Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Co je to Asertivita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Asertivita?

Asertivita je typ komunikační schopnosti. Člověk, který se chová asertivně, si váží jak sám sebe, tak druhých. Umí projevit to, jak se cítí a co si přeje, ale současně se vžívá do pocitů ostatních. Hněv má pod kontrolou a nenechá se sebou manipulovat.
Asertivní chování zajišťuje respekt a jednání takového člověka bývají úspěšná. Asertivita umožňuje jak nalezení kompromisu, tak setrvání na vlastním požadavku. Asertivitě je možno se naučit.


Co je to Asertivita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Asertivita se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Asertivita je v kategorii psychologie

Klíčová slova: informace, synonymum, slovo, vysvětlení, co znamená, psychologie, pojem, lexikon, přesný výraz, heslo, popis, přesný význam, termín, význam pojmu, názvosloví, psychologie, význam, wiki


Pojem Asertivita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asertivita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem asertivita označuje schopnost prosazovat jiný názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Umožňuje jasně vyjádřit a prosadit naše názory a myšlenky, aniž bychom narušovali práva ostatních. Vyučuje ji mnoho odborníků na vývoj osobnosti, psychoterapeutů a je také obsahem mnoha populárních příruček k vlastnímu zdokonalení.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Asertivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asertivita ve Wikimedia Commons

Najít termín Asertivita ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Asertivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asertivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Asertivita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Asertivita například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Asertivita? resp. co znamená Asertivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asertivita, odpověď na dotaz co je to Asertivita?. Víte např. kdo to je Ondřej Palát? Znáte a víte kdo je Autista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.