Co je to?
Odborný výraz, definice slova IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Co je IBAN?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu IBAN?

Při mezinárodních transakcích se používá číslo IBAN, což je zkratka pro International Bank Account Number. Díky tomuto číslu se dá platit ze zahraničí a do zahraničí. IBAN se používá ve všech státech Evropské unie i v některých dalších zemích.
Číslo IBAN se tvoří z maximálně 34 znaků, přičemž nemusí obsahovat pouze číslice, ale také písmena. IBAN začíná kódem sestávajícím ze dvou písmen, které jsou specifické pro danou zemi.


Co je to IBAN? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova IBAN. Co znamená pojem IBAN z kategorie Bankovnictví?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín IBAN se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: slovník, co znamená, definice pojmu, pojem, bankovnictví, přesný význam, význam pojmu, termín, bankovnictví, slovo, odborný výraz, wiki, informace, terminologie, přesný výraz, formulace, IBAN, lexikon


Pojem IBAN je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IBAN? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

International Bank Account Number (IBAN) je mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí. Je definován standardem ISO 13616.

Používá se ve všech zemích Evropské unie (kde je nutný pro jakékoliv zahraniční platby), ale i v několika dalších zemích.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo IBAN na Google obrázcích

Hledat pojem IBAN ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IBAN ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz IBAN ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz IBAN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín IBAN ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo IBAN například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená IBAN? resp. co znamená výraz IBAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IBAN, odpověď na dotaz co je to IBAN?. Víte např. kdo to je Guillaume Apollinaire? Znáte a víte kdo je Etnograf? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, kreditní karta, iBAN, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.