Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gorgonzola. Co znamená pojem Gorgonzola z kategorie Jídlo?

Co to je Gorgonzola? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gorgonzola?

Gorgonzola je proslulý plísňový sýr původem z Itálie. Vyráběl se ve městě Gorgonzola, po kterém nese svůj název. Tradici zde měl již od 9. století, v současnosti se však vyrábí jinde. Sýr je typický svou vůní a chutí, je krémovitý a vláčný.
Samotný sýr gorgonzola je smetanově bílý, plíseň má modrou barvu. Lze ho použít v mnoha kuchyňských úpravách nebo podávat k různým druhům nápojů.


Co je to Gorgonzola? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gorgonzola. Co znamená pojem Gorgonzola z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Gorgonzola) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gorgonzola patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, Jídlo, synonymum, co je to Gorgonzola?, heslo, lexikon, přesný výraz, termín, názvosloví, význam slova, slovník, vysvětlení, co znamená, informace, slovo


Pojem Gorgonzola je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gorgonzola? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gorgonzola je slámově bílý sýr s typicky modrou plísní, který je jedním z nejznámějších představitelů italských plísňových sýrů. Má krémovou a vláčnou strukturu s výraznou a pro něj typickou chutí a nezaměnitelnou vůní. Svůj název dostal podle města Gorgonzola, ležícího východně od Milána v Lombardii, kde byl poprvé vyroben v devátém století, dnes se tam ale již nevyrábí.

Pizza s gorgonzolou

Italský sýr gorgonzola je častou přísadou na pizzu. Autor: Jungyeon Min, zdroj: Pixabay
Italský sýr gorgonzola je častou přísadou na pizzu. Autor: Jungyeon Min, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Gorgonzola ve Wikislovníku

Najít heslo Gorgonzola ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Gorgonzola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Gorgonzola ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gorgonzola ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Gorgonzola na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gorgonzola například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Gorgonzola? resp. co se přesně ukrývá za slovem Gorgonzola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gorgonzola, odpověď na dotaz co je to Gorgonzola?. Víte např. kdo to je Višnu? Znáte a víte kdo je Gabaj? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.