Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Co je to Prvočíslo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Prvočíslo?

Prvočíslo je v matematice přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné pouze číslem 1 a sebou samým. Číslo 1 není prvočíslo. Prvních 10 prvočísel je: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23 a 29.


Co je to Prvočíslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Prvočíslo s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Prvočíslo je v kategorii Matematika

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, co to je, terminologie, definice pojmu, definice, význam, Matematika, slovo, co znamená, přesný význam, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, wiki, popis, Matematika, synonymum


Pojem Prvočíslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prvočíslo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prvočíslo je přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné právě dvěma různými přirozenými čísly, a to číslem jedna a sebou samým (tedy 1 není prvočíslo). Přirozená čísla různá od jedné, která nejsou prvočísla, se nazývají složená čísla.

Více informací o pojmu Prvočíslo lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Prvočíslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Prvočíslo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prvočíslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Prvočíslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Prvočíslo ve Wikislovníku

Najít slovo Prvočíslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvočíslo například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Prvočíslo? resp. co vlastně znamená slovo Prvočíslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvočíslo, odpověď na dotaz co je to Prvočíslo?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Tesař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.