Co je to?
Definice odborného termínu, slova IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Co je to IBAN? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova IBAN

Při mezinárodních transakcích se používá číslo IBAN, což je zkratka pro International Bank Account Number. Díky tomuto číslu se dá platit ze zahraničí a do zahraničí. IBAN se používá ve všech státech Evropské unie i v některých dalších zemích.
Číslo IBAN se tvoří z maximálně 34 znaků, přičemž nemusí obsahovat pouze číslice, ale také písmena. IBAN začíná kódem sestávajícím ze dvou písmen, které jsou specifické pro danou zemi.


Co je to IBAN? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín IBAN je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, termín, odborné názvosloví, co je to IBAN?, význam slova, přesný význam, synonymum, informace, pojem, IBAN, co to je, odborný výraz, definice pojmu, wiki, terminologie, heslo, slovník


Pojem IBAN je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IBAN? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

International Bank Account Number (IBAN) je mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí. Je definován standardem ISO 13616.

Používá se ve všech zemích Evropské unie (kde je nutný pro jakékoliv zahraniční platby), ale i v několika dalších zemích.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi IBAN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz IBAN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín IBAN ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo IBAN ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IBAN ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem IBAN na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo IBAN například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená IBAN? resp. co je to IBAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IBAN, odpověď na dotaz co je to IBAN?. Víte např. kdo to je Nicka? Znáte a víte kdo je Katolík? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu IBAN i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.