Co je to?
Definice výrazu, termínu Kalvádos. Co znamená odborný pojem Kalvádos z kategorie Nápoje?

Co je Kalvádos? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kalvádos?

Kalvádos je označení pro velmi silnou pálenku, která se vyrábí z jablek. Tento jablečný destilát pochází z Francie, z oblasti Normandie. Pálenka získala své jméno v roce 1588, podle názvu ztroskotané válečné lodi Španělska, El Calvador. Jeho destilace je dvoustupňová, základem je zkvašený jablečný mošt. Na jeden litr pálenky se spotřebuje zhruba 18 kg jablek. Francouzské zákony říkají, že pálenka musí zrát v dubových sudech minimálně dva roky.
Jablka pocházející z nejlepších sadů Normandie musí být vybrána v přesném poměru. Třetina je sladká, třetina hořká a třetina kyselá. Pálenka vyniká světlou jantarovou barvou, výraznou chutí i vůní jablek a lehkým mandlovým a kořeněným nádechem. Vhodnou teplotou pro podávání nápoje je 14 až 16 stupňů. V České republice se jako kalvádos označují všechny destiláty z jablek. Původ určují pravidla pravosti, podle kterých jsou stanoveny tři základní normy pro pravý kalvádos - AOC Calvados, Calvados Pays d\'Auge a Calvados Domfrontais.


Co je to Kalvádos? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kalvádos. Co znamená odborný pojem Kalvádos z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kalvádos s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kalvádos je v kategorii nápoje

Klíčová slova: slovník, formulace, Kalvádos, nápoje, co je to Kalvádos?, co znamená, definice pojmu, význam, význam pojmu, nápoje, co to je, terminologie, slovo, wiki, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, informace


Pojem Kalvádos je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kalvádos? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Calvados (též kalvádos) je pálenka z jablek z francouzského regionu Normandie.
Tato jablečná pálenka dostala název podle španělské válečné lodi, která se jmenovala El Calvador. Tato fregata španělské Armady ztroskotala roku 1588 na francouzském skalnatém pobřeží a z El Calvador se rázem stalo Calvados. Nejdříve se tak říkalo skále, na které loď skončila, pak celému pobřeží a posléze celé oblasti. Nakonec tento název převzala i místní jablečná pálenka.
Vyrábí se dvoustupňovou destilací zkvašeného jablečného moštu. Na 1 litr pálenky je potřeba 18 kilogramů jablek. Podle francouzských zákonů musí nejméně dva roky zrát v sudech z dubového dřeva. Od roku 1942 nese označení Appellation ďOrigine Controlée. Používá se jako digestivum.
V České republice se za kalvádos v místní mluvě označuje i jakýkoliv destilát z jablek.

Další zdroje informací o slovu Kalvádos

Zkusit najít frázi Kalvádos na Google.cz

Zkusit najít výraz Kalvádos ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalvádos ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Kalvádos ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalvádos ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Kalvádos ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalvádos například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kalvádos? resp. co označuje slovo Kalvádos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalvádos, odpověď na dotaz co je to Kalvádos?. Víte např. kdo to je Vtipálek? Znáte a víte kdo je Bohuslav Svoboda? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Kalvádos i v jiné části webu než je kategorie nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..