Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hrdost. Co znamená pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je Hrdost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hrdost?

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.


Co je to Hrdost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hrdost. Co znamená pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hrdost? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Hrdost patří do sekce filozofie

Klíčová slova: Hrdost, wiki, co znamená, terminologie, vysvětlení, definice, formulace, odborný výraz, informace, heslo, přesný výraz, popis, pojem, lexikon, termín, filozofie, slovo, přesný význam


Pojem Hrdost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Hrdost ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Hrdost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hrdost na Google.cz

Hledat slovo Hrdost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hrdost na Youtube

Vyhledat termín Hrdost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdost například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Hrdost? resp. jaký je přesný význam slova Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Strýc? Znáte a víte kdo je Pendler? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.