Co je to?
Definice výrazu Kung-fu. Co znamená odborný pojem Kung-fu z kategorie Sport?

Co je Kung-fu? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kung-fu

Kung-fu je název pro celý souhrn různých bojových umění. Patří sem čínská bojová umění, která se provozují jak se zbraněmi, tak beze zbraní, bojové techniky agresivní i mírné, navenek působící tvrdě i jemněji. Legenda uvádí rozšíření kung-fu již v 6. století a spojuje ho s klášterem Šao-lin. Budhistický mnich, princ Bódhidharma, učil mnichy tomuto umění, aby si zvýšili kondici. Kung-fu pak přejímalo další styly a zapojila se do něj i filozofie.
Obecně však kung-fu označovalo něco, k čemu se došlo dlouhou a poctivou prací a může být spojováno i s jinými činnostmi.


Co je to Kung-fu? Význam slova, termín, Definice výrazu Kung-fu. Co znamená odborný pojem Kung-fu z kategorie Sport?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Kung-fu je v sekci sport

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, význam slova, wiki, co to je, definice, sport, Kung-fu, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, popis, informace, slovník, lexikon, sport, co je to Kung-fu?, odborný výraz


Pojem Kung-fu je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kung-fu dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kung-fu (čínsky: 功夫 , pinyin: gongfu) je výraz, kterým se mimo Čínu souhrnně označuje široké spektrum čínských bojových umění se zbraní i beze zbraně, působících navenek jak tvrdě, tak měkce, jak agresivně, tak umírněně.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Kung-fu ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Kung-fu ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kung-fu ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kung-fu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kung-fu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Kung-fu ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kung-fu například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená Kung-fu? resp. co je to Kung-fu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kung-fu, odpověď na dotaz co je to Kung-fu?. Víte např. kdo to je Supervizor výroby? Znáte a víte kdo je Petr Blahuš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.