Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je to Hrdost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hrdost

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.


Co je to Hrdost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hrdost s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hrdost se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: lexikon, význam, význam slova, co je to Hrdost?, pojem, odborné názvosloví, formulace, Filozofie, odborný výraz, přesný význam, synonymum, wiki, přesný výraz, terminus technicus, informace, vysvětlení, názvosloví, heslo


Pojem Hrdost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hrdost

Hledat slovo Hrdost na Google.cz

Zkusit najít výraz Hrdost ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Hrdost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hrdost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrdost ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Hrdost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdost například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hrdost? resp. co je to Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Sirota? Znáte a víte kdo je Klinický psycholog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.