Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tortelloni. Co znamená pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Co je to Tortelloni? Význam slova

Co znamená termín Tortelloni? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tortelloni jsou jedním z druhů italských plněných těstovin. Mívají obvykle prstencový tvar, ale jsou poměrně velké. Nejčastější a tradiční náplní je sýr, obvykle ricotta, kombinovaný s některou listovou zeleninou. Záleží na kraji, ve kterém se tortelloni připravují, v některých oblastech se přidávají další přísady, houby nebo ořechy, hlavně vlašské.
Zvláštní specialitou je pasta ze směsi dýně a amarettových sušenek. Klasické tortelloni se polévají rozpuštěným máslem a sypou šalvějí nebo se přelévají omáčkou ragú.


Co je to Tortelloni? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tortelloni. Co znamená pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tortelloni se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, wiki, význam, Jídlo, slovo, přesný výraz, definice, synonymum, pojem, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, informace, heslo, význam pojmu, popis, odborný výraz, slovník


Pojem Tortelloni je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tortelloni?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tortelloni jsou plněné těstoviny, jež mají stejný tvar jako tortellini, ale jsou větší. Obvykle se plní sýrem ricotta a listovou zeleninou, jako je špenát. Existuje mnoho variant, v nichž je zelenina nahrazena aromatičtějšími přísadami, jako jsou porcini neboli hřiby nebo vlašskými ořechy. Jinou obvyklou náplní pro tortelloni je, zejména v provinciích Modena a Reggio Emilia, pasta připravená hlavně z dřeně dýní a ze sušenek s příchutí amaretto.

Italské tortelloni

Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay
Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Tortelloni

Hledat videa s názvem Tortelloni na Youtube

Najít pojem Tortelloni ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Tortelloni ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Tortelloni ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tortelloni ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Tortelloni ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortelloni například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Tortelloni? resp. co je to Tortelloni? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortelloni, odpověď na dotaz co je to Tortelloni?. Víte např. kdo to je Yvetta Blanarovičová? Znáte a víte kdo je Ďábel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tortelloni v jiné sekci než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.