Co je to?
Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Co je to Azbest? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Azbest

Azbest je minerál s chemickým vzorcem Na2Fe2+3Fe3+2Si8O22(OH)2. Má barvy od nazelenalé, namodralé a nažloutlé až k bílé. Krystaly jsou jehlicovité a skládají se z vláken. Jsou hedvábně až perleťově lesklé, dokonale se štěpí.
Azbest není rozpustný v kyselinách a dokáže odolávat vysokým teplotám. Proto byl využíván jako protihořlavý materiál, byly mu však prokázány rakovinotvorné vlastnosti, a proto je jeho používání v mnoha zemích zakázáno.


Co je to Azbest? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Azbest) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Azbest patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, termín, Materiály, informace, co to je, názvosloví, slovník, terminus technicus, co je to Azbest?, heslo, terminologie, význam, lexikon, popis, Materiály, slovo, wiki, přesný význam


Pojem Azbest je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Azbest doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Azbest na Youtube

Vyhledat termín Azbest na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azbest ve Wikimedia Commons

Najít výraz Azbest ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Azbest ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Azbest ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbest například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Azbest? resp. jaká je definice termínu Azbest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbest, odpověď na dotaz co je to Azbest?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Ajznboňák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Azbest v jiné sekci než Materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.