Co je to?
Odborný výraz, definice slova Asertivita. Co znamená pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Co je Asertivita?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Asertivita

Asertivita je typ komunikační schopnosti. Člověk, který se chová asertivně, si váží jak sám sebe, tak druhých. Umí projevit to, jak se cítí a co si přeje, ale současně se vžívá do pocitů ostatních. Hněv má pod kontrolou a nenechá se sebou manipulovat.
Asertivní chování zajišťuje respekt a jednání takového člověka bývají úspěšná. Asertivita umožňuje jak nalezení kompromisu, tak setrvání na vlastním požadavku. Asertivitě je možno se naučit.


Co je to Asertivita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Asertivita. Co znamená pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Asertivita se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: co to je, terminologie, význam slova, psychologie, Asertivita, informace, význam, heslo, lexikon, pojem, přesný výraz, vysvětlení, formulace, co znamená, definice pojmu, synonymum, termín, odborný výraz


Pojem Asertivita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Asertivita?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem asertivita označuje schopnost prosazovat jiný názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních. Vyučuje ji mnoho odborníků na vývoj osobnosti, psychoterapeutů a je také obsahem mnoha populárních příruček k vlastnímu zdokonalení.

Více informací o pojmu Asertivita lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Asertivita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Asertivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Asertivita ve Wikislovníku

Vyhledat termín Asertivita ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Asertivita na Google.cz

Najít výraz Asertivita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Asertivita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Asertivita? resp. co znamená výraz Asertivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asertivita, odpověď na dotaz co je to Asertivita?. Víte např. kdo to je Spojená osoba? Znáte a víte kdo je Autista? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Asertivita i v jiné sekci než je kategorie psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Uvolnění, asertivita, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.