Co je to?
Definice výrazu, termínu Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Co je to Nádvoří? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nádvoří

Nádvoří je pojmenování pro volné prostranství, které patří k nějaké budově nebo komplexu budov, které se nacházejí kolem tohoto prostranství. Nádvoří není zastřešené, u větších staveb může být značně rozsáhlé.
Samotný pojem se většinou užívá u budov s historickou hodnotou, zámků, paláců a podobně. Pokud se taková plocha nachází u obyčejných domů a jiných staveb, například hospodářských budov, užívá se častěji termínu dvůr či dvorek. Pokud budovy nádvoří zcela obklopují, bývá označováno také jako vnitroblok.


Co je to Nádvoří? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nádvoří s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Nádvoří je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, slovo, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, popis, wiki, význam pojmu, slovník, přesný výraz, stavebnictví, názvosloví, heslo, stavebnictví, lexikon, Nádvoří, odborný výraz


Pojem Nádvoří je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nádvoří? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nádvoří je nezastřešené volné prostranství náležející k budově nebo komplexu budov, které je obklopují.
S nádvořími se nejčastěji setkáváme u historických budov a paláců, u běžných obytných domů a hospodářských objektů označujeme vnitřní prostranství termínem dvůr, dvorek, vnitroblok apod.

Jiné informační zdroje o pojmu Nádvoří

Najít termín Nádvoří ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Nádvoří na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nádvoří ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nádvoří ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Nádvoří ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Nádvoří ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nádvoří například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Nádvoří? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nádvoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nádvoří, odpověď na dotaz co je to Nádvoří?. Víte např. kdo to je Konstantin von Neurath? Znáte a víte kdo je Petra Němcová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Nádvoří i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.