Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo YMCA. Co znamená pojem YMCA z kategorie Náboženství?

Co to je YMCA? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu YMCA?

YMCA je mládežnická organizace, křesťanské sdružení spojující především mladé lidi. Je to sdružení celosvětové, má nejvíce členů a nejstarší historii. Sdružuje téměř 60 milionu jedinců z více než115 zemí. Základním principem YMCA je křesťanská víra a zásady, ale její nabídky činností může využívat každý mladý člověk jakékoli rasy, vyznání, sociální příslušnosti, pohlaví i všemožných schopností. Organizace vznikla již v roce 1844 v Londýně. Hlavní cílem byl a je rozvoj člověka a jeho pozitivních vlastností, duševních i fyzických schopností.
Znakem YMCA je červený trojúhelník, symbol jednoty ducha, těla a duše. Sdružení provozuje charitu, pořádá kurzy, buduje sportoviště a stará se o smysluplnou náplň volného času mládeže. Součástí náplně je i humanitární práce. Hlavní centrum má organizace v Ženevě. YMCA se stala také průkopnicí mnoha sportů jako basketbal, volejbal, futsal a další.


Co je to YMCA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo YMCA. Co znamená pojem YMCA z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem YMCA s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín YMCA patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: význam slova, slovo, názvosloví, popis, wiki, formulace, heslo, vysvětlení, význam, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, co to je, co je to YMCA?, terminologie, termín, přesný výraz, definice


Pojem YMCA je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem YMCA? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

YMCA (Young Men s Christian Association – křesťanské sdružení mladých lidí) je nejstarší a největší mládežnickou organizací na světě. Je v ní zapojeno přes 58 milionů lidí ze 119 zemí světa. YMCA je založena na křesťanských principech, své aktivity ale nabízí všem mladým lidem, bez ohledu na rasu, pohlaví, náboženské vyznání, sociální postavení, fyzické i duševní schopnosti.

Budova organizace YMCA

Budova mládežnické organizace YMCA ve městě Riverside v Kalifornii (USA). Autor: David Mark, zdroj: Pixabay
Budova mládežnické organizace YMCA ve městě Riverside v Kalifornii (USA). Autor: David Mark, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo YMCA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem YMCA ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem YMCA na Youtube

Zkusit najít výraz YMCA ve vyhledávači Yandex

Najít výraz YMCA na Google.cz

Hledat slovo YMCA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo YMCA například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená YMCA? resp. co znamená výraz YMCA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu YMCA, odpověď na dotaz co je to YMCA?. Víte např. kdo to je John Travolta? Znáte a víte kdo je Textař? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.