Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je to Hrdost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hrdost?

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.


Co je to Hrdost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hrdost? Potom se o definici podělte s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Hrdost se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: filozofie, definice, význam pojmu, přesný výraz, slovník, co to je, filozofie, definice pojmu, wiki, názvosloví, informace, synonymum, heslo, popis, slovo, pojem, termín, význam slova


Pojem Hrdost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Hrdost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Hrdost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrdost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrdost ve Wikimedia Commons

Najít slovo Hrdost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Hrdost ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdost například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hrdost? resp. co se skrývá pod slovem Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Karl Hermann Frank? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Hrdost i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.