Co je to?
Definice výrazu, termínu Leasing. Co znamená odborný pojem Leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je to Leasing? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Leasing

Pronajmutí různých zařízení finanční institucí zákazníkovi se pojmenovává leasing. Zákazník si může vypůjčit na leasing třeba auto, které postupně v předem stanovených intervalech musí splácet. Pokud by docházelo ke zpoždění nebo neplacení, může si finanční instituce vzít zpět zapůjčenou věc a klientovi se nevrací již zaplacené peníze. Veškeré starosti o pronajaté zařízení spadají do režie nájemce.


Co je to Leasing? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Leasing. Co znamená odborný pojem Leasing z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Leasing? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Leasing je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: informace, popis, vysvětlení, co to je, odborný výraz, termín, heslo, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu, význam, Bankovnictví, co znamená, slovník, terminologie, definice, wiki, Leasing


Pojem Leasing je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Leasing? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Leasing je smluvní dohoda zavazující nájemce zaplatit pronajímateli pro užívání aktiva. Leasing je běžně aplikován na vozidla a nemovitosti, nicméně výrobní stroje jsou rovněž oblíbeným aktivem.


V podstatě je to smlouva mezi dvěma stranami, pronajímatelem a nájemcem. Dokud nájemce nezaplatí všechny splátky (většinou měsíčně), zákonným vlastníkem aktiva je stále pronajímatel. Nájemce musí rovněž dodržovat různé smluvní podmínky o nakládání s majetkem nebo náčiním. Například nájemce, jenž splácí na leasing vozidlo, musí souhlasit, že bude vozidlo používat pouze k osobnímu užití.

Další zdroje informací o slovu Leasing

Hledat termín Leasing ve vyhledávači Qwant

Najít termín Leasing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leasing ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Leasing na Google.cz

Hledat videa s názvem Leasing na Youtube

Zkusit najít termín Leasing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leasing například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Leasing? resp. co znamená Leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leasing, odpověď na dotaz co je to Leasing?. Víte např. kdo to je Ivana Trumpová? Znáte a víte kdo je Altistka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.