Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tulej. Co znamená pojem Tulej z kategorie Nástroje?

Co je to Tulej? Význam slova

Co znamená termín Tulej? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tulej je pojmenování pocházející z francouzštiny, ze slova douille. Jedná se o druh pouzdra, obvykle kuželovitého nebo válcovitého tvaru. Do tohoto pouzdra se usazuje nějaký druh prodloužení, jako je násada nebo rukojeť.
Tulej může být samostatný nebo může jít o dutou část nástroje, u zbraní hlavně. Na hlavních pušek byl úchyt, na který se zachycoval kovový tulej. Ten byl umístěn na dolní části tulejového bodáku.


Co je to Tulej? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tulej. Co znamená pojem Tulej z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Tulej) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tulej patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: informace, co je to Tulej?, terminus technicus, Nástroje, slovo, význam, definice, lexikon, odborný výraz, popis, vysvětlení, pojem, slovník, co to je, přesný výraz, heslo, terminologie, názvosloví


Pojem Tulej je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tulej? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tulej (z franc. douille, tulej) je pouzdro, nejčastěji válcovité nebo kuželovité a kovové, do něhož se zasazuje například rukojeť nebo násada, prodloužení tyče a podobně. Může to být samostatná součástka, ale také dutina v nástroji nebo zbrani. Tak tulejový bodák má na dolním konci kovový tulej, jímž se nasazoval na hlaveň pušky.

Linky na další online zdroje

Najít slovo Tulej na Google.cz

Hledat termín Tulej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Tulej ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Tulej ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Tulej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tulej ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tulej například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Tulej? resp. jaký je význam pojmu Tulej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tulej, odpověď na dotaz co je to Tulej?. Víte např. kdo to je Rejžek? Znáte a víte kdo je Bohuslav Sobotka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.