Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je to Hrdost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hrdost?

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.


Co je to Hrdost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hrdost se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, slovník, formulace, terminus technicus, co je to Hrdost?, názvosloví, popis, přesný význam, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, Hrdost, terminologie, lexikon, termín, informace, Filozofie


Pojem Hrdost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Hrdost ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Hrdost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Hrdost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Hrdost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Hrdost ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Hrdost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdost například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hrdost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Klinický psycholog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.