou ilustrace, diagramy, perokresby, grafy, loga, ale i složité obrazy. Výchozím vektorovým grafickým formátem Inkscape je SVG; lze však importovat a exportovat z a do mnoha dalších formátů. Je dostupný pro operační systémy Linux, Microsoft Windows, MacOs a další.

Zkuste zjistit více informací o slovu Inkscape v následujících zdrojích

Najít výraz Inkscape ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Inkscape ve Wikislovníku

Hledat pojem Inkscape na Google.cz

Hledat slovo Inkscape ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Inkscape ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inkscape ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkscape například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Inkscape? resp. co se přesně ukrývá za slovem Inkscape? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkscape, odpověď na dotaz co je to Inkscape?. Víte např. kdo to je Kybergroomer? Znáte a víte kdo je Bára Basiková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Software Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?