Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Co je Xenofobie?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Xenofobie

Pod pojmem xenofobie si lze představit strach z čehokoliv neznámého. Slovo pochází z řečtiny. Většinou se používá pro obavu z cizinců a také z jejich kultury nebo tradic. Jedná se o předsudek, jenž vytváří dopředu negativní názor bez znalosti souvislostí. Pojem xenofobie bývá často zaměňován s pojmem rasismus.


Co je to Xenofobie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Xenofobie sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Xenofobie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: formulace, co je to Xenofobie?, vysvětlení, pojem, Xenofobie, význam pojmu, popis, co znamená, synonymum, definice, heslo, přesný výraz, wiki, odborný výraz, názvosloví, psychologie, slovo, význam slova


Pojem Xenofobie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xenofobie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xenofobie je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu. Vedle lidských jedinců je pozorována i u dalších živočichů. Je to forma strachu ze všeho neznámého, především z cizinců a všeho cizího (tedy z projevů odlišných kultur, zemí, náboženství, apod.), resp. všeho, co přichází z ciziny, případně co je (co pochází) mimo vlastní sociální útvar (skupinu, podnik, kmen, národ, stát apod.).

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Xenofobie ve Wikislovníku

Hledat heslo Xenofobie na Google.cz

Vyhledat pojem Xenofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Xenofobie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Xenofobie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Xenofobie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Xenofobie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená Xenofobie? resp. jaká je definice termínu Xenofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenofobie, odpověď na dotaz co je to Xenofobie?. Víte např. kdo to je Emil Hácha? Znáte a víte kdo je Altistka? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.