Co je to?
Definice výrazu, termínu Leasing. Co znamená odborný pojem Leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je Leasing? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Leasing

Pronajmutí různých zařízení finanční institucí zákazníkovi se pojmenovává leasing. Zákazník si může vypůjčit na leasing třeba auto, které postupně v předem stanovených intervalech musí splácet. Pokud by docházelo ke zpoždění nebo neplacení, může si finanční instituce vzít zpět zapůjčenou věc a klientovi se nevrací již zaplacené peníze. Veškeré starosti o pronajaté zařízení spadají do režie nájemce.


Co je to Leasing? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Leasing. Co znamená odborný pojem Leasing z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Leasing s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Leasing je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, Leasing, heslo, slovo, bankovnictví, význam slova, co to je, bankovnictví, význam, význam pojmu, co je to Leasing?, informace, přesný význam, formulace, slovník, definice, wiki, terminus technicus


Pojem Leasing je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Leasing? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Leasing je smluvní dohoda zavazující nájemce zaplatit pronajímateli pro užívání aktiva. Leasing je běžně aplikován na vozidla a nemovitosti, nicméně výrobní stroje jsou rovněž oblíbeným aktivem.


V podstatě je to smlouva mezi dvěma stranami, pronajímatelem a nájemcem. Dokud nájemce nezaplatí všechny splátky (většinou měsíčně), zákonným vlastníkem aktiva je stále pronajímatel. Nájemce musí rovněž dodržovat různé smluvní podmínky o nakládání s majetkem nebo náčiním. Například nájemce, jenž splácí na leasing vozidlo, musí souhlasit, že bude vozidlo používat pouze k osobnímu užití.

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Leasing ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Leasing ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leasing ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Leasing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Leasing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Leasing ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Leasing například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to Leasing? resp. co to je Leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leasing, odpověď na dotaz co je to Leasing?. Víte např. kdo to je Ivan Mládek? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Leasing i v jiné kategorii než je sekce bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.