Co je to?
Definice výrazu Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Co to je Xenofobie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Xenofobie

Pod pojmem xenofobie si lze představit strach z čehokoliv neznámého. Slovo pochází z řečtiny. Většinou se používá pro obavu z cizinců a také z jejich kultury nebo tradic. Jedná se o předsudek, jenž vytváří dopředu negativní názor bez znalosti souvislostí. Pojem xenofobie bývá často zaměňován s pojmem rasismus.


Co je to Xenofobie? Význam slova, termín, Definice výrazu Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Xenofobie sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Xenofobie patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, význam, slovník, definice, heslo, terminologie, synonymum, Psychologie, Xenofobie, pojem, Psychologie, odborný výraz, co znamená, formulace, popis, přesný význam, terminus technicus


Pojem Xenofobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xenofobie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Xenofobie je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu. Vedle lidských jedinců je pozorována i u dalších živočichů. Je to forma strachu ze všeho neznámého, především z cizinců a všeho cizího (tedy z projevů odlišných kultur, zemí, náboženství, apod.), resp. všeho, co přichází z ciziny, případně co je (co pochází) mimo vlastní sociální útvar (skupinu, podnik, kmen, národ, stát apod.).

Jiné zdroje informací o pojmu Xenofobie

Hledat videa s názvem Xenofobie na Youtube

Najít pojem Xenofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Xenofobie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xenofobie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Xenofobie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Xenofobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xenofobie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Xenofobie? resp. co znamená slovo Xenofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenofobie, odpověď na dotaz co je to Xenofobie?. Víte např. kdo to je Lichvář? Znáte a víte kdo je Barytonista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Xenofobie v jiné sekci než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.