Co je to?
Definice výrazu Perlinka. Co znamená odborný pojem Perlinka z kategorie Materiály?

Co to je Perlinka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Perlinka

Perlinka je jedním z hojně využívaných stavebních materiálů. Jedná se o mřížkovou armovací laminovanou tkaninu, vyrobenou ze skelných vláken.
Perlinka má dlouhou životnost a je značně odolná a pružná, disponuje vysokou tahovou pevnosti. Proto ji lze využít v exteriérech i interiérech. Hodí se především k vyztužování stěrkových hmot, stavebních lepidel, omítek, zateplovacích systémů, podlah a podobně.


Co je to Perlinka? Význam slova, termín, Definice výrazu Perlinka. Co znamená odborný pojem Perlinka z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Perlinka? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Perlinka se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: termín, definice, význam pojmu, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, Materiály, význam slova, co je to Perlinka?, synonymum, slovo, formulace, terminus technicus, informace, odborné názvosloví, wiki, co to je, vysvětlení


Pojem Perlinka je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Perlinka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Perlinka je laminovaná sklo-vláknitá mřížková armovací umělá tkanina. Je určená ke zpevnění nových ale i starých omítek, stavebních lepidel nebo stěrkových hmot.
Perlinkou vyztužené povrchy nepraskají a mají větší pružnost a pevnost. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití. Perlinka je bílé barvy. Natáhne se na stěnu potřenou lepidlem a vtlačí se do lepidla tak, že ji lepidlo překryje.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Perlinka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Perlinka ve Wikislovníku

Hledat termín Perlinka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Perlinka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perlinka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Perlinka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Perlinka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Perlinka? resp. jaká je definice slova Perlinka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perlinka, odpověď na dotaz co je to Perlinka?. Víte např. kdo to je Pošuk? Znáte a víte kdo je Biskup? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.