Co je to?
Definice výrazu Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Co to je Xenofobie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Xenofobie

Pod pojmem xenofobie si lze představit strach z čehokoliv neznámého. Slovo pochází z řečtiny. Většinou se používá pro obavu z cizinců a také z jejich kultury nebo tradic. Jedná se o předsudek, jenž vytváří dopředu negativní názor bez znalosti souvislostí. Pojem xenofobie bývá často zaměňován s pojmem rasismus.


Co je to Xenofobie? Význam slova, termín, Definice výrazu Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Xenofobie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co to je, slovník, lexikon, heslo, wiki, význam pojmu, formulace, názvosloví, popis, informace, Psychologie, odborný výraz, definice, slovo, co je to Xenofobie?, význam slova, odborné názvosloví, význam


Pojem Xenofobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xenofobie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xenofobie je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu. Vedle lidských jedinců je pozorována i u dalších živočichů. Je to forma strachu ze všeho neznámého, především z cizinců a všeho cizího (tedy z projevů odlišných kultur, zemí, náboženství, apod.), resp. všeho, co přichází z ciziny, případně co je (co pochází) mimo vlastní sociální útvar (skupinu, podnik, kmen, národ, stát apod.).

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xenofobie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Xenofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Xenofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Xenofobie na Google.cz

Vyhledat pojem Xenofobie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xenofobie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Xenofobie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Xenofobie? resp. co se skrývá pod slovem Xenofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenofobie, odpověď na dotaz co je to Xenofobie?. Víte např. kdo to je Internista? Znáte a víte kdo je Tenorista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.