Co je to?
Výraz, termín, definice slova Společenská škodlivost. Co znamená odborný pojem Společenská škodlivost z kategorie Právo?

Co je to Společenská škodlivost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Společenská škodlivost

Společenská škodlivost je nedílnou součástí trestného činu. Jde o materiální stránku, bez které by se nejednalo o trestný čin. Pojem se od roku 2010 používá místo názvu společenská nebezpečnost.
Musí se tedy jednat o skutek, který je společensky nebezpečný a musí překročit rámec přestupku. Společenská škodlivost může být obecná, typová nebo konkrétní. Časově se může jednat o původní nebo aktuální škodlivost.


Co je to Společenská škodlivost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Společenská škodlivost. Co znamená odborný pojem Společenská škodlivost z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Společenská škodlivost? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Společenská škodlivost je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, informace, synonymum, přesný výraz, co to je, lexikon, Společenská škodlivost, Právo, terminus technicus, přesný význam, wiki, slovník, formulace, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, Právo, co je to Společenská škodlivost?


Pojem Společenská škodlivost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Společenská škodlivost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Společenská škodlivost je materiální stránkou trestného činu, která musí být naplněna, aby o trestný čin skutečně šlo. Jako pojem českého trestního právu od roku 2010 nahradila dosavadní obsahově podobný pojem společenská nebezpečnost.

Jiné zdroje informací o pojmu Společenská škodlivost

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Společenská škodlivost ve Wikimedia Commons

Najít heslo Společenská škodlivost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Společenská škodlivost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Společenská škodlivost na Youtube

Vyhledat heslo Společenská škodlivost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Společenská škodlivost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská škodlivost například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Společenská škodlivost? resp. co přesně označuje termín Společenská škodlivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská škodlivost, odpověď na dotaz co je to Společenská škodlivost?. Víte např. kdo to je Ray Charles? Znáte a víte kdo je Michael Kocáb? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.