Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Co to je ZPS? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu ZPS?

ZPS je zkratka sousloví změněná pracovní schopnost. Je to termín týkající se osob s nějakým postižením, nejčastěji tělesným. Dle zákona je ZPS občan, který má pro dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav podstatně omezenou možnost pracovního uplatnění, popřípadě přípravy k pracovnímu uplatnění. Existují pracovní pozice určené speciálně pro handicapované jedince, ale je jich stále nedostatek navzdory snahám státu podporovat jejich vznik např. daňovým zvýhodněním takového zaměstnavatele.
Na základě zákona 435/ 2004 Sb platného od 1.10. 2004 došlo ke změně terminologie. Nyní se místo "občana se změněnou pracovní schopností" používá označení "fyzická osoba se zdravotním postižením" (OZP).


Co je to ZPS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín ZPS patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: heslo, termín, terminologie, význam slova, přesný význam, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, co znamená, Zkratky, slovo, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to ZPS?, ZPS, pojem, informace, názvosloví


Pojem ZPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo ZPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz ZPS ve vyhledávači Yandex

Najít termín ZPS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín ZPS na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ZPS ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem ZPS na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo ZPS například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova ZPS? resp. jaká je definice slova ZPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZPS, odpověď na dotaz co je to ZPS?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Luděk Staněk? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu ZPS i v jiných kategoriích (než Zkratky). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.