Co je to?
Definice výrazu Kung-fu. Co znamená odborný pojem Kung-fu z kategorie Sport?

Co to je Kung-fu? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kung-fu?

Kung-fu je název pro celý souhrn různých bojových umění. Patří sem čínská bojová umění, která se provozují jak se zbraněmi, tak beze zbraní, bojové techniky agresivní i mírné, navenek působící tvrdě i jemněji. Legenda uvádí rozšíření kung-fu již v 6. století a spojuje ho s klášterem Šao-lin. Budhistický mnich, princ Bódhidharma, učil mnichy tomuto umění, aby si zvýšili kondici. Kung-fu pak přejímalo další styly a zapojila se do něj i filozofie.
Obecně však kung-fu označovalo něco, k čemu se došlo dlouhou a poctivou prací a může být spojováno i s jinými činnostmi.


Co je to Kung-fu? Význam slova, termín, Definice výrazu Kung-fu. Co znamená odborný pojem Kung-fu z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kung-fu můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kung-fu je v sekci Sport

Klíčová slova: formulace, informace, přesný význam, pojem, co znamená, wiki, terminologie, synonymum, odborný výraz, slovo, heslo, definice, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, Sport, význam slova, lexikon


Pojem Kung-fu je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kung-fu? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kung-fu (čínsky: 功夫 , pinyin: gongfu) je výraz, kterým se mimo Čínu souhrnně označuje široké spektrum čínských bojových umění se zbraní i beze zbraně, působících navenek jak tvrdě, tak měkce, jak agresivně, tak umírněně.

Jiné zdroje informací o pojmu Kung-fu

Zkusit najít pojem Kung-fu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Kung-fu ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kung-fu ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kung-fu na Youtube

Hledat výraz Kung-fu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kung-fu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kung-fu například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kung-fu? resp. co to je Kung-fu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kung-fu, odpověď na dotaz co je to Kung-fu?. Víte např. kdo to je Leoš Janáček? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.