Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tulej. Co znamená slovo Tulej z kategorie Nástroje?

Co je Tulej?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tulej

Tulej je pojmenování pocházející z francouzštiny, ze slova douille. Jedná se o druh pouzdra, obvykle kuželovitého nebo válcovitého tvaru. Do tohoto pouzdra se usazuje nějaký druh prodloužení, jako je násada nebo rukojeť.
Tulej může být samostatný nebo může jít o dutou část nástroje, u zbraní hlavně. Na hlavních pušek byl úchyt, na který se zachycoval kovový tulej. Ten byl umístěn na dolní části tulejového bodáku.


Co je to Tulej? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tulej. Co znamená slovo Tulej z kategorie Nástroje?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text (Tulej) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Tulej patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: lexikon, co to je, wiki, názvosloví, popis, informace, Tulej, vysvětlení, definice, nástroje, nástroje, heslo, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, význam, definice pojmu


Pojem Tulej je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tulej?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tulej (z franc. douille, tulej) je pouzdro, nejčastěji válcovité nebo kuželovité a kovové, do něhož se zasazuje například rukojeť nebo násada, prodloužení tyče a podobně. Může to být samostatná součástka, ale také dutina v nástroji nebo zbrani. Tak tulejový bodák má na dolním konci kovový tulej, jímž se nasazoval na hlaveň pušky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Tulej ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Tulej na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Tulej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Tulej na Google.cz

Hledat videa s názvem Tulej na Youtube

Hledat slovo Tulej ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tulej například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaký je význam slova Tulej? resp. co označuje slovo Tulej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tulej, odpověď na dotaz co je to Tulej?. Víte např. kdo to je Mystik? Znáte a víte kdo je Filip Kaňkovský? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Kovové loupátko, tulej, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.