Co je to?
Výraz, termín, definice slova Binární soustava. Co znamená odborný pojem Binární soustava z kategorie Matematika?

Co je to Binární soustava? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Binární soustava

Binární soustava, jinak též dvojková soustava, je název číselné soustavy, ve které se pro vyjadřování hodnot využívá jen znaků 0 a 1. Binární soustava se řadí do skupiny pozičních číselných soustav, které mají základ 2. Konkrétní číslo je zde vyjádřeno mocninami čísla dvě. Pokud je číslo zapsané v dvojkové soustavě, označuje se jako binární číslo. Při zápisu ve dvojkové soustavě se navíc doplňuje znak b, který se zapisuje za poslední číslici jako dolní index. Jindy je možno použít zkratku BIN. Binární soustava je využívána především v digitálních systémech. 0 a 1 symbolizují stav elektrického obvodu, 0 jako vypnutí, tedy bez napětí, a 1 jako zapnuto, tedy pod napětím.
Pomocí nuly a jedničky je možno vyjádřit také výsledek logického výroku, kdy nepravda je označena jako 0 a pravda 1 v různých obvodech i funkcích. Dvojková soustava se kóduje podle pravidla, že každý následující vyšší bit má váhu dvakrát vyšší než předcházející, tvoří tedy dvojnásobek hodnoty před sebou. Číslo kódované ve dvojkové soustavě má výslednou hodnotu rovnu součtu váhových hodnot bitů, které jsou aktivní.


Co je to Binární soustava? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Binární soustava. Co znamená odborný pojem Binární soustava z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Binární soustava) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Binární soustava patří do kategorie matematika

Klíčová slova: co to je, lexikon, odborný výraz, názvosloví, formulace, heslo, termín, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, význam pojmu, matematika, význam, wiki, informace, definice pojmu, terminologie, co je to Binární soustava?


Pojem Binární soustava je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Binární soustava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Binární soustava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Binární soustava ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Binární soustava ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Binární soustava ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Binární soustava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Binární soustava například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Binární soustava? resp. co znamená Binární soustava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Binární soustava, odpověď na dotaz co je to Binární soustava?. Víte např. kdo to je Jiří Paroubek? Znáte a víte kdo je Ronald Reagan? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Binární soustava i v jiných kategoriích (než matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.