Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cytisin. Co znamená odborný pojem Cytisin z kategorie Chemie?

Co je Cytisin?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cytisin?

Cytisin je název alkaloidu, který se vyskytuje v některých rostlinách, především v rostlinách z rodu bobovitých (Fabaceae). Je známý svými schopnostmi ovlivňovat nervový systém. Má podobné účinky jako nikotin, tedy hlavní aktivní složka tabákových výrobků. Cytisin může aktivovat tytéž receptory jako nikotin, což vede k uvolňování neurotransmiterů, jako je dopamin, což vede k pocitu potěšení a zároveň zmenšuje abstinenční příznaky u osob závislých na nikotinu. Vědci zkoumají potenciál cytisinu jako léčebného přístupu k odvykání kouření.
Bylo provedeno několik klinických studií, která se zaměřovala na jeho účinnost a bezpečnost. V některých z těchto studií bylo zjištěno, že cytisin může pomoci lidem, kteří chtějí přestat kouřit, snížit touhu po nikotinu a zvládnout abstinenční příznaky. Cytisin je dostupný v různých formách, včetně tablet a žvýkaček. Jeho použití by mělo být vždy konzultováno se zdravotním odborníkem, protože může mít vedlejší účinky a interakce s jinými léky. Nejedná se však o žádný zázračný lék a jeho účinnost se může u různých jedinců lišit.


Co je to Cytisin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cytisin. Co znamená odborný pojem Cytisin z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Cytisin můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Cytisin je v kategorii chemie

Klíčová slova: synonymum, heslo, terminologie, odborné názvosloví, význam, popis, definice pojmu, pojem, co znamená, odborný výraz, definice, chemie, slovo, přesný význam, názvosloví, termín, slovník, chemie


Pojem Cytisin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Cytisin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Cytisin ve vyhledávači Qwant

Najít termín Cytisin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Cytisin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cytisin ve Wikimedia Commons

Hledat termín Cytisin na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytisin například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Cytisin? resp. co to je Cytisin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytisin, odpověď na dotaz co je to Cytisin?. Víte např. kdo to je Pivot? Znáte a víte kdo je Jaroslav Doubrava? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Cytisin hledat i v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, Muž chemik, cytisin, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?