Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inkscape. Co znamená slovo Inkscape z kategorie Software?

Co je Inkscape?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Inkscape?

Inkscape je název editoru vektorové grafiky. Jde o program svobodný a otevřený. Pomáhá k vytváření a úpravě vektorové grafiky. Může jít například o ilustrace, grafy, loga a další. Používá více vektorových grafických formátů, jako výchozí je použit SVG. Díky Inscape lze vykreslovat vektorové tvary i texty. Všechny objekty se dají upravovat, vyplňovat a podobně. Je možné i vložit a volně trasovat vektorovou grafiku z různých rastrových zdrojů. Vzniklé tvary lze také dále upravovat.


Co je to Inkscape? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Inkscape. Co znamená slovo Inkscape z kategorie Software?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text (Inkscape) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Inkscape patří do kategorie software

Klíčová slova: synonymum, informace, slovo, význam, co znamená, pojem, popis, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, slovník, přesný výraz, termín, lexikon, odborné názvosloví, vysvětlení, Inkscape, názvosloví


Pojem Inkscape je v kategorii software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Inkscape dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Inkscape je svobodný a otevřený editor vektorové grafiky. Tento editor lze použít k vytváření nebo úpravě vektorové grafiky, jakou jsou ilustrace, diagramy, perokresby, grafy, loga, ale i složité obrazy. Výchozím vektorovým grafickým formátem Inkscape je SVG; lze však importovat a exportovat z a do mnoha dalších formátů. Je dostupný pro operační systémy Linux, Microsoft Windows, MacOs a další.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Inkscape ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Inkscape ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Inkscape ve Wikizdrojích

Hledat slovo Inkscape ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Inkscape ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkscape ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkscape například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Inkscape? resp. co znamená slovo Inkscape? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkscape, odpověď na dotaz co je to Inkscape?. Víte např. kdo to je Jan Sůra? Znáte a víte kdo je Raper? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Inkscape i v jiné části webu než je kategorie software. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Futuristické appky, inkscape, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?