Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Co je to Xenofobie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Xenofobie

Pod pojmem xenofobie si lze představit strach z čehokoliv neznámého. Slovo pochází z řečtiny. Většinou se používá pro obavu z cizinců a také z jejich kultury nebo tradic. Jedná se o předsudek, jenž vytváří dopředu negativní názor bez znalosti souvislostí. Pojem xenofobie bývá často zaměňován s pojmem rasismus.


Co je to Xenofobie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Xenofobie? s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Xenofobie je v sekci psychologie

Klíčová slova: slovo, psychologie, definice, co znamená, definice pojmu, názvosloví, přesný význam, Xenofobie, vysvětlení, popis, co to je, informace, lexikon, odborné názvosloví, heslo, termín, terminus technicus, formulace


Pojem Xenofobie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xenofobie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Xenofobie je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu. Vedle lidských jedinců je pozorována i u dalších živočichů. Je to forma strachu ze všeho neznámého, především z cizinců a všeho cizího (tedy z projevů odlišných kultur, zemí, náboženství, apod.), resp. všeho, co přichází z ciziny, případně co je (co pochází) mimo vlastní sociální útvar (skupinu, podnik, kmen, národ, stát apod.).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Xenofobie ve Wikislovníku

Najít pojem Xenofobie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Xenofobie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xenofobie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Xenofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Xenofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Xenofobie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Xenofobie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Xenofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenofobie, odpověď na dotaz co je to Xenofobie?. Víte např. kdo to je Christopher Reeve? Znáte a víte kdo je Tenorista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.