Co je to?
Definice výrazu Krásná literatura. Co znamená odborný pojem Krásná literatura z kategorie Literatura?

Co to je Krásná literatura? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Krásná literatura?

Krásná literatura je souhrnné pojmenování beletrie a poezie. Její podstatou jsou pojmy, které bývají abstraktní i smyšlené, čímž se krásná literatura liší od populárně naučné a odborné literatury.
Beletrie zahrnuje i skutečná témata.
Krásná literatura se vyznačuje fikcí příběhu, tvorbou toho, o čem se píše, a samotným příběhem. Skládá se z mnoha žánrů a směrů a bezpočtu různých námětů.


Co je to Krásná literatura? Význam slova, termín, Definice výrazu Krásná literatura. Co znamená odborný pojem Krásná literatura z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Krásná literatura? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krásná literatura je v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, Krásná literatura, formulace, slovník, synonymum, terminus technicus, co je to Krásná literatura?, slovo, přesný význam, Literatura, lexikon, názvosloví, vysvětlení, Literatura, co znamená, definice, informace


Pojem Krásná literatura je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krásná literatura? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Krásná literatura je souborné označení pro beletrii a poezii. Na rozdíl od odborné a populárně-naučné literatury se zabývá abstraktními, někdy i smyšlenými pojmy. Samotná beletrie obsahuje řadu žánrů a směrů, ve kterých lze vedle smyšlených abstraktních témat najít i témata reálná.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Krásná literatura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Krásná literatura ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Krásná literatura na Youtube

Vyhledat termín Krásná literatura ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krásná literatura ve Wikimedia Commons

Najít slovo Krásná literatura ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Krásná literatura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Krásná literatura? resp. co přesně označuje termín Krásná literatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krásná literatura, odpověď na dotaz co je to Krásná literatura?. Víte např. kdo to je Marek Hilšer? Znáte a víte kdo je Všivák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.