Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Co je to Hrdost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hrdost?

Hrdost je název pro povahovou vlastnost, určité sebevědomí člověka, které je oprávněné a neúplatné. Hrdý člověk má právo zakládat si sám na sobě, na některém svém osobnostním rysu nebo skutkům. Hrdost znamená uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti.
Někdy se tento pojem používá i jako synonymní výraz pro pýchu, což však není úplně přesné.


Co je to Hrdost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hrdost. Co znamená odborný pojem Hrdost z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hrdost můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hrdost je v sekci Filozofie

Klíčová slova: slovo, wiki, význam pojmu, popis, přesný výraz, definice pojmu, heslo, Filozofie, Hrdost, terminologie, význam, co to je, formulace, názvosloví, co znamená, lexikon, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Hrdost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Hrdost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrdost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Hrdost na Google.cz

Hledat výraz Hrdost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Hrdost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Hrdost ve Wikislovníku

Najít slovo Hrdost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdost například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hrdost? resp. co znamená slovo Hrdost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdost, odpověď na dotaz co je to Hrdost?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Bezdomovec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Hrdost i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.