Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kalač

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.


Co je to Kalač? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kalač s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kalač je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Kalač, názvosloví, definice pojmu, co je to Kalač?, wiki, přesný výraz, synonymum, definice, pojem, co to je, význam slova, terminus technicus, Nástroje, Nástroje, odborné názvosloví, přesný význam, slovník, formulace


Pojem Kalač je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kalač píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Kalač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Kalač ve Wikizdrojích

Najít heslo Kalač ve Wikislovníku

Najít pojem Kalač ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Kalač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalač ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalač například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kalač? resp. jaký je význam slova Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Hater? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.