Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalvádos. Co znamená odborný pojem Kalvádos z kategorie Nápoje?

Co je Kalvádos?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kalvádos?

Kalvádos je označení pro velmi silnou pálenku, která se vyrábí z jablek. Tento jablečný destilát pochází z Francie, z oblasti Normandie. Pálenka získala své jméno v roce 1588, podle názvu ztroskotané válečné lodi Španělska, El Calvador. Jeho destilace je dvoustupňová, základem je zkvašený jablečný mošt. Na jeden litr pálenky se spotřebuje zhruba 18 kg jablek. Francouzské zákony říkají, že pálenka musí zrát v dubových sudech minimálně dva roky.
Jablka pocházející z nejlepších sadů Normandie musí být vybrána v přesném poměru. Třetina je sladká, třetina hořká a třetina kyselá. Pálenka vyniká světlou jantarovou barvou, výraznou chutí i vůní jablek a lehkým mandlovým a kořeněným nádechem. Vhodnou teplotou pro podávání nápoje je 14 až 16 stupňů. V České republice se jako kalvádos označují všechny destiláty z jablek. Původ určují pravidla pravosti, podle kterých jsou stanoveny tři základní normy pro pravý kalvádos - AOC Calvados, Calvados Pays d\'Auge a Calvados Domfrontais.


Co je to Kalvádos? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalvádos. Co znamená odborný pojem Kalvádos z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Kalvádos můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Kalvádos je v kategorii nápoje

Klíčová slova: co znamená, nápoje, informace, terminus technicus, popis, wiki, přesný význam, co je to Kalvádos?, odborný výraz, nápoje, názvosloví, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, Kalvádos, formulace, vysvětlení, slovník


Pojem Kalvádos je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kalvádos? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Calvados (též kalvádos) je pálenka z jablek z francouzského regionu Normandie.
Tato jablečná pálenka dostala název podle španělské válečné lodi, která se jmenovala El Calvador. Tato fregata španělské Armady ztroskotala roku 1588 na francouzském skalnatém pobřeží a z El Calvador se rázem stalo Calvados. Nejdříve se tak říkalo skále, na které loď skončila, pak celému pobřeží a posléze celé oblasti. Nakonec tento název převzala i místní jablečná pálenka.
Vyrábí se dvoustupňovou destilací zkvašeného jablečného moštu. Na 1 litr pálenky je potřeba 18 kilogramů jablek. Podle francouzských zákonů musí nejméně dva roky zrát v sudech z dubového dřeva. Od roku 1942 nese označení Appellation ďOrigine Controlée. Používá se jako digestivum.
V České republice se za kalvádos v místní mluvě označuje i jakýkoliv destilát z jablek.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Kalvádos ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kalvádos na Youtube

Najít slovo Kalvádos na Google obrázcích

Najít termín Kalvádos ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalvádos ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kalvádos ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalvádos například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kalvádos? resp. co to je Kalvádos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalvádos, odpověď na dotaz co je to Kalvádos?. Víte např. kdo to je Anna Klevská? Znáte a víte kdo je Eva Foustková? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..