Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tortelloni. Co znamená pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Co to je Tortelloni? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tortelloni

Tortelloni jsou jedním z druhů italských plněných těstovin. Mívají obvykle prstencový tvar, ale jsou poměrně velké. Nejčastější a tradiční náplní je sýr, obvykle ricotta, kombinovaný s některou listovou zeleninou. Záleží na kraji, ve kterém se tortelloni připravují, v některých oblastech se přidávají další přísady, houby nebo ořechy, hlavně vlašské.
Zvláštní specialitou je pasta ze směsi dýně a amarettových sušenek. Klasické tortelloni se polévají rozpuštěným máslem a sypou šalvějí nebo se přelévají omáčkou ragú.


Co je to Tortelloni? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tortelloni. Co znamená pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Tortelloni můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Tortelloni je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, názvosloví, co znamená, Tortelloni, co je to Tortelloni?, formulace, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu, lexikon, termín, jídlo, význam slova, význam, jídlo, odborné názvosloví, pojem


Pojem Tortelloni je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tortelloni? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tortelloni jsou plněné těstoviny, jež mají stejný tvar jako tortellini, ale jsou větší. Obvykle se plní sýrem ricotta a listovou zeleninou, jako je špenát. Existuje mnoho variant, v nichž je zelenina nahrazena aromatičtějšími přísadami, jako jsou porcini neboli hřiby nebo vlašskými ořechy. Jinou obvyklou náplní pro tortelloni je, zejména v provinciích Modena a Reggio Emilia, pasta připravená hlavně z dřeně dýní a ze sušenek s příchutí amaretto.

Italské tortelloni

Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay
Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Tortelloni ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Tortelloni ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tortelloni ve Wikimedia Commons

Najít slovo Tortelloni ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tortelloni ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Tortelloni ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortelloni například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Tortelloni? resp. co se skrývá pod slovem Tortelloni? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortelloni, odpověď na dotaz co je to Tortelloni?. Víte např. kdo to je Lukáš Příkazký? Znáte a víte kdo je Šohaj? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.