Co je to?
Definice výrazu Kung-fu. Co znamená odborný pojem Kung-fu z kategorie Sport?

Co to je Kung-fu? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kung-fu?

Kung-fu je název pro celý souhrn různých bojových umění. Patří sem čínská bojová umění, která se provozují jak se zbraněmi, tak beze zbraní, bojové techniky agresivní i mírné, navenek působící tvrdě i jemněji. Legenda uvádí rozšíření kung-fu již v 6. století a spojuje ho s klášterem Šao-lin. Budhistický mnich, princ Bódhidharma, učil mnichy tomuto umění, aby si zvýšili kondici. Kung-fu pak přejímalo další styly a zapojila se do něj i filozofie.
Obecně však kung-fu označovalo něco, k čemu se došlo dlouhou a poctivou prací a může být spojováno i s jinými činnostmi.


Co je to Kung-fu? Význam slova, termín, Definice výrazu Kung-fu. Co znamená odborný pojem Kung-fu z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kung-fu? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kung-fu se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: přesný výraz, informace, pojem, význam pojmu, význam slova, Sport, synonymum, co znamená, wiki, vysvětlení, definice, Sport, co je to Kung-fu?, heslo, význam, odborný výraz, Kung-fu, definice pojmu


Pojem Kung-fu je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kung-fu? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kung-fu (čínsky: 功夫 , pinyin: gongfu) je výraz, kterým se mimo Čínu souhrnně označuje široké spektrum čínských bojových umění se zbraní i beze zbraně, působících navenek jak tvrdě, tak měkce, jak agresivně, tak umírněně.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Kung-fu ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kung-fu ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kung-fu ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Kung-fu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kung-fu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kung-fu na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kung-fu například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kung-fu? resp. co znamená slovo Kung-fu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kung-fu, odpověď na dotaz co je to Kung-fu?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Negr? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.