Co je to?
Definice výrazu, termínu Leasing. Co znamená odborný pojem Leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je to Leasing? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Leasing

Pronajmutí různých zařízení finanční institucí zákazníkovi se pojmenovává leasing. Zákazník si může vypůjčit na leasing třeba auto, které postupně v předem stanovených intervalech musí splácet. Pokud by docházelo ke zpoždění nebo neplacení, může si finanční instituce vzít zpět zapůjčenou věc a klientovi se nevrací již zaplacené peníze. Veškeré starosti o pronajaté zařízení spadají do režie nájemce.


Co je to Leasing? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Leasing. Co znamená odborný pojem Leasing z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Leasing? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Leasing je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, slovník, formulace, definice pojmu, informace, Leasing, přesný význam, wiki, definice, názvosloví, Bankovnictví, význam, popis, pojem, vysvětlení, heslo, co je to Leasing?, přesný výraz


Pojem Leasing je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Leasing? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Leasing je smluvní dohoda zavazující nájemce zaplatit pronajímateli pro užívání aktiva. Leasing je běžně aplikován na vozidla a nemovitosti, nicméně výrobní stroje jsou rovněž oblíbeným aktivem.


V podstatě je to smlouva mezi dvěma stranami, pronajímatelem a nájemcem. Dokud nájemce nezaplatí všechny splátky (většinou měsíčně), zákonným vlastníkem aktiva je stále pronajímatel. Nájemce musí rovněž dodržovat různé smluvní podmínky o nakládání s majetkem nebo náčiním. Například nájemce, jenž splácí na leasing vozidlo, musí souhlasit, že bude vozidlo používat pouze k osobnímu užití.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Leasing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Leasing ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Leasing ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Leasing na Google.cz

Hledat pojem Leasing ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Leasing ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Leasing například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Leasing? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leasing, odpověď na dotaz co je to Leasing?. Víte např. kdo to je Zikmund? Znáte a víte kdo je Altistka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Leasing v jiné sekci než Bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.