Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená slovo Kalač z kategorie Nástroje?

Co je Kalač?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kalač

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.


Co je to Kalač? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená slovo Kalač z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kalač s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Kalač patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, informace, odborný výraz, nástroje, terminus technicus, terminologie, význam, co to je, termín, pojem, slovník, formulace, význam pojmu, wiki, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Kalač je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kalač? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Další informace o pojmu Kalač hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Kalač ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kalač ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Kalač na Youtube

Zkusit najít heslo Kalač ve Wikizdrojích

Najít slovo Kalač na Google.cz

Hledat frázi Kalač ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalač například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Kalač? resp. co přesně znamená slovo Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Andre Agassi? Znáte a víte kdo je Richard Brabec? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kalač hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Vrtací plošina, kalač, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.