Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Co je to Prvočíslo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Prvočíslo

Prvočíslo je v matematice přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné pouze číslem 1 a sebou samým. Číslo 1 není prvočíslo. Prvních 10 prvočísel je: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23 a 29.


Co je to Prvočíslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prvočíslo. Co znamená pojem Prvočíslo z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Prvočíslo patří do sekce Matematika

Klíčová slova: slovo, co to je, vysvětlení, Matematika, pojem, lexikon, Matematika, Prvočíslo, význam, přesný výraz, terminologie, synonymum, názvosloví, wiki, definice pojmu, přesný význam, terminus technicus, definice


Pojem Prvočíslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Prvočíslo?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prvočíslo je přirozené číslo, které je beze zbytku dělitelné právě dvěma různými přirozenými čísly, a to číslem jedna a sebou samým (tedy 1 není prvočíslo). Přirozená čísla různá od jedné, která nejsou prvočísla, se nazývají složená čísla.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Prvočíslo na Google.cz

Zkusit najít heslo Prvočíslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Prvočíslo na Youtube

Najít heslo Prvočíslo ve Wikislovníku

Hledat pojem Prvočíslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Prvočíslo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvočíslo například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Prvočíslo? resp. jaký je význam pojmu Prvočíslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvočíslo, odpověď na dotaz co je to Prvočíslo?. Víte např. kdo to je Karel Janeček? Znáte a víte kdo je Stevard? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.