Co je to?
Výraz, termín, definice slova Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Co je to Modem? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Modem

Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.
Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil tehdejší americký vojenský projekt. V současnosti se jedná o standardní zařízení, které je k mání v celé řadě variací.


Co je to Modem? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Modem patří do kategorie počítače

Klíčová slova: definice, Modem, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, lexikon, přesný výraz, význam slova, popis, odborný výraz, vysvětlení, formulace, co je to Modem?, počítače, přesný význam, terminus technicus, termín, co to je


Pojem Modem je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Modem můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Modem je zařízení pro převod mezi analogovým a digitálním signálem. Modem je zkratkové slovo z výrazu „modulátor demodulátor“. Modemy se používají především pro přenos digitálních dat pomocí analogové přenosové trasy. Přenosová trasa může být telefonní linka, koaxiální kabel, radiový přenos apod.

Zkuste zjistit více informací o slovu Modem v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Modem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Modem ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Modem ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Modem ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Modem ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Modem ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Modem například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Modem? resp. co se přesně ukrývá za slovem Modem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modem, odpověď na dotaz co je to Modem?. Víte např. kdo to je Andy Murray? Znáte a víte kdo je Sobec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.