Co je to?
Definice výrazu, termínu Nacionalismus. Co znamená odborný pojem Nacionalismus z kategorie Politika?

Co je to Nacionalismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nacionalismus

Nacionalismus je jednou z novějších ideologií, označovaných jako kolektivní. Užívá se i výraz národovectví. Nacionalismus vznikl v 18. století a k jeho hlavnímu rozvoji došlo v 19. století.
Předchůdcem nacionalismu byl patriotismus, ale nacionalismus se vyvíjel jiným směrem – je založen především na národu a národní identitě. Jeho podstatou je uvědomění si příslušnosti k národu, ze kterého člověk pochází, a vymezování se vůči národům jiným. Existuje více různých definicí nacionalismu, některé si mohou i odporovat.


Co je to Nacionalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nacionalismus. Co znamená odborný pojem Nacionalismus z kategorie Politika?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nacionalismus s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Nacionalismus se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: co to je, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, politika, formulace, přesný výraz, terminologie, význam pojmu, význam, popis, Nacionalismus, slovo, přesný význam, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví, heslo


Pojem Nacionalismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nacionalismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nacionalismus (z lat. natio, národ) jsou myšlenkové tendence, ideologie a politika zdůrazňující význam národa, tedy sounáležitost skupiny lidí, kteří obvykle (dle různé definice národa) sdílejí společný původ, historii, jazyk, kulturu a území. Z nacionalismu vychází myšlenka národních států, na které je do značné míry založeno dnešní uspořádání států světa. Z tohoto pojetí také vychází názvosloví používající pojmy národní a mezinárodní. Pod vlivem nacistického vypjatého nacionalismu se tento výraz začal používat také v negativním smyslu pro ideologii šovinismu, přesvědčení o výjimečnosti vlastního národa. Tento význam většinou nemívá odpovídající český výraz národovectví. Příbuzným pojmem je patriotismus, česky vlastenectví, který zdůrazňuje vlast (otčinu, něm. Vaterland, lat. patria), tedy rodiště či (u exulantů) zemi rodičů.

Pro více informací o heslu Nacionalismus zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Nacionalismus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Nacionalismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nacionalismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Nacionalismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Nacionalismus na Youtube

Zkusit najít pojem Nacionalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nacionalismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Nacionalismus? resp. jaký je přesný význam slova Nacionalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nacionalismus, odpověď na dotaz co je to Nacionalismus?. Víte např. kdo to je Eva Urbanová? Znáte a víte kdo je Primitiv? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.