Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vázaný účet. Co znamená odborný pojem Vázaný účet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Vázaný účet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vázaný účet?

Jde o jistotní účet, tedy účet sloužící pro notářskou nebo advokátní úschovu finančních prostředků, vlastně jde o alternativu notářské úschovy. Využívá se především při nákupu a prodeji nemovitosti. V takovém případě kupující složí finanční hotovost bankovním převodem nebo hotově na vázaný účet. Tam zůstane uvedená částka deponována až do chvíle, kdy prodávající splní podmínky přesně popsané v kupní smlouvě. U transakcí souvisejících s nemovitostmi je podmínkou obvykle proběhnutí převodu nemovitosti na katastrálním úřadě. Teprve když je převod dokončen, dojde k převodu dohodnuté sumy z vázaného účtu na účet prodávajícího. Vázaný účet slouží k ochraně obou stran během transakce, aby nedošlo k podvodu. Garantem celé transakce je banka, která ručí za její hladký průběh. Banky si za služby spojené s využitím vázaného účtu většinou účtují částky do 0,5 % z celkové sumy, se kterou se operuje. Vázaný účet se dá využít v situacích, kdy kupujete nebo prodáváte nějakou cennou věc, ať již jde o nemovitost, nebo auto či cenné šperky.


Co je to Vázaný účet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vázaný účet. Co znamená odborný pojem Vázaný účet z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vázaný účet? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Vázaný účet se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, pojem, význam, definice, význam pojmu, wiki, bankovnictví, termín, heslo, co to je, Vázaný účet, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, co je to Vázaný účet?, slovo


Pojem Vázaný účet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vázaný účet ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vázaný účet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Vázaný účet ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Vázaný účet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Vázaný účet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Vázaný účet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vázaný účet například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Vázaný účet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vázaný účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vázaný účet, odpověď na dotaz co je to Vázaný účet?. Víte např. kdo to je Myslivec? Znáte a víte kdo je Levičák? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.