Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Co je to Inkscape? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Inkscape

Inkscape je název editoru vektorové grafiky. Jde o program svobodný a otevřený. Pomáhá k vytváření a úpravě vektorové grafiky. Může jít například o ilustrace, grafy, loga a další. Používá více vektorových grafických formátů, jako výchozí je použit SVG. Díky Inscape lze vykreslovat vektorové tvary i texty. Všechny objekty se dají upravovat, vyplňovat a podobně. Je možné i vložit a volně trasovat vektorovou grafiku z různých rastrových zdrojů. Vzniklé tvary lze také dále upravovat.


Co je to Inkscape? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Inkscape se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: vysvětlení, význam, synonymum, názvosloví, přesný výraz, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, formulace, význam pojmu, Software, odborný výraz, Software, význam slova, přesný význam, wiki, co znamená, slovo


Pojem Inkscape je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inkscape? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inkscape je svobodný a otevřený editor vektorové grafiky. Tento editor lze použít k vytváření nebo úpravě vektorové grafiky, jakou jsou ilustrace, diagramy, perokresby, grafy, loga, ale i složité obrazy. Výchozím vektorovým grafickým formátem Inkscape je SVG; lze však importovat a exportovat z a do mnoha dalších formátů. Je dostupný pro operační systémy Linux, Microsoft Windows, MacOs a další.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkscape ve Wikimedia Commons

Hledat termín Inkscape ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Inkscape ve Wikizdrojích

Najít heslo Inkscape ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Inkscape ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Inkscape na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkscape například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Inkscape? resp. jaký je význam pojmu Inkscape? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkscape, odpověď na dotaz co je to Inkscape?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Ubožák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Inkscape v jiné sekci než Software. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?