Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kinetóza. Co znamená odborný pojem Kinetóza z kategorie Nemoce?

Co je to Kinetóza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kinetóza?

Kinetóza bývá označována jako nemoc z pohybu. Jedná se však spíše o nepříjemný stav než nemoc. Vzniká při přemisťování pomocí dopravních prostředků. Příčinou kinetózy bývá nerovnováha mezi zrakovým vjemem a ústrojím rovnováhy ve vnitřním uchu. Někteří jedinci na tuto nerovnováhu nereagují, některým způsobuje nepříjemné reakce organismu v podobě nevolnosti, zvracení a dalších obtíží. Kinetózou častěji trpí děti. Jako prevence se dají využít homeopatika, speciální žvýkačky nebo preventivní tablety jako např. Kinedryl.


Co je to Kinetóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kinetóza. Co znamená odborný pojem Kinetóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kinetóza s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kinetóza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, co to je, formulace, význam, co znamená, slovo, definice, co je to Kinetóza?, wiki, Nemoce, definice pojmu, pojem, informace, slovník, terminologie, vysvětlení, Nemoce


Pojem Kinetóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kinetóza můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kinetóza nebo také nemoc z pohybu je fyzický stav jedince, kdy vjem pohybu vestibulárním systémem nesouhlasí s vizuálními vjemy. Příznakem kinetózy může být závrať, vyčerpání či zvedání žaludku. Podle příčin vedoucích ke kinetóze se zpravidla mluví o:
♦ mořské nemoci,
♦ nevolnosti v autě/autobuse, nebo vlaku
♦ nevolnosti v letadle,
♦ vesmírné nemoci (syndromu adaptace na stav beztíže SAS),
♦ nevolnosti v simulátoru.

Další informační zdroje o slovu Kinetóza

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kinetóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kinetóza ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kinetóza ve vyhledávači Yandex

Najít termín Kinetóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Kinetóza ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kinetóza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kinetóza například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kinetóza? resp. co znamená Kinetóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinetóza, odpověď na dotaz co je to Kinetóza?. Víte např. kdo to je Paterník? Znáte a víte kdo je Fašista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.