Co je to?
Definice výrazu Astrologie. Co znamená odborný pojem Astrologie z kategorie Věda?

Co je Astrologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Astrologie?

Astrologie je pojem pocházející z řečtiny. Používá se pro pojmenování oboru, který se zabývá výzkumem vztahů vesmíru a planety Země a všech souvislostí mezi nimi. Česky se nazývá hvězdopravectví. Sleduje pohyb nebeských těles, jejich vzájemné vazby, různé pozice a souvislosti. Astrologové se zaměřují nejen na pohyby a pozice vesmírných objektů a těles, ale také na to, jak ovlivňují zemský život. Astrologie má dlouhou historii, hvězdami a jejich vlivem na život člověka se lidé zabývali již od pradávna, přibližně od 4. tisíciletí př.n.l.
Pohyby různých planet, Slunce i Měsíce ovlivňují tělo člověka, jeho psychiku a také dění na světě. Astrologie se snaží o vysvětlení a zhodnocení těchto jevů a také jejich předvídání. Dává do souvislostí to, co se děje na obloze a ve vesmíru s vývojem společnosti i osudy jednotlivců. Proto souvisí a dalšími obory jako jsou astronomie, magie nebo alchymie. Z těchto i jiných důvodů není astrologie považována za exaktní vědu. Jednou z hlavních činností astrologů je sestavování horoskopů a práce se znameními zvěrokruhu.


Co je to Astrologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Astrologie. Co znamená odborný pojem Astrologie z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Astrologie? s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Astrologie je v sekci věda

Klíčová slova: popis, slovník, terminologie, wiki, synonymum, definice, terminus technicus, přesný význam, význam slova, věda, informace, lexikon, názvosloví, význam pojmu, co to je, věda, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Astrologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Astrologie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Astrologie, česky též hvězdopravectví, je tradiční hermetický obor. Zabývá se zkoumáním jejími stoupenci předpokládaných souvislostí mezi děním na obloze, charakterizovaným zejména pohybem planet, Slunce, Měsíce a dalších prvků, a jeho vlivem na dění na Zemi. Z těchto souvislostí vyvozuje vlivy v různých oblastech života na Zemi. Činí tak zejména formou hledání analogií a vysvětlení dějů minulých a probíhajících, předvídání událostí a dění v budoucnu, hodnocení nebeských vlivů na lidskou psychiku a fyzické tělo, na světové dění, události, politické souvislosti atd. Rozsáhlou oblastí činnosti astrologie je snaha o nalezení souvztažností mezi děním na obloze a vývojem jak jedince, tak celého lidského společenství.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astrologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Astrologie ve Wikislovníku

Hledat výraz Astrologie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Astrologie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Astrologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astrologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrologie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Astrologie? resp. co znamená slovo Astrologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astrologie, odpověď na dotaz co je to Astrologie?. Víte např. kdo to je Zdeněk Svěrák? Znáte a víte kdo je Jana Dítětová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Astrologie hledat i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.