Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Co je to Prvočíslo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Prvočíslo?

Prvočíslo je v matematice přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné pouze číslem 1 a sebou samým. Číslo 1 není prvočíslo. Prvních 10 prvočísel je: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23 a 29.


Co je to Prvočíslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Prvočíslo můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Prvočíslo je v kategorii Matematika

Klíčová slova: terminologie, co je to Prvočíslo?, Matematika, vysvětlení, význam pojmu, význam, informace, formulace, názvosloví, Matematika, Prvočíslo, odborný výraz, co to je, definice pojmu, heslo, slovo, význam slova, synonymum


Pojem Prvočíslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prvočíslo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Prvočíslo je přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné právě dvěma různými přirozenými čísly, a to číslem jedna a sebou samým (tedy 1 není prvočíslo). Přirozená čísla různá od jedné, která nejsou prvočísla, se nazývají složená čísla.

Zkuste zjistit více informací o slovu Prvočíslo v následujících zdrojích

Hledat výraz Prvočíslo ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prvočíslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Prvočíslo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Prvočíslo na Google.cz

Vyhledat termín Prvočíslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Prvočíslo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvočíslo například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Prvočíslo? resp. jaký je přesný význam slova Prvočíslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvočíslo, odpověď na dotaz co je to Prvočíslo?. Víte např. kdo to je Kosmonaut? Znáte a víte kdo je Tesař? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.