Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Co je to Inkscape? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inkscape?

Inkscape je název editoru vektorové grafiky. Jde o program svobodný a otevřený. Pomáhá k vytváření a úpravě vektorové grafiky. Může jít například o ilustrace, grafy, loga a další. Používá více vektorových grafických formátů, jako výchozí je použit SVG. Díky Inscape lze vykreslovat vektorové tvary i texty. Všechny objekty se dají upravovat, vyplňovat a podobně. Je možné i vložit a volně trasovat vektorovou grafiku z různých rastrových zdrojů. Vzniklé tvary lze také dále upravovat.


Co je to Inkscape? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkscape. Co znamená odborný pojem Inkscape z kategorie Software?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Inkscape? Potom se o definici podělte s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Inkscape se nachází v kategorii software

Klíčová slova: slovník, lexikon, vysvětlení, význam, termín, informace, význam slova, názvosloví, heslo, pojem, software, co znamená, přesný význam, co je to Inkscape?, software, Inkscape, význam pojmu, co to je


Pojem Inkscape je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inkscape? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inkscape je svobodný a otevřený editor vektorové grafiky. Tento editor lze použít k vytváření nebo úpravě vektorové grafiky, jakou jsou ilustrace, diagramy, perokresby, grafy, loga, ale i složité obrazy. Výchozím vektorovým grafickým formátem Inkscape je SVG; lze však importovat a exportovat z a do mnoha dalších formátů. Je dostupný pro operační systémy Linux, Microsoft Windows, MacOs a další.

Další zdroje informací o slovu Inkscape

Zkusit najít heslo Inkscape ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Inkscape ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Inkscape ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Inkscape ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Inkscape ve Wikizdrojích

Hledat výraz Inkscape ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkscape například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte co znamená slovo Inkscape? resp. jaký je význam slova Inkscape? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkscape, odpověď na dotaz co je to Inkscape?. Víte např. kdo to je Jana Bobošíková? Znáte a víte kdo je Sára Affašová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?