Co je to?
Výraz, termín, definice slova ZPS. Co znamená odborný pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Co je to ZPS? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova ZPS

ZPS je zkratka sousloví změněná pracovní schopnost. Je to termín týkající se osob s nějakým postižením, nejčastěji tělesným. Dle zákona je ZPS občan, který má pro dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav podstatně omezenou možnost pracovního uplatnění, popřípadě přípravy k pracovnímu uplatnění. Existují pracovní pozice určené speciálně pro handicapované jedince, ale je jich stále nedostatek navzdory snahám státu podporovat jejich vznik např. daňovým zvýhodněním takového zaměstnavatele.
Na základě zákona 435/ 2004 Sb platného od 1.10. 2004 došlo ke změně terminologie. Nyní se místo "občana se změněnou pracovní schopností" používá označení "fyzická osoba se zdravotním postižením" (OZP).


Co je to ZPS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ZPS. Co znamená odborný pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz ZPS je v sekci zkratky

Klíčová slova: popis, vysvětlení, informace, zkratky, přesný význam, synonymum, formulace, odborný výraz, význam, ZPS, terminologie, terminus technicus, pojem, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, zkratky, slovo


Pojem ZPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz ZPS ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz ZPS ve Wikipedii

Najít termín ZPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo ZPS ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem ZPS na Youtube

Vyhledat heslo ZPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ZPS například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo ZPS? resp. co vlastně znamená slovo ZPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZPS, odpověď na dotaz co je to ZPS?. Víte např. kdo to je IT konzultant? Znáte a víte kdo je Prasák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.