Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prvočíslo. Co znamená odborný pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Co je to Prvočíslo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Prvočíslo?

Prvočíslo je v matematice přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné pouze číslem 1 a sebou samým. Číslo 1 není prvočíslo. Prvních 10 prvočísel je: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23 a 29.


Co je to Prvočíslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prvočíslo. Co znamená odborný pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Prvočíslo? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Prvočíslo patří do sekce matematika

Klíčová slova: lexikon, slovo, informace, slovník, odborné názvosloví, význam slova, co je to Prvočíslo?, význam, přesný výraz, vysvětlení, heslo, přesný význam, synonymum, matematika, formulace, definice pojmu, termín, terminologie


Pojem Prvočíslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Prvočíslo píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Prvočíslo je přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné právě dvěma různými přirozenými čísly, a to číslem jedna a sebou samým (tedy 1 není prvočíslo). Přirozená čísla různá od jedné, která nejsou prvočísla, se nazývají složená čísla.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Prvočíslo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Prvočíslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prvočíslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Prvočíslo ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prvočíslo ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Prvočíslo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvočíslo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Prvočíslo? resp. jaká je definice slova Prvočíslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvočíslo, odpověď na dotaz co je to Prvočíslo?. Víte např. kdo to je Klerik? Znáte a víte kdo je Vlakvedoucí? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Prvočíslo hledat i v jiných kategoriích (než matematika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.