Co je to?
Vysvětlení pojmů, odborné termíny, významy slov, hesla, odpovědi na: Co je to a Co znamená...? Definice z oboru Chemie

Pojmy a termíny z oboru Chemie. Významy slov, definice, výrazy a hesla

V této kategorii webu Co je to, se dozvíte přezdívky a zastaralé nepoužívané názvy různých sloučenin, molekul, chemických prvků a látek. Také se tu můžete dozvědět významy pojmů z oblasti chemie. Víte například co je to nikasil?

Vysvětlení chemických pojmů a termínů - co znamenají?

Chemie je vědní obor a zároveň školní předmět. Oborem zájmu chemie jsou vlastnosti organických i anorganických látek, struktura, příprava a složení těchto látek. Chemie navazuje na fyziku. Chemii můžeme rozdělit na mnoho oborů a disciplíny, které se prolínají i s jinými vědními obory. Jedná se například o tyto obory: geochemie, farmaceutická chemie, analytická chemie, kvantová chemie, chemie životního prostředí, agrochemie, organická chemie, elektrochemie, chemie silikátů, supramolekulární chemie, biochemie, termochemie a Výpočetní chemie, makromolekulární chemie, lékařská chemie, petrochemie, biofyzikální chemie, statistická termodynamika a spektroskopie, fyzikální chemie, chemická kinetiku, chemie atmosféry, anorganická chemie, jaderná chemie, chemická termodynamika.

Seznam chemických termínů, pojmů a sloučenin jejichž popis zde naleznete: čpavek, Glycerin, Alkohol, Sanytr, Xylitol, Zirkon, THC, Kyselina močová, Cholesterol, Aminokyselina, Lanolin, Homocystein, Purin, CRP, Nikasil, Parafín, Urea, Platina, Ledek, Karnitin, Adblue, Emulze, Taurin, Kafr, Koroze, Glukóza, Sloučenina, DNA, Fosfor, Potaš, Fotosyntéza, Borax, Melamin, Kamenec, Lecitin, Efedrin, Fruktóza, Lepek, CO2 a amoniak.

Navštivte archiv volně použitelných obrázků (klipartů), které můžete bez omezení zdarma použít ve vašich dokumentech. V kategorii vědecké kliparty se nacházejí následující vektorové obrázky týkající se chemie: Otevřená Eppendorfova zkumavka, Neuron, Anemometr, Model atomu, Molekula kofeinu, Zkumavka, bunsenův kahan, DNA, experiment, Liebigův chladič, uzavřená Eppendorfova zkumavka, frakční baňka, kádinka, mikroskop, petriho miska, elektrický článek, odměrná kádinka a krystal soli.