Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je to Hrdost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hrdost

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.


Co je to Hrdost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hrdost sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hrdost patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: wiki, Filozofie, termín, terminus technicus, terminologie, slovo, informace, co to je, Filozofie, přesný význam, Hrdost, odborný výraz, názvosloví, popis, heslo, formulace, definice pojmu, slovník


Pojem Hrdost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Hrdost ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrdost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hrdost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrdost ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Hrdost na Google.cz

Hledat videa s názvem Hrdost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdost například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hrdost? resp. jaká je definice termínu Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Ariana Grande? Znáte a víte kdo je Klinický psycholog? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.