Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tortelloni. Co znamená odborný pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Co je to Tortelloni? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tortelloni?

Tortelloni jsou jedním z druhů italských plněných těstovin. Mívají obvykle prstencový tvar, ale jsou poměrně velké. Nejčastější a tradiční náplní je sýr, obvykle ricotta, kombinovaný s některou listovou zeleninou. Záleží na kraji, ve kterém se tortelloni připravují, v některých oblastech se přidávají další přísady, houby nebo ořechy, hlavně vlašské.
Zvláštní specialitou je pasta ze směsi dýně a amarettových sušenek. Klasické tortelloni se polévají rozpuštěným máslem a sypou šalvějí nebo se přelévají omáčkou ragú.


Co je to Tortelloni? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tortelloni. Co znamená odborný pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tortelloni? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Tortelloni se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovo, pojem, wiki, názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, informace, co je to Tortelloni?, přesný význam, co to je, význam, Tortelloni, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, co znamená, definice


Pojem Tortelloni je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tortelloni? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tortelloni jsou plněné těstoviny, jež mají stejný tvar jako tortellini, ale jsou větší. Obvykle se plní sýrem ricotta a listovou zeleninou, jako je špenát. Existuje mnoho variant, v nichž je zelenina nahrazena aromatičtějšími přísadami, jako jsou porcini neboli hřiby nebo vlašskými ořechy. Jinou obvyklou náplní pro tortelloni je, zejména v provinciích Modena a Reggio Emilia, pasta připravená hlavně z dřeně dýní a ze sušenek s příchutí amaretto.

Italské tortelloni

Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay
Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Tortelloni zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Tortelloni na Youtube

Vyhledat slovo Tortelloni ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Tortelloni ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Tortelloni ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Tortelloni ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Tortelloni ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortelloni například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tortelloni? resp. jaká je definice slova Tortelloni? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortelloni, odpověď na dotaz co je to Tortelloni?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Berenika Kohoutová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.