Co je to?
Odborný výraz, definice slova Společenská škodlivost. Co znamená slovo Společenská škodlivost z kategorie Právo?

Co je Společenská škodlivost? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Společenská škodlivost?

Společenská škodlivost je nedílnou součástí trestného činu. Jde o materiální stránku, bez které by se nejednalo o trestný čin. Pojem se od roku 2010 používá místo názvu společenská nebezpečnost.
Musí se tedy jednat o skutek, který je společensky nebezpečný a musí překročit rámec přestupku. Společenská škodlivost může být obecná, typová nebo konkrétní. Časově se může jednat o původní nebo aktuální škodlivost.


Co je to Společenská škodlivost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Společenská škodlivost. Co znamená slovo Společenská škodlivost z kategorie Právo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Společenská škodlivost) můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Společenská škodlivost patří do kategorie právo

Klíčová slova: popis, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, Společenská škodlivost, informace, heslo, terminologie, význam, význam slova, právo, vysvětlení, slovo, odborný výraz, pojem, názvosloví, definice


Pojem Společenská škodlivost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Společenská škodlivost?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Společenská škodlivost je materiální stránkou trestného činu, která musí být naplněna, aby o trestný čin skutečně šlo. Jako pojem českého trestního právu od roku 2010 nahradila dosavadní obsahově podobný pojem společenská nebezpečnost.

Více informací o slovu Společenská škodlivost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít Společenská škodlivost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Společenská škodlivost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Společenská škodlivost na Google.cz

Hledat výraz Společenská škodlivost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Společenská škodlivost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Společenská škodlivost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská škodlivost například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Společenská škodlivost? resp. co se skrývá pod slovem Společenská škodlivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská škodlivost, odpověď na dotaz co je to Společenská škodlivost?. Víte např. kdo to je Sofia Carson? Znáte a víte kdo je Miluše Voborníková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.