Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nádvoří. Co znamená slovo Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Co je Nádvoří?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nádvoří

Nádvoří je pojmenování pro volné prostranství, které patří k nějaké budově nebo komplexu budov, které se nacházejí kolem tohoto prostranství. Nádvoří není zastřešené, u větších staveb může být značně rozsáhlé.
Samotný pojem se většinou užívá u budov s historickou hodnotou, zámků, paláců a podobně. Pokud se taková plocha nachází u obyčejných domů a jiných staveb, například hospodářských budov, užívá se častěji termínu dvůr či dvorek. Pokud budovy nádvoří zcela obklopují, bývá označováno také jako vnitroblok.


Co je to Nádvoří? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nádvoří. Co znamená slovo Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text (Nádvoří) můžete sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Nádvoří patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, definice, co je to Nádvoří?, terminus technicus, slovník, popis, stavebnictví, wiki, formulace, přesný výraz, názvosloví, lexikon, termín, heslo, co znamená, Nádvoří, přesný význam, odborný výraz


Pojem Nádvoří je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nádvoří? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nádvoří je nezastřešené volné prostranství náležející k budově nebo komplexu budov, které je obklopují.
S nádvořími se nejčastěji setkáváme u historických budov a paláců, u běžných obytných domů a hospodářských objektů označujeme vnitřní prostranství termínem dvůr, dvorek, vnitroblok apod.

Další informační zdroje o slovu Nádvoří

Zkusit najít slovo Nádvoří ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Nádvoří ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Nádvoří ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Nádvoří na Google obrázcích

Hledat slovo Nádvoří ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Nádvoří na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nádvoří například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Nádvoří? resp. co je to Nádvoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nádvoří, odpověď na dotaz co je to Nádvoří?. Víte např. kdo to je Antonín Baudyš? Znáte a víte kdo je Helena Houdová? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.