Co je to?
Definice výrazu Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Co to je Xenofobie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Xenofobie

Pod pojmem xenofobie si lze představit strach z čehokoliv neznámého. Slovo pochází z řečtiny. Většinou se používá pro obavu z cizinců a také z jejich kultury nebo tradic. Jedná se o předsudek, jenž vytváří dopředu negativní názor bez znalosti souvislostí. Pojem xenofobie bývá často zaměňován s pojmem rasismus.


Co je to Xenofobie? Význam slova, termín, Definice výrazu Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Xenofobie s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Xenofobie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminologie, termín, přesný význam, odborný výraz, synonymum, definice pojmu, co to je, informace, Psychologie, co znamená, heslo, formulace, vysvětlení, lexikon, pojem, definice, Psychologie, wiki


Pojem Xenofobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xenofobie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Xenofobie je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu. Vedle lidských jedinců je pozorována i u dalších živočichů. Je to forma strachu ze všeho neznámého, především z cizinců a všeho cizího (tedy z projevů odlišných kultur, zemí, náboženství, apod.), resp. všeho, co přichází z ciziny, případně co je (co pochází) mimo vlastní sociální útvar (skupinu, podnik, kmen, národ, stát apod.).

Další informační zdroje o slovu Xenofobie

Zkusit najít výraz Xenofobie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Xenofobie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Xenofobie na Google.cz

Hledat videa s názvem Xenofobie na Youtube

Najít výraz Xenofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Xenofobie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Xenofobie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Xenofobie? resp. co označuje slovo Xenofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenofobie, odpověď na dotaz co je to Xenofobie?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Tenorista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.