Co je to?
Definice výrazu, termínu Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Co je to Asertivita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Asertivita

Asertivita je typ komunikační schopnosti. Člověk, který se chová asertivně, si váží jak sám sebe, tak druhých. Umí projevit to, jak se cítí a co si přeje, ale současně se vžívá do pocitů ostatních. Hněv má pod kontrolou a nenechá se sebou manipulovat.
Asertivní chování zajišťuje respekt a jednání takového člověka bývají úspěšná. Asertivita umožňuje jak nalezení kompromisu, tak setrvání na vlastním požadavku. Asertivitě je možno se naučit.


Co je to Asertivita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Asertivita s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Asertivita je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, informace, heslo, synonymum, co je to Asertivita?, slovník, formulace, význam pojmu, definice, přesný význam, Asertivita, terminologie, význam, pojem, co znamená, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Asertivita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Asertivita?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem asertivita označuje schopnost prosazovat jiný názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních. Vyučuje ji mnoho odborníků na vývoj osobnosti, psychoterapeutů a je také obsahem mnoha populárních příruček k vlastnímu zdokonalení.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Asertivita ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asertivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Asertivita na Youtube

Zkusit najít heslo Asertivita ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Asertivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Asertivita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Asertivita například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Asertivita? resp. jaká je definice slova Asertivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asertivita, odpověď na dotaz co je to Asertivita?. Víte např. kdo to je Gustáv Husák? Znáte a víte kdo je Autista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.