Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je to Hrdost? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hrdost?

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.


Co je to Hrdost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hrdost s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Hrdost se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, pojem, informace, slovo, lexikon, formulace, názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, filozofie, význam slova, popis, definice, co je to Hrdost?, synonymum, význam pojmu, heslo


Pojem Hrdost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Hrdost

Vyhledat výraz Hrdost na Google.cz

Najít slovo Hrdost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Hrdost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hrdost na Youtube

Vyhledat pojem Hrdost ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrdost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdost například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Hrdost? resp. co znamená Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Lukáš Černohorský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než filozofie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.