Co je to?
Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Co je to Azbest? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Azbest?

Azbest je minerál s chemickým vzorcem Na2Fe2+3Fe3+2Si8O22(OH)2. Má barvy od nazelenalé, namodralé a nažloutlé až k bílé. Krystaly jsou jehlicovité a skládají se z vláken. Jsou hedvábně až perleťově lesklé, dokonale se štěpí.
Azbest není rozpustný v kyselinách a dokáže odolávat vysokým teplotám. Proto byl využíván jako protihořlavý materiál, byly mu však prokázány rakovinotvorné vlastnosti, a proto je jeho používání v mnoha zemích zakázáno.


Co je to Azbest? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Azbest? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Azbest se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, Azbest, přesný výraz, termín, wiki, heslo, názvosloví, význam, popis, slovo, přesný význam, co znamená, pojem, synonymum, definice, slovník, odborný výraz


Pojem Azbest je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Azbest? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Azbest (dříve psáno asbest, česky osinek, z řec. ασβεστος, volně „nezničitelný“) – souborné označení různých vláknitých silikátů, jejichž společným znakem je spřádatelnost vláken, žáruvzdornost a poměrná chemická stálost. Světlé až tmavozelené minerály ze skupiny silikátů (křemičitanů) se v přírodě vyskytují ve dvou hlavních skupinách: buď jako amfiboly, nebo jako serpentiny. Typickou vlastností pro azbest je vytváření dlouhé tenké vláknité struktury, vlákna mají tendenci odštěpovat se po délce.
Asi 95 % produkce připadá na serpentinový azbest (neboli chryzotil), zbytek na amfibolové azbesty (zvl. tzv. amosit, tj. Fe-Mg amfibol, a krokydolit, tj. odrůda riebeckitu). Chryzotil obvykle tvoří žilky v serpentinových tělesech, řídce i v serpentinizovaných karbonátech. Většina světové těžby pochází z Ruska, Kanady a JAR.

Další informační zdroje o slovu Azbest

Najít výraz Azbest ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Azbest ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azbest ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Azbest ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Azbest na Youtube

Vyhledat pojem Azbest na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbest například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Azbest? resp. jaký je přesný význam slova Azbest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbest, odpověď na dotaz co je to Azbest?. Víte např. kdo to je Václav Klaus? Znáte a víte kdo je Evangelík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.