Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Co to je ZPS? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu ZPS?

ZPS je zkratka sousloví změněná pracovní schopnost. Je to termín týkající se osob s nějakým postižením, nejčastěji tělesným. Dle zákona je ZPS občan, který má pro dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav podstatně omezenou možnost pracovního uplatnění, popřípadě přípravy k pracovnímu uplatnění. Existují pracovní pozice určené speciálně pro handicapované jedince, ale je jich stále nedostatek navzdory snahám státu podporovat jejich vznik např. daňovým zvýhodněním takového zaměstnavatele.
Na základě zákona 435/ 2004 Sb platného od 1.10. 2004 došlo ke změně terminologie. Nyní se místo "občana se změněnou pracovní schopností" používá označení "fyzická osoba se zdravotním postižením" (OZP).


Co je to ZPS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to ZPS? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ZPS je v sekci Zkratky

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to ZPS?, význam slova, slovník, popis, pojem, Zkratky, Zkratky, slovo, heslo, ZPS, termín, formulace, co znamená, definice, synonymum, co to je, význam


Pojem ZPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo ZPS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ZPS ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo ZPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín ZPS na Google.cz

Hledat videa s názvem ZPS na Youtube

Vyhledat výraz ZPS ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo ZPS například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to ZPS? resp. co se přesně ukrývá za slovem ZPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZPS, odpověď na dotaz co je to ZPS?. Víte např. kdo to je Podčlověk? Znáte a víte kdo je Luděk Staněk? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.