Co je to?
Definice výrazu Perlinka. Co znamená odborný pojem Perlinka z kategorie Materiály?

Co to je Perlinka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Perlinka

Perlinka je jedním z hojně využívaných stavebních materiálů. Jedná se o mřížkovou armovací laminovanou tkaninu, vyrobenou ze skelných vláken.
Perlinka má dlouhou životnost a je značně odolná a pružná, disponuje vysokou tahovou pevnosti. Proto ji lze využít v exteriérech i interiérech. Hodí se především k vyztužování stěrkových hmot, stavebních lepidel, omítek, zateplovacích systémů, podlah a podobně.


Co je to Perlinka? Význam slova, termín, Definice výrazu Perlinka. Co znamená odborný pojem Perlinka z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Perlinka s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Perlinka se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: termín, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, slovo, wiki, co je to Perlinka?, pojem, popis, synonymum, Perlinka, přesný výraz, vysvětlení, formulace, význam slova, terminus technicus, Materiály, heslo


Pojem Perlinka je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Perlinka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Perlinka je laminovaná sklo-vláknitá mřížková armovací umělá tkanina. Je určená ke zpevnění nových ale i starých omítek, stavebních lepidel nebo stěrkových hmot.
Perlinkou vyztužené povrchy nepraskají a mají větší pružnost a pevnost. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití. Perlinka je bílé barvy. Natáhne se na stěnu potřenou lepidlem a vtlačí se do lepidla tak, že ji lepidlo překryje.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Perlinka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Perlinka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Perlinka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Perlinka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perlinka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perlinka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Perlinka například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Perlinka? resp. co znamená slovo Perlinka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perlinka, odpověď na dotaz co je to Perlinka?. Víte např. kdo to je Konšel? Znáte a víte kdo je Premiér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Perlinka i v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.