Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Co je to Nádvoří? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Nádvoří?

Nádvoří je pojmenování pro volné prostranství, které patří k nějaké budově nebo komplexu budov, které se nacházejí kolem tohoto prostranství. Nádvoří není zastřešené, u větších staveb může být značně rozsáhlé.
Samotný pojem se většinou užívá u budov s historickou hodnotou, zámků, paláců a podobně. Pokud se taková plocha nachází u obyčejných domů a jiných staveb, například hospodářských budov, užívá se častěji termínu dvůr či dvorek. Pokud budovy nádvoří zcela obklopují, bývá označováno také jako vnitroblok.


Co je to Nádvoří? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Nádvoří? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nádvoří je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, co je to Nádvoří?, co znamená, definice pojmu, význam slova, synonymum, význam pojmu, význam, informace, přesný výraz, přesný význam, vysvětlení, slovo, Stavebnictví, názvosloví, co to je, heslo, popis


Pojem Nádvoří je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nádvoří? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nádvoří je nezastřešené volné prostranství náležející k budově nebo komplexu budov, které je obklopují.
S nádvořími se nejčastěji setkáváme u historických budov a paláců, u běžných obytných domů a hospodářských objektů označujeme vnitřní prostranství termínem dvůr, dvorek, vnitroblok apod.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Nádvoří ve Wikizdrojích

Hledat slovo Nádvoří ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Nádvoří ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Nádvoří ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nádvoří ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Nádvoří ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nádvoří například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Nádvoří? resp. co přesně znamená slovo Nádvoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nádvoří, odpověď na dotaz co je to Nádvoří?. Víte např. kdo to je Ochechule? Znáte a víte kdo je Produkční? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.