Co je to?
Definice výrazu Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Co je Inkscape? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Inkscape?

Inkscape je název editoru vektorové grafiky. Jde o program svobodný a otevřený. Pomáhá k vytváření a úpravě vektorové grafiky. Může jít například o ilustrace, grafy, loga a další. Používá více vektorových grafických formátů, jako výchozí je použit SVG. Díky Inscape lze vykreslovat vektorové tvary i texty. Všechny objekty se dají upravovat, vyplňovat a podobně. Je možné i vložit a volně trasovat vektorovou grafiku z různých rastrových zdrojů. Vzniklé tvary lze také dále upravovat.


Co je to Inkscape? Význam slova, termín, Definice výrazu Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Inkscape? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Inkscape je v sekci software

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, význam slova, terminologie, heslo, Inkscape, přesný výraz, co to je, formulace, definice pojmu, software, software, význam, přesný význam, lexikon, názvosloví, co znamená


Pojem Inkscape je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Inkscape?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inkscape je svobodný a otevřený editor vektorové grafiky. Tento editor lze použít k vytváření nebo úpravě vektorové grafiky, jakou jsou ilustrace, diagramy, perokresby, grafy, loga, ale i složité obrazy. Výchozím vektorovým grafickým formátem Inkscape je SVG; lze však importovat a exportovat z a do mnoha dalších formátů. Je dostupný pro operační systémy Linux, Microsoft Windows, MacOs a další.

Zkuste zjistit více informací o slovu Inkscape v následujících zdrojích

Hledat termín Inkscape ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkscape ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Inkscape ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Inkscape ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Inkscape ve Wikislovníku

Najít výraz Inkscape ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkscape například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Inkscape? resp. co se přesně ukrývá za slovem Inkscape? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkscape, odpověď na dotaz co je to Inkscape?. Víte např. kdo to je Sia? Znáte a víte kdo je Tyčkař? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?