Co je to?
Definice výrazu, termínu YMCA. Co znamená odborný pojem YMCA z kategorie Náboženství?

Co je to YMCA? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu YMCA

YMCA je mládežnická organizace, křesťanské sdružení spojující především mladé lidi. Je to sdružení celosvětové, má nejvíce členů a nejstarší historii. Sdružuje téměř 60 milionu jedinců z více než115 zemí. Základním principem YMCA je křesťanská víra a zásady, ale její nabídky činností může využívat každý mladý člověk jakékoli rasy, vyznání, sociální příslušnosti, pohlaví i všemožných schopností. Organizace vznikla již v roce 1844 v Londýně. Hlavní cílem byl a je rozvoj člověka a jeho pozitivních vlastností, duševních i fyzických schopností.
Znakem YMCA je červený trojúhelník, symbol jednoty ducha, těla a duše. Sdružení provozuje charitu, pořádá kurzy, buduje sportoviště a stará se o smysluplnou náplň volného času mládeže. Součástí náplně je i humanitární práce. Hlavní centrum má organizace v Ženevě. YMCA se stala také průkopnicí mnoha sportů jako basketbal, volejbal, futsal a další.


Co je to YMCA? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu YMCA. Co znamená odborný pojem YMCA z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem YMCA s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem YMCA je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, YMCA, terminus technicus, slovo, informace, přesný význam, heslo, význam, pojem, co znamená, popis, náboženství, wiki, odborný výraz, formulace, co je to YMCA?, terminologie, termín


Pojem YMCA je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu YMCA píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

YMCA (Young Men s Christian Association – křesťanské sdružení mladých lidí) je nejstarší a největší mládežnickou organizací na světě. Je v ní zapojeno přes 58 milionů lidí ze 119 zemí světa. YMCA je založena na křesťanských principech, své aktivity ale nabízí všem mladým lidem, bez ohledu na rasu, pohlaví, náboženské vyznání, sociální postavení, fyzické i duševní schopnosti.

Budova organizace YMCA

Budova mládežnické organizace YMCA ve městě Riverside v Kalifornii (USA). Autor: David Mark, zdroj: Pixabay
Budova mládežnické organizace YMCA ve městě Riverside v Kalifornii (USA). Autor: David Mark, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu YMCA

Hledat videa s názvem YMCA na Youtube

Hledat slovo YMCA ve vyhledávači Yandex

Najít pojem YMCA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo YMCA ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo YMCA ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo YMCA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo YMCA například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to YMCA? resp. jaký je přesný význam slova YMCA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu YMCA, odpověď na dotaz co je to YMCA?. Víte např. kdo to je Zpěvák? Znáte a víte kdo je Šibal? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.