Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tortelloni. Co znamená pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Co je to Tortelloni? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tortelloni?

Tortelloni jsou jedním z druhů italských plněných těstovin. Mívají obvykle prstencový tvar, ale jsou poměrně velké. Nejčastější a tradiční náplní je sýr, obvykle ricotta, kombinovaný s některou listovou zeleninou. Záleží na kraji, ve kterém se tortelloni připravují, v některých oblastech se přidávají další přísady, houby nebo ořechy, hlavně vlašské.
Zvláštní specialitou je pasta ze směsi dýně a amarettových sušenek. Klasické tortelloni se polévají rozpuštěným máslem a sypou šalvějí nebo se přelévají omáčkou ragú.


Co je to Tortelloni? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tortelloni. Co znamená pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tortelloni s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tortelloni se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, přesný výraz, heslo, popis, co to je, definice pojmu, formulace, význam, synonymum, co znamená, definice, informace, názvosloví, Jídlo, přesný význam, Jídlo, wiki


Pojem Tortelloni je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tortelloni?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tortelloni jsou plněné těstoviny, jež mají stejný tvar jako tortellini, ale jsou větší. Obvykle se plní sýrem ricotta a listovou zeleninou, jako je špenát. Existuje mnoho variant, v nichž je zelenina nahrazena aromatičtějšími přísadami, jako jsou porcini neboli hřiby nebo vlašskými ořechy. Jinou obvyklou náplní pro tortelloni je, zejména v provinciích Modena a Reggio Emilia, pasta připravená hlavně z dřeně dýní a ze sušenek s příchutí amaretto.

Italské tortelloni

Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay
Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít výraz Tortelloni ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tortelloni ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Tortelloni ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Tortelloni ve Wikislovníku

Najít termín Tortelloni ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Tortelloni ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortelloni například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tortelloni? resp. co znamená Tortelloni? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortelloni, odpověď na dotaz co je to Tortelloni?. Víte např. kdo to je Lionel Messi? Znáte a víte kdo je Ďábel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.