Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Co znamená termín Kalač? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.


Co je to Kalač? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kalač? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kalač je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, definice, co znamená, formulace, slovník, názvosloví, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, význam, heslo, co to je, co je to Kalač?, informace, Kalač, význam pojmu, terminus technicus, význam slova


Pojem Kalač je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kalač? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Kalač ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalač ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kalač na Youtube

Zkusit najít výraz Kalač ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Kalač na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalač ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalač například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kalač? resp. co znamená Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Plynař? Znáte a víte kdo je Ewa Farna? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kalač hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.