Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kalač?

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.


Co je to Kalač? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kalač) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kalač patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, co je to Kalač?, slovo, názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, pojem, formulace, wiki, slovník, terminologie, definice pojmu, definice, informace, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, co to je


Pojem Kalač je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kalač?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Kalač ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Kalač ve Wikizdrojích

Hledat termín Kalač ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kalač ve Wikislovníku

Najít pojem Kalač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Kalač na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalač například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kalač? resp. co se skrývá pod slovem Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Švagrová? Znáte a víte kdo je Dalibor Janda? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.