Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Co je to Inkscape? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Inkscape

Inkscape je název editoru vektorové grafiky. Jde o program svobodný a otevřený. Pomáhá k vytváření a úpravě vektorové grafiky. Může jít například o ilustrace, grafy, loga a další. Používá více vektorových grafických formátů, jako výchozí je použit SVG. Díky Inscape lze vykreslovat vektorové tvary i texty. Všechny objekty se dají upravovat, vyplňovat a podobně. Je možné i vložit a volně trasovat vektorovou grafiku z různých rastrových zdrojů. Vzniklé tvary lze také dále upravovat.


Co je to Inkscape? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Inkscape je v sekci software

Klíčová slova: popis, software, lexikon, informace, heslo, přesný výraz, synonymum, názvosloví, slovník, co je to Inkscape?, co to je, význam, definice pojmu, vysvětlení, software, Inkscape, terminologie, definice


Pojem Inkscape je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Inkscape?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inkscape je svobodný a otevřený editor vektorové grafiky. Tento editor lze použít k vytváření nebo úpravě vektorové grafiky, jakou jsou ilustrace, diagramy, perokresby, grafy, loga, ale i složité obrazy. Výchozím vektorovým grafickým formátem Inkscape je SVG; lze však importovat a exportovat z a do mnoha dalších formátů. Je dostupný pro operační systémy Linux, Microsoft Windows, MacOs a další.

Další zdroje informací o slovu Inkscape

Vyhledat pojem Inkscape ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkscape ve Wikimedia Commons

Najít termín Inkscape na Google.cz

Najít heslo Inkscape ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Inkscape ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Inkscape ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkscape například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Inkscape? resp. co znamená Inkscape? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkscape, odpověď na dotaz co je to Inkscape?. Víte např. kdo to je Páže? Znáte a víte kdo je Magor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než software). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?