Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hrdost. Co znamená slovo Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je Hrdost?

Co znamená pojem, definice termínu Hrdost?

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.


Co je to Hrdost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hrdost. Co znamená slovo Hrdost z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hrdost patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: co to je, popis, odborný výraz, formulace, definice pojmu, co znamená, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, definice, vysvětlení, význam pojmu, slovo, význam, synonymum, wiki, termín, Hrdost


Pojem Hrdost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Hrdost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Hrdost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Hrdost na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Hrdost ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Hrdost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Hrdost ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdost například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hrdost? resp. co je to Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Mark Wahlberg? Znáte a víte kdo je Tereza Chlebovská? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Hrdost i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.