Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Počasí. Co znamená pojem Počasí z kategorie Příroda?

Co je Počasí?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Počasí

Počasí představuje okamžitý stav ovzduší na konkrétním místě. Počasí je ovlivňováno stavem veškerých atmosferických jevů, jedná se zejména o teplotu vzduchu, rychlost a směr větru, stav oblačnosti a srážek apod.
Počasí je tedy odrazem situace v atmosféře, respektive v její, pro nás nejbližší části, troposféře. Obecný a dlouhodobější charakter počasí v dané oblasti se nazývá podnebí.
Počasí se mění v závislosti na atmosferických jevech, avšak i na jedinečné poloze místa na planetě Zemi nebo na nadmořské výšce.


Co je to Počasí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Počasí. Co znamená pojem Počasí z kategorie Příroda?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Počasí se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: definice, vysvětlení, formulace, pojem, synonymum, význam slova, lexikon, příroda, Počasí, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, popis, příroda, význam pojmu, termín, slovo, definice pojmu


Pojem Počasí je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Počasí? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počasí je okamžitý stav v ovzduší na určitém místě. Je dáno stavem všech atmosférických jevů pozorovaných na určitém místě a v určitém krátkém časovém úseku nebo okamžiku. Tento stav se popisuje souborem hodnot meteorologických prvků, které byly naměřeny meteorologickými přístroji nebo zjištěny pozorovatelem (např. teplota vzduchu, stav oblačnosti, rychlost a směr větru, déšť, sněžení apod.)

Více informací o slovu Počasí doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Počasí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Počasí na Youtube

Hledat slovo Počasí ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Počasí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Počasí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Počasí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Počasí například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Počasí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Počasí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počasí, odpověď na dotaz co je to Počasí?. Víte např. kdo to je Jan Kaplický? Znáte a víte kdo je Lumen? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Počasí hledat i v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.