Co je to?
Výraz, termín, definice slova Počasí. Co znamená odborný pojem Počasí z kategorie Příroda?

Co je to Počasí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Počasí

Počasí představuje okamžitý stav ovzduší na konkrétním místě. Počasí je ovlivňováno stavem veškerých atmosferických jevů, jedná se zejména o teplotu vzduchu, rychlost a směr větru, stav oblačnosti a srážek apod.
Počasí je tedy odrazem situace v atmosféře, respektive v její, pro nás nejbližší části, troposféře. Obecný a dlouhodobější charakter počasí v dané oblasti se nazývá podnebí.
Počasí se mění v závislosti na atmosferických jevech, avšak i na jedinečné poloze místa na planetě Zemi nebo na nadmořské výšce.


Co je to Počasí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Počasí. Co znamená odborný pojem Počasí z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Počasí? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Počasí se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: wiki, synonymum, Příroda, lexikon, význam slova, vysvětlení, slovník, Příroda, přesný význam, terminus technicus, co znamená, slovo, terminologie, odborný výraz, definice, heslo, Počasí, odborné názvosloví


Pojem Počasí je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Počasí? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počasí je okamžitý stav v ovzduší na určitém místě. Je dáno stavem všech atmosférických jevů pozorovaných na určitém místě a v určitém krátkém časovém úseku nebo okamžiku. Tento stav se popisuje souborem hodnot meteorologických prvků, které byly naměřeny meteorologickými přístroji nebo zjištěny pozorovatelem (např. teplota vzduchu, stav oblačnosti, rychlost a směr větru, déšť, sněžení apod.)

Další informační zdroje

Hledat heslo Počasí ve Wikislovníku

Hledat slovo Počasí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Počasí ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Počasí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Počasí ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Počasí ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Počasí například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Počasí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Počasí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počasí, odpověď na dotaz co je to Počasí?. Víte např. kdo to je Elf? Znáte a víte kdo je Lucifer? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.