Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Co je to Nádvoří? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nádvoří

Nádvoří je pojmenování pro volné prostranství, které patří k nějaké budově nebo komplexu budov, které se nacházejí kolem tohoto prostranství. Nádvoří není zastřešené, u větších staveb může být značně rozsáhlé.
Samotný pojem se většinou užívá u budov s historickou hodnotou, zámků, paláců a podobně. Pokud se taková plocha nachází u obyčejných domů a jiných staveb, například hospodářských budov, užívá se častěji termínu dvůr či dvorek. Pokud budovy nádvoří zcela obklopují, bývá označováno také jako vnitroblok.


Co je to Nádvoří? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nádvoří je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, Stavebnictví, popis, pojem, definice pojmu, heslo, terminus technicus, slovo, slovník, odborný výraz, přesný výraz, význam, termín, co je to Nádvoří?, wiki, synonymum, Nádvoří


Pojem Nádvoří je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nádvoří? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nádvoří je nezastřešené volné prostranství náležející k budově nebo komplexu budov, které je obklopují.
S nádvořími se nejčastěji setkáváme u historických budov a paláců, u běžných obytných domů a hospodářských objektů označujeme vnitřní prostranství termínem dvůr, dvorek, vnitroblok apod.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Nádvoří ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Nádvoří ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nádvoří ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Nádvoří ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Nádvoří ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Nádvoří na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nádvoří například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Nádvoří? resp. co to je Nádvoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nádvoří, odpověď na dotaz co je to Nádvoří?. Víte např. kdo to je Petr Bendl? Znáte a víte kdo je Jáhen? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nádvoří v jiné sekci než Stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.