Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Co to je ZPS? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu ZPS?

ZPS je zkratka sousloví změněná pracovní schopnost. Je to termín týkající se osob s nějakým postižením, nejčastěji tělesným. Dle zákona je ZPS občan, který má pro dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav podstatně omezenou možnost pracovního uplatnění, popřípadě přípravy k pracovnímu uplatnění. Existují pracovní pozice určené speciálně pro handicapované jedince, ale je jich stále nedostatek navzdory snahám státu podporovat jejich vznik např. daňovým zvýhodněním takového zaměstnavatele.
Na základě zákona 435/ 2004 Sb platného od 1.10. 2004 došlo ke změně terminologie. Nyní se místo "občana se změněnou pracovní schopností" používá označení "fyzická osoba se zdravotním postižením" (OZP).


Co je to ZPS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo ZPS se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: formulace, názvosloví, informace, termín, pojem, co znamená, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, ZPS, co to je, přesný význam, význam pojmu


Pojem ZPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít pojem ZPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz ZPS ve vyhledávači Qwant

Najít výraz ZPS na Google.cz

Hledat videa s názvem ZPS na Youtube

Hledat pojem ZPS ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín ZPS ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo ZPS například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova ZPS? resp. jaký je přesný význam slova ZPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZPS, odpověď na dotaz co je to ZPS?. Víte např. kdo to je Martin Ditmar? Znáte a víte kdo je Sean Connery? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.