Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalač. Co znamená odborný pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kalač

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.


Co je to Kalač? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalač. Co znamená odborný pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kalač s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kalač se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: pojem, co to je, nástroje, vysvětlení, názvosloví, formulace, význam pojmu, informace, slovo, terminologie, lexikon, definice, Kalač, odborný výraz, synonymum, wiki, přesný výraz, heslo


Pojem Kalač je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kalač můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Kalač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalač ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalač ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Kalač ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Kalač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Kalač ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalač například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kalač? resp. co znamená výraz Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Zdeněk Neubauer? Znáte a víte kdo je Jožka Černý? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.