Co je to?
Výraz, termín, definice slova Počasí. Co znamená odborný pojem Počasí z kategorie Příroda?

Co je to Počasí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Počasí

Počasí představuje okamžitý stav ovzduší na konkrétním místě. Počasí je ovlivňováno stavem veškerých atmosferických jevů, jedná se zejména o teplotu vzduchu, rychlost a směr větru, stav oblačnosti a srážek apod.
Počasí je tedy odrazem situace v atmosféře, respektive v její, pro nás nejbližší části, troposféře. Obecný a dlouhodobější charakter počasí v dané oblasti se nazývá podnebí.
Počasí se mění v závislosti na atmosferických jevech, avšak i na jedinečné poloze místa na planetě Zemi nebo na nadmořské výšce.


Co je to Počasí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Počasí. Co znamená odborný pojem Počasí z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Počasí patří do sekce Příroda

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, co je to Počasí?, slovo, informace, odborný výraz, wiki, definice, Počasí, synonymum, pojem, přesný výraz, termín, co znamená, terminus technicus, přesný význam, názvosloví, definice pojmu


Pojem Počasí je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Počasí můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Počasí je okamžitý stav v ovzduší na určitém místě. Je dáno stavem všech atmosférických jevů pozorovaných na určitém místě a v určitém krátkém časovém úseku nebo okamžiku. Tento stav se popisuje souborem hodnot meteorologických prvků, které byly naměřeny meteorologickými přístroji nebo zjištěny pozorovatelem (např. teplota vzduchu, stav oblačnosti, rychlost a směr větru, déšť, sněžení apod.)

Další informační zdroje o slovu Počasí

Hledat termín Počasí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Počasí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Počasí ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Počasí ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Počasí ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Počasí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Počasí například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Počasí? resp. jaká je definice termínu Počasí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počasí, odpověď na dotaz co je to Počasí?. Víte např. kdo to je Spasitel? Znáte a víte kdo je Nevolník? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.