Co je to?
Definice výrazu, termínu Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Co je to Asertivita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Asertivita

Asertivita je typ komunikační schopnosti. Člověk, který se chová asertivně, si váží jak sám sebe, tak druhých. Umí projevit to, jak se cítí a co si přeje, ale současně se vžívá do pocitů ostatních. Hněv má pod kontrolou a nenechá se sebou manipulovat.
Asertivní chování zajišťuje respekt a jednání takového člověka bývají úspěšná. Asertivita umožňuje jak nalezení kompromisu, tak setrvání na vlastním požadavku. Asertivitě je možno se naučit.


Co je to Asertivita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Asertivita je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam, co je to Asertivita?, formulace, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, wiki, co znamená, definice, přesný výraz, Psychologie, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, popis, slovník, odborné názvosloví, slovo


Pojem Asertivita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Asertivita?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem asertivita označuje schopnost prosazovat jiný názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních. Vyučuje ji mnoho odborníků na vývoj osobnosti, psychoterapeutů a je také obsahem mnoha populárních příruček k vlastnímu zdokonalení.

Zkuste zjistit více informací o slovu Asertivita v následujících zdrojích

Hledat slovo Asertivita na Google.cz

Vyhledat výraz Asertivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Asertivita ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asertivita ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Asertivita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Asertivita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Asertivita například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Asertivita? resp. co se skrývá pod slovem Asertivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asertivita, odpověď na dotaz co je to Asertivita?. Víte např. kdo to je Jan Hamáček? Znáte a víte kdo je Autista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Asertivita hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.