Co je to?
Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Co je to Azbest? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Azbest

Azbest je minerál s chemickým vzorcem Na2Fe2+3Fe3+2Si8O22(OH)2. Má barvy od nazelenalé, namodralé a nažloutlé až k bílé. Krystaly jsou jehlicovité a skládají se z vláken. Jsou hedvábně až perleťově lesklé, dokonale se štěpí.
Azbest není rozpustný v kyselinách a dokáže odolávat vysokým teplotám. Proto byl využíván jako protihořlavý materiál, byly mu však prokázány rakovinotvorné vlastnosti, a proto je jeho používání v mnoha zemích zakázáno.


Co je to Azbest? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Azbest se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, Azbest, odborný výraz, co to je, synonymum, význam, terminologie, názvosloví, informace, Materiály, co je to Azbest?, formulace, lexikon, wiki, heslo, definice


Pojem Azbest je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Azbest

Zkusit najít výraz Azbest ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Azbest ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Azbest ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Azbest ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Azbest ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Azbest ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbest například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Azbest? resp. co přesně označuje termín Azbest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbest, odpověď na dotaz co je to Azbest?. Víte např. kdo to je Džihádista? Znáte a víte kdo je Izák? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.