Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Asertivita. Co znamená pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Co je Asertivita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Asertivita

Asertivita je typ komunikační schopnosti. Člověk, který se chová asertivně, si váží jak sám sebe, tak druhých. Umí projevit to, jak se cítí a co si přeje, ale současně se vžívá do pocitů ostatních. Hněv má pod kontrolou a nenechá se sebou manipulovat.
Asertivní chování zajišťuje respekt a jednání takového člověka bývají úspěšná. Asertivita umožňuje jak nalezení kompromisu, tak setrvání na vlastním požadavku. Asertivitě je možno se naučit.


Co je to Asertivita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Asertivita. Co znamená pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Asertivita s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Asertivita se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: psychologie, wiki, definice, odborný výraz, vysvětlení, informace, Asertivita, odborné názvosloví, význam, co je to Asertivita?, lexikon, synonymum, co to je, význam slova, co znamená, psychologie, přesný výraz, přesný význam


Pojem Asertivita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Asertivita?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem asertivita označuje schopnost prosazovat jiný názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních. Vyučuje ji mnoho odborníků na vývoj osobnosti, psychoterapeutů a je také obsahem mnoha populárních příruček k vlastnímu zdokonalení.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Asertivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Asertivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Asertivita ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Asertivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asertivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Asertivita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Asertivita například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Asertivita? resp. co přesně označuje termín Asertivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asertivita, odpověď na dotaz co je to Asertivita?. Víte např. kdo to je Chantal Poullain? Znáte a víte kdo je Autista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Asertivita i jinde než v sekci než v psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.