Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gorgonzola. Co znamená pojem Gorgonzola z kategorie Jídlo?

Co to je Gorgonzola? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Gorgonzola

Gorgonzola je proslulý plísňový sýr původem z Itálie. Vyráběl se ve městě Gorgonzola, po kterém nese svůj název. Tradici zde měl již od 9. století, v současnosti se však vyrábí jinde. Sýr je typický svou vůní a chutí, je krémovitý a vláčný.
Samotný sýr gorgonzola je smetanově bílý, plíseň má modrou barvu. Lze ho použít v mnoha kuchyňských úpravách nebo podávat k různým druhům nápojů.


Co je to Gorgonzola? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gorgonzola. Co znamená pojem Gorgonzola z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gorgonzola je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Gorgonzola, přesný význam, popis, význam, slovník, definice pojmu, formulace, definice, co to je, lexikon, heslo, wiki, terminologie, přesný výraz, odborný výraz, pojem, synonymum, terminus technicus


Pojem Gorgonzola je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gorgonzola? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gorgonzola je slámově bílý sýr s typicky modrou plísní, který je jedním z nejznámějších představitelů italských plísňových sýrů. Má krémovou a vláčnou strukturu s výraznou a pro něj typickou chutí a nezaměnitelnou vůní. Svůj název dostal podle města Gorgonzola, ležícího východně od Milána v Lombardii, kde byl poprvé vyroben v devátém století, dnes se tam ale již nevyrábí.

Pizza s gorgonzolou

Italský sýr gorgonzola je častou přísadou na pizzu. Autor: Jungyeon Min, zdroj: Pixabay
Italský sýr gorgonzola je častou přísadou na pizzu. Autor: Jungyeon Min, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Vyhledat slovo Gorgonzola na Google.cz

Vyhledat termín Gorgonzola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gorgonzola ve Wikimedia Commons

Hledat termín Gorgonzola ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Gorgonzola ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Gorgonzola ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Gorgonzola například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Gorgonzola? resp. co znamená výraz Gorgonzola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gorgonzola, odpověď na dotaz co je to Gorgonzola?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je Patron? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.