Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vázaný účet. Co znamená pojem Vázaný účet z kategorie Bankovnictví?

Co je Vázaný účet?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vázaný účet

Jde o jistotní účet, tedy účet sloužící pro notářskou nebo advokátní úschovu finančních prostředků, vlastně jde o alternativu notářské úschovy. Využívá se především při nákupu a prodeji nemovitosti. V takovém případě kupující složí finanční hotovost bankovním převodem nebo hotově na vázaný účet. Tam zůstane uvedená částka deponována až do chvíle, kdy prodávající splní podmínky přesně popsané v kupní smlouvě. U transakcí souvisejících s nemovitostmi je podmínkou obvykle proběhnutí převodu nemovitosti na katastrálním úřadě. Teprve když je převod dokončen, dojde k převodu dohodnuté sumy z vázaného účtu na účet prodávajícího. Vázaný účet slouží k ochraně obou stran během transakce, aby nedošlo k podvodu. Garantem celé transakce je banka, která ručí za její hladký průběh. Banky si za služby spojené s využitím vázaného účtu většinou účtují částky do 0,5 % z celkové sumy, se kterou se operuje. Vázaný účet se dá využít v situacích, kdy kupujete nebo prodáváte nějakou cennou věc, ať již jde o nemovitost, nebo auto či cenné šperky.


Co je to Vázaný účet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vázaný účet. Co znamená pojem Vázaný účet z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vázaný účet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Vázaný účet se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: bankovnictví, slovo, termín, informace, synonymum, význam slova, pojem, slovník, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, co je to Vázaný účet?, formulace, co to je, přesný výraz, definice, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Vázaný účet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Vázaný účet v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Vázaný účet ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Vázaný účet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Vázaný účet ve Wikipedii

Hledat frázi Vázaný účet na Google obrázcích

Hledat termín Vázaný účet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Vázaný účet na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vázaný účet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Vázaný účet? resp. jaký je význam slova Vázaný účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vázaný účet, odpověď na dotaz co je to Vázaný účet?. Víte např. kdo to je Bobby Clarke? Znáte a víte kdo je Antonín Navrátil? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Vázaný účet i jinde než v sekci než v bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, směnky, vázaný účet, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.