Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kinetóza. Co znamená pojem Kinetóza z kategorie Nemoce?

Co je Kinetóza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kinetóza?

Kinetóza bývá označována jako nemoc z pohybu. Jedná se však spíše o nepříjemný stav než nemoc. Vzniká při přemisťování pomocí dopravních prostředků. Příčinou kinetózy bývá nerovnováha mezi zrakovým vjemem a ústrojím rovnováhy ve vnitřním uchu. Někteří jedinci na tuto nerovnováhu nereagují, některým způsobuje nepříjemné reakce organismu v podobě nevolnosti, zvracení a dalších obtíží. Kinetózou častěji trpí děti. Jako prevence se dají využít homeopatika, speciální žvýkačky nebo preventivní tablety jako např. Kinedryl.


Co je to Kinetóza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kinetóza. Co znamená pojem Kinetóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Kinetóza se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: co to je, nemoce, názvosloví, heslo, terminus technicus, přesný význam, informace, Kinetóza, nemoce, význam slova, co je to Kinetóza?, definice, terminologie, slovník, odborný výraz, formulace, lexikon, slovo


Pojem Kinetóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kinetóza píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kinetóza nebo také nemoc z pohybu je fyzický stav jedince, kdy vjem pohybu vestibulárním systémem nesouhlasí s vizuálními vjemy. Příznakem kinetózy může být závrať, vyčerpání či zvedání žaludku. Podle příčin vedoucích ke kinetóze se zpravidla mluví o:
♦ mořské nemoci,
♦ nevolnosti v autě/autobuse, nebo vlaku
♦ nevolnosti v letadle,
♦ vesmírné nemoci (syndromu adaptace na stav beztíže SAS),
♦ nevolnosti v simulátoru.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kinetóza v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Kinetóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kinetóza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kinetóza ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kinetóza na Youtube

Zkusit najít heslo Kinetóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kinetóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kinetóza například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kinetóza? resp. co vlastně znamená slovo Kinetóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinetóza, odpověď na dotaz co je to Kinetóza?. Víte např. kdo to je Josef Carda? Znáte a víte kdo je Hinduista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.