Co je to?
Definice výrazu, termínu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Co je to Modem? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Modem?

Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.
Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil tehdejší americký vojenský projekt. V současnosti se jedná o standardní zařízení, které je k mání v celé řadě variací.


Co je to Modem? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Modem? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Modem se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, definice, názvosloví, pojem, co to je, odborné názvosloví, wiki, synonymum, přesný význam, definice pojmu, význam, Modem, heslo, vysvětlení, co je to Modem?, Počítače, termín


Pojem Modem je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Modem zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Modem ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Modem na Youtube

Vyhledat heslo Modem ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Modem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Modem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Modem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Modem například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Modem? resp. jaká je definice termínu Modem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modem, odpověď na dotaz co je to Modem?. Víte např. kdo to je Jiří Oberfalzer? Znáte a víte kdo je Chodec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.