Co je to?
Definice výrazu Perkelt. Co znamená odborný pojem Perkelt z kategorie Jídlo?

Co je Perkelt?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Perkelt

Perkelt je masový pokrm pocházející z Maďarska. Připomíná guláš, ale obsahuje méně vody. Na přípravu perkeltu lze použít vepřové, hovězí, drůbeží nebo rybí maso. Perkelt se podává s přílohou (např. s rýží, noky nebo s tarhoňou).


Co je to Perkelt? Význam slova, termín, Definice výrazu Perkelt. Co znamená odborný pojem Perkelt z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Perkelt můžete samozřejmě sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Perkelt je v sekci jídlo

Klíčová slova: heslo, pojem, význam pojmu, Perkelt, jídlo, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu, lexikon, informace, přesný význam, synonymum, co znamená, definice, wiki, co je to Perkelt?, přesný výraz, co to je


Pojem Perkelt je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Perkelt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Perkelt (maďarsky Pörkölt) je pokrm z masa, který pochází z Maďarska. Toto jídlo je podobné guláši, obsahuje však méně vody a podává se obvykle s přílohou (např. tarhoňa, noky, rýže). Může být připraven jak z hovězího nebo vepřového masa, tak třeba z kuřecího či rybího, případně z jejich směsi.

Perkelt na talíři

Maďarský perkelt na talíři. Autor: Orrling, licence obrázku: CC BY-SA
Maďarský perkelt na talíři. Autor: Orrling, licence obrázku: CC BY-SA


Hledejte výraz Perkelt v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Perkelt ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Perkelt na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Perkelt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Perkelt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Perkelt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Perkelt ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Perkelt například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Perkelt? resp. co znamená Perkelt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkelt, odpověď na dotaz co je to Perkelt?. Víte např. kdo to je Hans Christian Oersted? Znáte a víte kdo je Chalupář? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Perkelt v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.