Co je to?
Výraz, termín, definice slova Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Co je to Modem? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Modem

Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.
Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil tehdejší americký vojenský projekt. V současnosti se jedná o standardní zařízení, které je k mání v celé řadě variací.


Co je to Modem? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Modem je v sekci počítače

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, informace, počítače, přesný význam, co to je, slovník, odborné názvosloví, termín, význam slova, terminologie, přesný výraz, pojem, wiki, Modem, co znamená, co je to Modem?, definice


Pojem Modem je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Modem? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Modem je zařízení pro převod mezi analogovým a digitálním signálem. Modem je zkratkové slovo z výrazu „modulátor demodulátor“. Modemy se používají především pro přenos digitálních dat pomocí analogové přenosové trasy. Přenosová trasa může být telefonní linka, koaxiální kabel, radiový přenos apod.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Modem ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Modem ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Modem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Modem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Modem ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Modem ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Modem například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Modem? resp. jaká je definice termínu Modem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modem, odpověď na dotaz co je to Modem?. Víte např. kdo to je Imunolog? Znáte a víte kdo je Sobec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než počítače. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.