Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tortelloni. Co znamená pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Co je to Tortelloni? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tortelloni?

Tortelloni jsou jedním z druhů italských plněných těstovin. Mívají obvykle prstencový tvar, ale jsou poměrně velké. Nejčastější a tradiční náplní je sýr, obvykle ricotta, kombinovaný s některou listovou zeleninou. Záleží na kraji, ve kterém se tortelloni připravují, v některých oblastech se přidávají další přísady, houby nebo ořechy, hlavně vlašské.
Zvláštní specialitou je pasta ze směsi dýně a amarettových sušenek. Klasické tortelloni se polévají rozpuštěným máslem a sypou šalvějí nebo se přelévají omáčkou ragú.


Co je to Tortelloni? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tortelloni. Co znamená pojem Tortelloni z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tortelloni? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tortelloni je v sekci Jídlo

Klíčová slova: informace, co to je, odborný výraz, vysvětlení, Jídlo, heslo, pojem, odborné názvosloví, slovo, Tortelloni, formulace, přesný výraz, definice pojmu, slovník, přesný význam, co je to Tortelloni?, wiki, význam slova


Pojem Tortelloni je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tortelloni píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tortelloni jsou plněné těstoviny, jež mají stejný tvar jako tortellini, ale jsou větší. Obvykle se plní sýrem ricotta a listovou zeleninou, jako je špenát. Existuje mnoho variant, v nichž je zelenina nahrazena aromatičtějšími přísadami, jako jsou porcini neboli hřiby nebo vlašskými ořechy. Jinou obvyklou náplní pro tortelloni je, zejména v provinciích Modena a Reggio Emilia, pasta připravená hlavně z dřeně dýní a ze sušenek s příchutí amaretto.

Italské tortelloni

Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay
Italské plněné těstoviny tortelloni na talíři. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Tortelloni

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tortelloni ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Tortelloni ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Tortelloni ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Tortelloni ve Wikislovníku

Najít heslo Tortelloni ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Tortelloni na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortelloni například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tortelloni? resp. co se skrývá pod slovem Tortelloni? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortelloni, odpověď na dotaz co je to Tortelloni?. Víte např. kdo to je Jack Rozparovač? Znáte a víte kdo je Egon Bondy? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.