Co je to?
Definice výrazu, termínu ZPS. Co znamená odborný pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Co je ZPS? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova ZPS

ZPS je zkratka sousloví změněná pracovní schopnost. Je to termín týkající se osob s nějakým postižením, nejčastěji tělesným. Dle zákona je ZPS občan, který má pro dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav podstatně omezenou možnost pracovního uplatnění, popřípadě přípravy k pracovnímu uplatnění. Existují pracovní pozice určené speciálně pro handicapované jedince, ale je jich stále nedostatek navzdory snahám státu podporovat jejich vznik např. daňovým zvýhodněním takového zaměstnavatele.
Na základě zákona 435/ 2004 Sb platného od 1.10. 2004 došlo ke změně terminologie. Nyní se místo "občana se změněnou pracovní schopností" používá označení "fyzická osoba se zdravotním postižením" (OZP).


Co je to ZPS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu ZPS. Co znamená odborný pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova ZPS? Pak se o tuto stránku podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz ZPS je v kategorii zkratky

Klíčová slova: synonymum, co znamená, ZPS, terminologie, pojem, co je to ZPS?, formulace, termín, wiki, názvosloví, odborné názvosloví, lexikon, zkratky, definice, význam, informace, zkratky, přesný význam


Pojem ZPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem ZPS ve Wikipedii

Vyhledat pojem ZPS ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem ZPS na Youtube

Zkusit najít frázi ZPS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz ZPS ve vyhledávači Qwant

Najít heslo ZPS ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo ZPS například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo ZPS? resp. jaká je definice slova ZPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZPS, odpověď na dotaz co je to ZPS?. Víte např. kdo to je Daniel Hůlka? Znáte a víte kdo je Teplouš? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.