Co je to?
Definice výrazu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Co to je Modem? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Modem?

Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.
Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil tehdejší americký vojenský projekt. V současnosti se jedná o standardní zařízení, které je k mání v celé řadě variací.


Co je to Modem? Význam slova, termín, Definice výrazu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Modem? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Modem patří do sekce počítače

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, Modem, význam slova, počítače, co je to Modem?, heslo, terminus technicus, termín, slovo, názvosloví, definice pojmu, informace, lexikon, pojem, přesný význam, odborný výraz


Pojem Modem je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Modem?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Modem je zařízení pro převod mezi analogovým a digitálním signálem. Modem je zkratkové slovo z výrazu „modulátor demodulátor“. Modemy se používají především pro přenos digitálních dat pomocí analogové přenosové trasy. Přenosová trasa může být telefonní linka, koaxiální kabel, radiový přenos apod.

Zkuste zjistit více informací o slovu Modem v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Modem na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Modem ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Modem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Modem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Modem na Google.cz

Zkusit najít pojem Modem ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Modem například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Modem? resp. co se skrývá pod slovem Modem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modem, odpověď na dotaz co je to Modem?. Víte např. kdo to je Podolog? Znáte a víte kdo je Šovinista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.