Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gorgonzola. Co znamená odborný pojem Gorgonzola z kategorie Jídlo?

Co je Gorgonzola? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Gorgonzola

Gorgonzola je proslulý plísňový sýr původem z Itálie. Vyráběl se ve městě Gorgonzola, po kterém nese svůj název. Tradici zde měl již od 9. století, v současnosti se však vyrábí jinde. Sýr je typický svou vůní a chutí, je krémovitý a vláčný.
Samotný sýr gorgonzola je smetanově bílý, plíseň má modrou barvu. Lze ho použít v mnoha kuchyňských úpravách nebo podávat k různým druhům nápojů.


Co je to Gorgonzola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gorgonzola. Co znamená odborný pojem Gorgonzola z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Gorgonzola? Pak se o ní podělte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Gorgonzola je v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, vysvětlení, informace, význam, přesný význam, formulace, význam slova, názvosloví, definice, popis, odborný výraz, terminus technicus, jídlo, význam pojmu, slovo, přesný výraz, slovník


Pojem Gorgonzola je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gorgonzola? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gorgonzola je slámově bílý sýr s typicky modrou plísní, který je jedním z nejznámějších představitelů italských plísňových sýrů. Má krémovou a vláčnou strukturu s výraznou a pro něj typickou chutí a nezaměnitelnou vůní. Svůj název dostal podle města Gorgonzola, ležícího východně od Milána v Lombardii, kde byl poprvé vyroben v devátém století, dnes se tam ale již nevyrábí.

Pizza s gorgonzolou

Italský sýr gorgonzola je častou přísadou na pizzu. Autor: Jungyeon Min, zdroj: Pixabay
Italský sýr gorgonzola je častou přísadou na pizzu. Autor: Jungyeon Min, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Gorgonzola ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Gorgonzola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Gorgonzola na Google obrázcích

Najít pojem Gorgonzola ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Gorgonzola na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gorgonzola ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gorgonzola například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Gorgonzola? resp. co se přesně ukrývá za slovem Gorgonzola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gorgonzola, odpověď na dotaz co je to Gorgonzola?. Víte např. kdo to je Frank Herbert? Znáte a víte kdo je Heinrich Himmler? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.