Co je to?
Výraz, termín, definice slova Společenská škodlivost. Co znamená odborný pojem Společenská škodlivost z kategorie Právo?

Co je to Společenská škodlivost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Společenská škodlivost?

Společenská škodlivost je nedílnou součástí trestného činu. Jde o materiální stránku, bez které by se nejednalo o trestný čin. Pojem se od roku 2010 používá místo názvu společenská nebezpečnost.
Musí se tedy jednat o skutek, který je společensky nebezpečný a musí překročit rámec přestupku. Společenská škodlivost může být obecná, typová nebo konkrétní. Časově se může jednat o původní nebo aktuální škodlivost.


Co je to Společenská škodlivost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Společenská škodlivost. Co znamená odborný pojem Společenská škodlivost z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Společenská škodlivost? s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Společenská škodlivost je v sekci právo

Klíčová slova: pojem, wiki, názvosloví, slovník, slovo, informace, význam slova, vysvětlení, popis, heslo, definice, co znamená, přesný význam, právo, co to je, význam, terminologie, právo


Pojem Společenská škodlivost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Společenská škodlivost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Společenská škodlivost je materiální stránkou trestného činu, která musí být naplněna, aby o trestný čin skutečně šlo. Jako pojem českého trestního právu od roku 2010 nahradila dosavadní obsahově podobný pojem společenská nebezpečnost.

Další informační zdroje o slovu Společenská škodlivost

Najít pojem Společenská škodlivost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Společenská škodlivost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Společenská škodlivost ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Společenská škodlivost ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Společenská škodlivost na Google.cz

Hledat heslo Společenská škodlivost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská škodlivost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Společenská škodlivost? resp. jaká je definice termínu Společenská škodlivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská škodlivost, odpověď na dotaz co je to Společenská škodlivost?. Víte např. kdo to je Zeman? Znáte a víte kdo je Tomáš Zima? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.