Co je to?
Definice výrazu, termínu Bedekr. Co znamená odborný pojem Bedekr z kategorie Literatura?

Co je Bedekr?

Co znamená termín Bedekr? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bedekr bývá označení pro publikace v knižní podobě, které lze zakoupit nebo dostat v knihkupectvích či informačních centrech. Bedekr je vlastně průvodce popisující určité oblasti nebo místa, která by pro návštěvníky mohla být přitažlivá a také jejich popis. V bedekrech bývá také mapa a popis různě zaměřených tras.
Označení bedekr vzniklo z názvu známého německého nakladatelství, které je turistickými průvodci proslavené. Jeho zakladatelem byl právě Karl Baedeker.


Co je to Bedekr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bedekr. Co znamená odborný pojem Bedekr z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bedekr? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Bedekr je v kategorii literatura

Klíčová slova: terminologie, heslo, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, přesný význam, lexikon, termín, synonymum, vysvětlení, definice, pojem, význam pojmu, literatura, slovo, co znamená, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Bedekr je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bedekr můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Průvodce je obvykle tištěná publikace, která popisuje oblast a zajímavá místa, doporučuje trasy, často je spojena s mapou nebo se společně s ní používá. Obvykle bývá k prodeji nebo zdarma v turistických centrech.

Zejména dříve se jako synonymum pro průvodce často používalo slovo bedekr odvozené od německého nakladatelství Baedeker významného svými průvodci.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít frázi Bedekr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bedekr na Youtube

Zkusit najít pojem Bedekr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Bedekr na Google.cz

Zkusit najít pojem Bedekr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Bedekr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bedekr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co to je Bedekr? resp. co označuje slovo Bedekr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bedekr, odpověď na dotaz co je to Bedekr?. Víte např. kdo to je Zelenáč? Znáte a víte kdo je Aneta Langerová? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bedekr i jinde než v sekci než v literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Veřejná knihovna, bedekr, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.