Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gorgonzola. Co znamená pojem Gorgonzola z kategorie Jídlo?

Co to je Gorgonzola? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gorgonzola

Gorgonzola je proslulý plísňový sýr původem z Itálie. Vyráběl se ve městě Gorgonzola, po kterém nese svůj název. Tradici zde měl již od 9. století, v současnosti se však vyrábí jinde. Sýr je typický svou vůní a chutí, je krémovitý a vláčný.
Samotný sýr gorgonzola je smetanově bílý, plíseň má modrou barvu. Lze ho použít v mnoha kuchyňských úpravách nebo podávat k různým druhům nápojů.


Co je to Gorgonzola? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gorgonzola. Co znamená pojem Gorgonzola z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gorgonzola můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gorgonzola je v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Gorgonzola?, co to je, význam pojmu, odborný výraz, co znamená, popis, terminologie, přesný význam, definice, heslo, definice pojmu, pojem, odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus, Jídlo, význam slova, formulace


Pojem Gorgonzola je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gorgonzola? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gorgonzola je slámově bílý sýr s typicky modrou plísní, který je jedním z nejznámějších představitelů italských plísňových sýrů. Má krémovou a vláčnou strukturu s výraznou a pro něj typickou chutí a nezaměnitelnou vůní. Svůj název dostal podle města Gorgonzola, ležícího východně od Milána v Lombardii, kde byl poprvé vyroben v devátém století, dnes se tam ale již nevyrábí.

Pizza s gorgonzolou

Italský sýr gorgonzola je častou přísadou na pizzu. Autor: Jungyeon Min, zdroj: Pixabay
Italský sýr gorgonzola je častou přísadou na pizzu. Autor: Jungyeon Min, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Gorgonzola ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Gorgonzola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Gorgonzola ve Wikislovníku

Najít heslo Gorgonzola ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Gorgonzola ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gorgonzola ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gorgonzola například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Gorgonzola? resp. co je to Gorgonzola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gorgonzola, odpověď na dotaz co je to Gorgonzola?. Víte např. kdo to je Lubomír Metnar? Znáte a víte kdo je Saturn? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Gorgonzola i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.