Co je to?
Definice výrazu Perlinka. Co znamená odborný pojem Perlinka z kategorie Materiály?

Co to je Perlinka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Perlinka

Perlinka je jedním z hojně využívaných stavebních materiálů. Jedná se o mřížkovou armovací laminovanou tkaninu, vyrobenou ze skelných vláken.
Perlinka má dlouhou životnost a je značně odolná a pružná, disponuje vysokou tahovou pevnosti. Proto ji lze využít v exteriérech i interiérech. Hodí se především k vyztužování stěrkových hmot, stavebních lepidel, omítek, zateplovacích systémů, podlah a podobně.


Co je to Perlinka? Význam slova, termín, Definice výrazu Perlinka. Co znamená odborný pojem Perlinka z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Perlinka sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Perlinka patří do sekce Materiály

Klíčová slova: termín, slovník, význam slova, význam pojmu, wiki, názvosloví, co to je, synonymum, pojem, co znamená, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, co je to Perlinka?, terminologie, přesný výraz, význam, terminus technicus


Pojem Perlinka je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Perlinka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Perlinka je laminovaná sklo-vláknitá mřížková armovací umělá tkanina. Je určená ke zpevnění nových ale i starých omítek, stavebních lepidel nebo stěrkových hmot.
Perlinkou vyztužené povrchy nepraskají a mají větší pružnost a pevnost. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití. Perlinka je bílé barvy. Natáhne se na stěnu potřenou lepidlem a vtlačí se do lepidla tak, že ji lepidlo překryje.

Více informací o slovu Perlinka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perlinka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Perlinka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perlinka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Perlinka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Perlinka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Perlinka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Perlinka například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Perlinka? resp. co přesně znamená slovo Perlinka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perlinka, odpověď na dotaz co je to Perlinka?. Víte např. kdo to je Ennio Morricone? Znáte a víte kdo je Premiér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Perlinka v jiné sekci než Materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.