Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bedekr. Co znamená odborný pojem Bedekr z kategorie Literatura?

Co je to Bedekr? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bedekr?

Bedekr bývá označení pro publikace v knižní podobě, které lze zakoupit nebo dostat v knihkupectvích či informačních centrech. Bedekr je vlastně průvodce popisující určité oblasti nebo místa, která by pro návštěvníky mohla být přitažlivá a také jejich popis. V bedekrech bývá také mapa a popis různě zaměřených tras.
Označení bedekr vzniklo z názvu známého německého nakladatelství, které je turistickými průvodci proslavené. Jeho zakladatelem byl právě Karl Baedeker.


Co je to Bedekr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bedekr. Co znamená odborný pojem Bedekr z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bedekr se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Bedekr je v kategorii literatura

Klíčová slova: definice, synonymum, heslo, význam slova, literatura, terminologie, slovník, co znamená, Bedekr, přesný význam, vysvětlení, význam, co je to Bedekr?, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, popis, formulace


Pojem Bedekr je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bedekr? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Průvodce je obvykle tištěná publikace, která popisuje oblast a zajímavá místa, doporučuje trasy, často je spojena s mapou nebo se společně s ní používá. Obvykle bývá k prodeji nebo zdarma v turistických centrech.

Zejména dříve se jako synonymum pro průvodce často používalo slovo bedekr odvozené od německého nakladatelství Baedeker významného svými průvodci.

Zkuste zjistit více informací o slovu Bedekr v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Bedekr ve Wikislovníku

Hledat slovo Bedekr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bedekr ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bedekr na Google.cz

Zkusit najít slovo Bedekr ve Wikizdrojích

Hledat výraz Bedekr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bedekr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bedekr? resp. co je to Bedekr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bedekr, odpověď na dotaz co je to Bedekr?. Víte např. kdo to je Nadutec? Znáte a víte kdo je Jáchym Topol? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.