Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Co je Prvočíslo?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Prvočíslo?

Prvočíslo je v matematice přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné pouze číslem 1 a sebou samým. Číslo 1 není prvočíslo. Prvních 10 prvočísel je: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23 a 29.


Co je to Prvočíslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Prvočíslo? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Prvočíslo patří do sekce matematika

Klíčová slova: přesný význam, význam, informace, definice, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, co to je, význam pojmu, formulace, slovník, termín, slovo, wiki, přesný výraz, heslo, synonymum, popis


Pojem Prvočíslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prvočíslo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Prvočíslo je přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné právě dvěma různými přirozenými čísly, a to číslem jedna a sebou samým (tedy 1 není prvočíslo). Přirozená čísla různá od jedné, která nejsou prvočísla, se nazývají složená čísla.

Jiné zdroje informací o pojmu Prvočíslo

Hledat slovo Prvočíslo na Google obrázcích

Hledat frázi Prvočíslo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prvočíslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Prvočíslo na Google.cz

Zkusit najít výraz Prvočíslo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Prvočíslo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvočíslo například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Prvočíslo? resp. co označuje slovo Prvočíslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvočíslo, odpověď na dotaz co je to Prvočíslo?. Víte např. kdo to je Josef Kainar? Znáte a víte kdo je Božena Němcová? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v matematika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, učitelka matematiky, prvočíslo, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.