Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kalač

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.


Co je to Kalač? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kalač? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kalač se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, heslo, názvosloví, Nástroje, význam pojmu, synonymum, Kalač, přesný význam, význam, pojem, terminus technicus, wiki, co je to Kalač?, termín, terminologie


Pojem Kalač je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kalač? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Jiné zdroje informací o pojmu Kalač

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalač ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Kalač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Kalač ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalač ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Kalač ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Kalač ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalač například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kalač? resp. co označuje slovo Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Bigamista? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.