Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Co je to Nádvoří? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nádvoří?

Nádvoří je pojmenování pro volné prostranství, které patří k nějaké budově nebo komplexu budov, které se nacházejí kolem tohoto prostranství. Nádvoří není zastřešené, u větších staveb může být značně rozsáhlé.
Samotný pojem se většinou užívá u budov s historickou hodnotou, zámků, paláců a podobně. Pokud se taková plocha nachází u obyčejných domů a jiných staveb, například hospodářských budov, užívá se častěji termínu dvůr či dvorek. Pokud budovy nádvoří zcela obklopují, bývá označováno také jako vnitroblok.


Co je to Nádvoří? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nádvoří. Co znamená odborný pojem Nádvoří z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Nádvoří se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: heslo, slovník, význam slova, lexikon, názvosloví, přesný výraz, Nádvoří, stavebnictví, popis, terminologie, odborný výraz, pojem, wiki, význam pojmu, informace, slovo, termín, co znamená


Pojem Nádvoří je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nádvoří? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nádvoří je nezastřešené volné prostranství náležející k budově nebo komplexu budov, které je obklopují.
S nádvořími se nejčastěji setkáváme u historických budov a paláců, u běžných obytných domů a hospodářských objektů označujeme vnitřní prostranství termínem dvůr, dvorek, vnitroblok apod.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nádvoří ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Nádvoří ve Wikislovníku

Najít termín Nádvoří ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Nádvoří ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Nádvoří ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Nádvoří na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nádvoří například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Nádvoří? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nádvoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nádvoří, odpověď na dotaz co je to Nádvoří?. Víte např. kdo to je Nikol Švantnerová? Znáte a víte kdo je Roman Berbr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Nádvoří hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.