Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cytisin. Co znamená pojem Cytisin z kategorie Chemie?

Co je Cytisin? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cytisin?

Cytisin je název alkaloidu, který se vyskytuje v některých rostlinách, především v rostlinách z rodu bobovitých (Fabaceae). Je známý svými schopnostmi ovlivňovat nervový systém. Má podobné účinky jako nikotin, tedy hlavní aktivní složka tabákových výrobků. Cytisin může aktivovat tytéž receptory jako nikotin, což vede k uvolňování neurotransmiterů, jako je dopamin, což vede k pocitu potěšení a zároveň zmenšuje abstinenční příznaky u osob závislých na nikotinu. Vědci zkoumají potenciál cytisinu jako léčebného přístupu k odvykání kouření.
Bylo provedeno několik klinických studií, která se zaměřovala na jeho účinnost a bezpečnost. V některých z těchto studií bylo zjištěno, že cytisin může pomoci lidem, kteří chtějí přestat kouřit, snížit touhu po nikotinu a zvládnout abstinenční příznaky. Cytisin je dostupný v různých formách, včetně tablet a žvýkaček. Jeho použití by mělo být vždy konzultováno se zdravotním odborníkem, protože může mít vedlejší účinky a interakce s jinými léky. Nejedná se však o žádný zázračný lék a jeho účinnost se může u různých jedinců lišit.


Co je to Cytisin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cytisin. Co znamená pojem Cytisin z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cytisin s vašimi přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Cytisin se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, co to je, definice, vysvětlení, formulace, wiki, význam pojmu, chemie, význam, terminologie, termín, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, synonymum, Cytisin


Pojem Cytisin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Cytisin v následujících vyhledávačích

Hledat termín Cytisin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Cytisin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cytisin ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cytisin na Youtube

Najít pojem Cytisin na Google.cz

Zkusit najít pojem Cytisin ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytisin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte co je to Cytisin? resp. jaký je přesný význam slova Cytisin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytisin, odpověď na dotaz co je to Cytisin?. Víte např. kdo to je Petr Hannig? Znáte a víte kdo je Jaroslav Šmíd? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?