Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo YMCA. Co znamená pojem YMCA z kategorie Náboženství?

Co to je YMCA? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova YMCA?

YMCA je mládežnická organizace, křesťanské sdružení spojující především mladé lidi. Je to sdružení celosvětové, má nejvíce členů a nejstarší historii. Sdružuje téměř 60 milionu jedinců z více než115 zemí. Základním principem YMCA je křesťanská víra a zásady, ale její nabídky činností může využívat každý mladý člověk jakékoli rasy, vyznání, sociální příslušnosti, pohlaví i všemožných schopností. Organizace vznikla již v roce 1844 v Londýně. Hlavní cílem byl a je rozvoj člověka a jeho pozitivních vlastností, duševních i fyzických schopností.
Znakem YMCA je červený trojúhelník, symbol jednoty ducha, těla a duše. Sdružení provozuje charitu, pořádá kurzy, buduje sportoviště a stará se o smysluplnou náplň volného času mládeže. Součástí náplně je i humanitární práce. Hlavní centrum má organizace v Ženevě. YMCA se stala také průkopnicí mnoha sportů jako basketbal, volejbal, futsal a další.


Co je to YMCA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo YMCA. Co znamená pojem YMCA z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz YMCA se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, co to je, lexikon, Náboženství, slovník, terminus technicus, odborný výraz, popis, význam pojmu, Náboženství, terminologie, wiki, YMCA, pojem, formulace, slovo, co znamená


Pojem YMCA je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu YMCA dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

YMCA (Young Men s Christian Association – křesťanské sdružení mladých lidí) je nejstarší a největší mládežnickou organizací na světě. Je v ní zapojeno přes 58 milionů lidí ze 119 zemí světa. YMCA je založena na křesťanských principech, své aktivity ale nabízí všem mladým lidem, bez ohledu na rasu, pohlaví, náboženské vyznání, sociální postavení, fyzické i duševní schopnosti.

Budova organizace YMCA

Budova mládežnické organizace YMCA ve městě Riverside v Kalifornii (USA). Autor: David Mark, zdroj: Pixabay
Budova mládežnické organizace YMCA ve městě Riverside v Kalifornii (USA). Autor: David Mark, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu YMCA

Hledat výraz YMCA ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo YMCA ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín YMCA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín YMCA na Google.cz

Najít výraz YMCA ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem YMCA ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo YMCA například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo YMCA? resp. co je to YMCA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu YMCA, odpověď na dotaz co je to YMCA?. Víte např. kdo to je Florista? Znáte a víte kdo je Marek Vašut? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu YMCA v jiné sekci než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.