Co je to?
Definice výrazu, termínu Leasing. Co znamená odborný pojem Leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je Leasing?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Leasing?

Pronajmutí různých zařízení finanční institucí zákazníkovi se pojmenovává leasing. Zákazník si může vypůjčit na leasing třeba auto, které postupně v předem stanovených intervalech musí splácet. Pokud by docházelo ke zpoždění nebo neplacení, může si finanční instituce vzít zpět zapůjčenou věc a klientovi se nevrací již zaplacené peníze. Veškeré starosti o pronajaté zařízení spadají do režie nájemce.


Co je to Leasing? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Leasing. Co znamená odborný pojem Leasing z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Leasing se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Leasing je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, wiki, pojem, informace, Leasing, synonymum, terminologie, heslo, slovo, význam pojmu, bankovnictví, lexikon, bankovnictví, formulace, termín, terminus technicus, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Leasing je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Leasing?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Leasing je smluvní dohoda zavazující nájemce zaplatit pronajímateli pro užívání aktiva. Leasing je běžně aplikován na vozidla a nemovitosti, nicméně výrobní stroje jsou rovněž oblíbeným aktivem.


V podstatě je to smlouva mezi dvěma stranami, pronajímatelem a nájemcem. Dokud nájemce nezaplatí všechny splátky (většinou měsíčně), zákonným vlastníkem aktiva je stále pronajímatel. Nájemce musí rovněž dodržovat různé smluvní podmínky o nakládání s majetkem nebo náčiním. Například nájemce, jenž splácí na leasing vozidlo, musí souhlasit, že bude vozidlo používat pouze k osobnímu užití.

Pro další informace o termínu Leasing zkuste tyto odkazy

Najít slovo Leasing na Google.cz

Vyhledat pojem Leasing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Leasing ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Leasing ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Leasing na Youtube

Vyhledat pojem Leasing ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Leasing například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Leasing? resp. co znamená slovo Leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leasing, odpověď na dotaz co je to Leasing?. Víte např. kdo to je Daniel Rous? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Leasing i v jiné kategorii než v bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, peníze mince, leasing, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.