Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astrologie. Co znamená odborný pojem Astrologie z kategorie Věda?

Co je to Astrologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Astrologie?

Astrologie je pojem pocházející z řečtiny. Používá se pro pojmenování oboru, který se zabývá výzkumem vztahů vesmíru a planety Země a všech souvislostí mezi nimi. Česky se nazývá hvězdopravectví. Sleduje pohyb nebeských těles, jejich vzájemné vazby, různé pozice a souvislosti. Astrologové se zaměřují nejen na pohyby a pozice vesmírných objektů a těles, ale také na to, jak ovlivňují zemský život. Astrologie má dlouhou historii, hvězdami a jejich vlivem na život člověka se lidé zabývali již od pradávna, přibližně od 4. tisíciletí př.n.l.
Pohyby různých planet, Slunce i Měsíce ovlivňují tělo člověka, jeho psychiku a také dění na světě. Astrologie se snaží o vysvětlení a zhodnocení těchto jevů a také jejich předvídání. Dává do souvislostí to, co se děje na obloze a ve vesmíru s vývojem společnosti i osudy jednotlivců. Proto souvisí a dalšími obory jako jsou astronomie, magie nebo alchymie. Z těchto i jiných důvodů není astrologie považována za exaktní vědu. Jednou z hlavních činností astrologů je sestavování horoskopů a práce se znameními zvěrokruhu.


Co je to Astrologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Astrologie. Co znamená odborný pojem Astrologie z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Astrologie sdílejte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Astrologie je v kategorii věda

Klíčová slova: význam, formulace, pojem, heslo, lexikon, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, věda, synonymum, názvosloví, přesný výraz, informace, terminologie, definice, definice pojmu, vysvětlení, popis


Pojem Astrologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Astrologie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astrologie, česky též hvězdopravectví, je tradiční hermetický obor. Zabývá se zkoumáním jejími stoupenci předpokládaných souvislostí mezi děním na obloze, charakterizovaným zejména pohybem planet, Slunce, Měsíce a dalších prvků, a jeho vlivem na dění na Zemi. Z těchto souvislostí vyvozuje vlivy v různých oblastech života na Zemi. Činí tak zejména formou hledání analogií a vysvětlení dějů minulých a probíhajících, předvídání událostí a dění v budoucnu, hodnocení nebeských vlivů na lidskou psychiku a fyzické tělo, na světové dění, události, politické souvislosti atd. Rozsáhlou oblastí činnosti astrologie je snaha o nalezení souvztažností mezi děním na obloze a vývojem jak jedince, tak celého lidského společenství.

Další informační zdroje o slovu Astrologie

Zkusit najít termín Astrologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Astrologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Astrologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Astrologie na Youtube

Hledat pojem Astrologie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Astrologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrologie například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Astrologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Astrologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astrologie, odpověď na dotaz co je to Astrologie?. Víte např. kdo to je James Clerk Maxwell? Znáte a víte kdo je Gustáv Husák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.