Co je to?
Definice výrazu, termínu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Co je to Modem? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Modem

Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.
Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil tehdejší americký vojenský projekt. V současnosti se jedná o standardní zařízení, které je k mání v celé řadě variací.


Co je to Modem? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Modem s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Modem se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: lexikon, co to je, slovník, význam, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, význam slova, wiki, formulace, terminus technicus, slovo, terminologie, odborný výraz, Modem, heslo, co znamená, vysvětlení


Pojem Modem je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Modem můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Modem je zařízení pro převod mezi analogovým a digitálním signálem. Modem je zkratkové slovo z výrazu „modulátor demodulátor“. Modemy se používají především pro přenos digitálních dat pomocí analogové přenosové trasy. Přenosová trasa může být telefonní linka, koaxiální kabel, radiový přenos apod.

Další informační zdroje o slovu Modem

Najít slovo Modem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Modem ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Modem na Youtube

Vyhledat výraz Modem ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Modem ve Wikislovníku

Hledat heslo Modem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Modem například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Modem? resp. co je to Modem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modem, odpověď na dotaz co je to Modem?. Víte např. kdo to je Kali? Znáte a víte kdo je Sobec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.