Co je to?
Výraz, termín, definice slova Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Co je to Azbest? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Azbest

Azbest je minerál s chemickým vzorcem Na2Fe2+3Fe3+2Si8O22(OH)2. Má barvy od nazelenalé, namodralé a nažloutlé až k bílé. Krystaly jsou jehlicovité a skládají se z vláken. Jsou hedvábně až perleťově lesklé, dokonale se štěpí.
Azbest není rozpustný v kyselinách a dokáže odolávat vysokým teplotám. Proto byl využíván jako protihořlavý materiál, byly mu však prokázány rakovinotvorné vlastnosti, a proto je jeho používání v mnoha zemích zakázáno.


Co je to Azbest? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Azbest? s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Azbest je v sekci materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, definice pojmu, formulace, co to je, wiki, přesný výraz, význam, materiály, význam slova, synonymum, heslo, vysvětlení, odborný výraz, materiály, terminus technicus, co je to Azbest?, přesný význam


Pojem Azbest je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Azbest? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Azbest (dříve psáno asbest, česky osinek, z řec. ασβεστος, volně „nezničitelný“) – souborné označení různých vláknitých silikátů, jejichž společným znakem je spřádatelnost vláken, žáruvzdornost a poměrná chemická stálost. Světlé až tmavozelené minerály ze skupiny silikátů (křemičitanů) se v přírodě vyskytují ve dvou hlavních skupinách: buď jako amfiboly, nebo jako serpentiny. Typickou vlastností pro azbest je vytváření dlouhé tenké vláknité struktury, vlákna mají tendenci odštěpovat se po délce.
Asi 95 % produkce připadá na serpentinový azbest (neboli chryzotil), zbytek na amfibolové azbesty (zvl. tzv. amosit, tj. Fe-Mg amfibol, a krokydolit, tj. odrůda riebeckitu). Chryzotil obvykle tvoří žilky v serpentinových tělesech, řídce i v serpentinizovaných karbonátech. Většina světové těžby pochází z Ruska, Kanady a JAR.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azbest ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Azbest ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Azbest ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Azbest ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Azbest ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Azbest ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbest například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Azbest? resp. co se skrývá pod slovem Azbest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbest, odpověď na dotaz co je to Azbest?. Víte např. kdo to je Vědátor? Znáte a víte kdo je Radek Štěpánek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.