Co je to?
Výraz, termín, definice slova Počasí. Co znamená odborný pojem Počasí z kategorie Příroda?

Co je to Počasí? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Počasí?

Počasí představuje okamžitý stav ovzduší na konkrétním místě. Počasí je ovlivňováno stavem veškerých atmosferických jevů, jedná se zejména o teplotu vzduchu, rychlost a směr větru, stav oblačnosti a srážek apod.
Počasí je tedy odrazem situace v atmosféře, respektive v její, pro nás nejbližší části, troposféře. Obecný a dlouhodobější charakter počasí v dané oblasti se nazývá podnebí.
Počasí se mění v závislosti na atmosferických jevech, avšak i na jedinečné poloze místa na planetě Zemi nebo na nadmořské výšce.


Co je to Počasí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Počasí. Co znamená odborný pojem Počasí z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Počasí) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Počasí patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: popis, definice pojmu, co je to Počasí?, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, co to je, slovník, terminus technicus, terminologie, Počasí, odborné názvosloví, význam, Příroda, termín, informace, slovo, pojem


Pojem Počasí je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Počasí dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počasí je okamžitý stav v ovzduší na určitém místě. Je dáno stavem všech atmosférických jevů pozorovaných na určitém místě a v určitém krátkém časovém úseku nebo okamžiku. Tento stav se popisuje souborem hodnot meteorologických prvků, které byly naměřeny meteorologickými přístroji nebo zjištěny pozorovatelem (např. teplota vzduchu, stav oblačnosti, rychlost a směr větru, déšť, sněžení apod.)

Hledejte pojem Počasí v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Počasí ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Počasí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Počasí na Youtube

Zkusit najít heslo Počasí ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Počasí ve Wikizdrojích

Hledat heslo Počasí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Počasí například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Počasí? resp. co označuje slovo Počasí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počasí, odpověď na dotaz co je to Počasí?. Víte např. kdo to je Bábovka? Znáte a víte kdo je Lumen? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Počasí v jiné sekci než Příroda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.