Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kinetóza. Co znamená odborný pojem Kinetóza z kategorie Nemoce?

Co je to Kinetóza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kinetóza?

Kinetóza bývá označována jako nemoc z pohybu. Jedná se však spíše o nepříjemný stav než nemoc. Vzniká při přemisťování pomocí dopravních prostředků. Příčinou kinetózy bývá nerovnováha mezi zrakovým vjemem a ústrojím rovnováhy ve vnitřním uchu. Někteří jedinci na tuto nerovnováhu nereagují, některým způsobuje nepříjemné reakce organismu v podobě nevolnosti, zvracení a dalších obtíží. Kinetózou častěji trpí děti. Jako prevence se dají využít homeopatika, speciální žvýkačky nebo preventivní tablety jako např. Kinedryl.


Co je to Kinetóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kinetóza. Co znamená odborný pojem Kinetóza z kategorie Nemoce?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kinetóza sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kinetóza patří do sekce nemoce

Klíčová slova: wiki, nemoce, význam pojmu, terminus technicus, slovo, heslo, informace, význam slova, definice, odborné názvosloví, nemoce, synonymum, pojem, přesný význam, terminologie, názvosloví, lexikon, definice pojmu


Pojem Kinetóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kinetóza? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kinetóza nebo také nemoc z pohybu je fyzický stav jedince, kdy vjem pohybu vestibulárním systémem nesouhlasí s vizuálními vjemy. Příznakem kinetózy může být závrať, vyčerpání či zvedání žaludku. Podle příčin vedoucích ke kinetóze se zpravidla mluví o:
♦ mořské nemoci,
♦ nevolnosti v autě/autobuse, nebo vlaku
♦ nevolnosti v letadle,
♦ vesmírné nemoci (syndromu adaptace na stav beztíže SAS),
♦ nevolnosti v simulátoru.

Pro další informace o termínu Kinetóza zkuste tyto odkazy

Najít slovo Kinetóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Kinetóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kinetóza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kinetóza na Youtube

Najít heslo Kinetóza ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kinetóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kinetóza například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kinetóza? resp. co znamená Kinetóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinetóza, odpověď na dotaz co je to Kinetóza?. Víte např. kdo to je Bufeťák? Znáte a víte kdo je Fašista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.