Co je to?
Výraz, termín, definice slova Perlinka. Co znamená odborný pojem Perlinka z kategorie Materiály?

Co je Perlinka?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Perlinka?

Perlinka je jedním z hojně využívaných stavebních materiálů. Jedná se o mřížkovou armovací laminovanou tkaninu, vyrobenou ze skelných vláken.
Perlinka má dlouhou životnost a je značně odolná a pružná, disponuje vysokou tahovou pevnosti. Proto ji lze využít v exteriérech i interiérech. Hodí se především k vyztužování stěrkových hmot, stavebních lepidel, omítek, zateplovacích systémů, podlah a podobně.


Co je to Perlinka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Perlinka. Co znamená odborný pojem Perlinka z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Perlinka můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Perlinka je v kategorii materiály

Klíčová slova: termín, wiki, co to je, význam pojmu, terminus technicus, materiály, přesný význam, slovo, význam slova, materiály, definice pojmu, heslo, pojem, názvosloví, co znamená, Perlinka, význam, odborné názvosloví


Pojem Perlinka je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Perlinka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Perlinka je laminovaná sklo-vláknitá mřížková armovací umělá tkanina. Je určená ke zpevnění nových ale i starých omítek, stavebních lepidel nebo stěrkových hmot.
Perlinkou vyztužené povrchy nepraskají a mají větší pružnost a pevnost. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití. Perlinka je bílé barvy. Natáhne se na stěnu potřenou lepidlem a vtlačí se do lepidla tak, že ji lepidlo překryje.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perlinka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perlinka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Perlinka na Google obrázcích

Hledat heslo Perlinka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Perlinka na Youtube

Najít termín Perlinka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Perlinka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co znamená Perlinka? resp. jaký je přesný význam slova Perlinka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perlinka, odpověď na dotaz co je to Perlinka?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Miloš Vystrčil? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.