Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astrologie. Co znamená odborný pojem Astrologie z kategorie Věda?

Co je to Astrologie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Astrologie

Astrologie je pojem pocházející z řečtiny. Používá se pro pojmenování oboru, který se zabývá výzkumem vztahů vesmíru a planety Země a všech souvislostí mezi nimi. Česky se nazývá hvězdopravectví. Sleduje pohyb nebeských těles, jejich vzájemné vazby, různé pozice a souvislosti. Astrologové se zaměřují nejen na pohyby a pozice vesmírných objektů a těles, ale také na to, jak ovlivňují zemský život. Astrologie má dlouhou historii, hvězdami a jejich vlivem na život člověka se lidé zabývali již od pradávna, přibližně od 4. tisíciletí př.n.l.
Pohyby různých planet, Slunce i Měsíce ovlivňují tělo člověka, jeho psychiku a také dění na světě. Astrologie se snaží o vysvětlení a zhodnocení těchto jevů a také jejich předvídání. Dává do souvislostí to, co se děje na obloze a ve vesmíru s vývojem společnosti i osudy jednotlivců. Proto souvisí a dalšími obory jako jsou astronomie, magie nebo alchymie. Z těchto i jiných důvodů není astrologie považována za exaktní vědu. Jednou z hlavních činností astrologů je sestavování horoskopů a práce se znameními zvěrokruhu.


Co je to Astrologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Astrologie. Co znamená odborný pojem Astrologie z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Astrologie s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Astrologie patří do kategorie věda

Klíčová slova: věda, co znamená, co to je, věda, význam, terminus technicus, popis, definice, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, terminologie, lexikon, pojem, definice pojmu, termín, synonymum


Pojem Astrologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Astrologie

Zkusit najít heslo Astrologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Astrologie ve Wikislovníku

Hledat slovo Astrologie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Astrologie ve Wikipedii

Hledat pojem Astrologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Astrologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrologie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Astrologie? resp. co je to Astrologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astrologie, odpověď na dotaz co je to Astrologie?. Víte např. kdo to je Prelát? Znáte a víte kdo je Fuchtle? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.