Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Modem. Co znamená pojem Modem z kategorie Počítače?

Co je Modem?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Modem

Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.
Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil tehdejší americký vojenský projekt. V současnosti se jedná o standardní zařízení, které je k mání v celé řadě variací.


Co je to Modem? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Modem. Co znamená pojem Modem z kategorie Počítače?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Modem se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, význam, terminologie, popis, wiki, definice, co je to Modem?, význam pojmu, počítače, slovník, odborné názvosloví, co to je, slovo, Modem, přesný význam, význam slova, počítače


Pojem Modem je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Modem? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Modem je zařízení pro převod mezi analogovým a digitálním signálem. Modem je zkratkové slovo z výrazu „modulátor demodulátor“. Modemy se používají především pro přenos digitálních dat pomocí analogové přenosové trasy. Přenosová trasa může být telefonní linka, koaxiální kabel, radiový přenos apod.

Více informací o slovu Modem doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Modem na Google obrázcích

Najít slovo Modem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Modem ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Modem ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Modem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Modem ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Modem například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Modem? resp. co znamená výraz Modem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modem, odpověď na dotaz co je to Modem?. Víte např. kdo to je Anglista? Znáte a víte kdo je Sobec? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Modem hledat i v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, Stolní PC, modem, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.