Co je to?
Definice výrazu, termínu Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Co je to Asertivita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Asertivita?

Asertivita je typ komunikační schopnosti. Člověk, který se chová asertivně, si váží jak sám sebe, tak druhých. Umí projevit to, jak se cítí a co si přeje, ale současně se vžívá do pocitů ostatních. Hněv má pod kontrolou a nenechá se sebou manipulovat.
Asertivní chování zajišťuje respekt a jednání takového člověka bývají úspěšná. Asertivita umožňuje jak nalezení kompromisu, tak setrvání na vlastním požadavku. Asertivitě je možno se naučit.


Co je to Asertivita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Asertivita? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Asertivita je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Asertivita, názvosloví, terminus technicus, Psychologie, heslo, slovo, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, význam, terminologie, přesný výraz, význam slova, synonymum, co znamená, definice pojmu, co je to Asertivita?


Pojem Asertivita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Asertivita?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem asertivita označuje schopnost prosazovat jiný názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních. Vyučuje ji mnoho odborníků na vývoj osobnosti, psychoterapeutů a je také obsahem mnoha populárních příruček k vlastnímu zdokonalení.

Další zdroje informací o slovu Asertivita

Vyhledat heslo Asertivita ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Asertivita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asertivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asertivita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Asertivita ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Asertivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Asertivita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Asertivita? resp. co to je Asertivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asertivita, odpověď na dotaz co je to Asertivita?. Víte např. kdo to je Magid? Znáte a víte kdo je Autista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.