Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Co je to Nádvoří? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Nádvoří?

Nádvoří je pojmenování pro volné prostranství, které patří k nějaké budově nebo komplexu budov, které se nacházejí kolem tohoto prostranství. Nádvoří není zastřešené, u větších staveb může být značně rozsáhlé.
Samotný pojem se většinou užívá u budov s historickou hodnotou, zámků, paláců a podobně. Pokud se taková plocha nachází u obyčejných domů a jiných staveb, například hospodářských budov, užívá se častěji termínu dvůr či dvorek. Pokud budovy nádvoří zcela obklopují, bývá označováno také jako vnitroblok.


Co je to Nádvoří? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Nádvoří můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nádvoří je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: termín, informace, popis, terminus technicus, formulace, vysvětlení, názvosloví, co to je, Nádvoří, Stavebnictví, slovník, synonymum, přesný význam, lexikon, význam pojmu, wiki, slovo, význam


Pojem Nádvoří je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Nádvoří?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nádvoří je nezastřešené volné prostranství náležející k budově nebo komplexu budov, které je obklopují.
S nádvořími se nejčastěji setkáváme u historických budov a paláců, u běžných obytných domů a hospodářských objektů označujeme vnitřní prostranství termínem dvůr, dvorek, vnitroblok apod.

Pro více informací o heslu Nádvoří zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nádvoří ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Nádvoří na Youtube

Najít výraz Nádvoří na Google.cz

Hledat slovo Nádvoří ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nádvoří ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Nádvoří ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nádvoří například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Nádvoří? resp. co přesně označuje termín Nádvoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nádvoří, odpověď na dotaz co je to Nádvoří?. Víte např. kdo to je Raubíř? Znáte a víte kdo je Lampasák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.