Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kinetóza. Co znamená odborný pojem Kinetóza z kategorie Nemoce?

Co je to Kinetóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kinetóza

Kinetóza bývá označována jako nemoc z pohybu. Jedná se však spíše o nepříjemný stav než nemoc. Vzniká při přemisťování pomocí dopravních prostředků. Příčinou kinetózy bývá nerovnováha mezi zrakovým vjemem a ústrojím rovnováhy ve vnitřním uchu. Někteří jedinci na tuto nerovnováhu nereagují, některým způsobuje nepříjemné reakce organismu v podobě nevolnosti, zvracení a dalších obtíží. Kinetózou častěji trpí děti. Jako prevence se dají využít homeopatika, speciální žvýkačky nebo preventivní tablety jako např. Kinedryl.


Co je to Kinetóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kinetóza. Co znamená odborný pojem Kinetóza z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kinetóza můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kinetóza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam, názvosloví, Kinetóza, přesný význam, wiki, co je to Kinetóza?, slovo, heslo, terminologie, význam pojmu, co to je, definice pojmu, popis, formulace, informace, Nemoce, co znamená, odborný výraz


Pojem Kinetóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kinetóza?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kinetóza nebo také nemoc z pohybu je fyzický stav jedince, kdy vjem pohybu vestibulárním systémem nesouhlasí s vizuálními vjemy. Příznakem kinetózy může být závrať, vyčerpání či zvedání žaludku. Podle příčin vedoucích ke kinetóze se zpravidla mluví o:
♦ mořské nemoci,
♦ nevolnosti v autě/autobuse, nebo vlaku
♦ nevolnosti v letadle,
♦ vesmírné nemoci (syndromu adaptace na stav beztíže SAS),
♦ nevolnosti v simulátoru.

Jiné zdroje informací o pojmu Kinetóza

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kinetóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Kinetóza ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kinetóza na Google.cz

Hledat termín Kinetóza ve Wikislovníku

Najít výraz Kinetóza ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Kinetóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kinetóza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kinetóza? resp. co označuje slovo Kinetóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinetóza, odpověď na dotaz co je to Kinetóza?. Víte např. kdo to je Mouřenín? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.