Co je to?
Výraz, termín, definice slova Společenská škodlivost. Co znamená odborný pojem Společenská škodlivost z kategorie Právo?

Co je to Společenská škodlivost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Společenská škodlivost?

Společenská škodlivost je nedílnou součástí trestného činu. Jde o materiální stránku, bez které by se nejednalo o trestný čin. Pojem se od roku 2010 používá místo názvu společenská nebezpečnost.
Musí se tedy jednat o skutek, který je společensky nebezpečný a musí překročit rámec přestupku. Společenská škodlivost může být obecná, typová nebo konkrétní. Časově se může jednat o původní nebo aktuální škodlivost.


Co je to Společenská škodlivost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Společenská škodlivost. Co znamená odborný pojem Společenská škodlivost z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Společenská škodlivost se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Společenská škodlivost patří do kategorie Právo

Klíčová slova: co znamená, synonymum, informace, význam pojmu, definice pojmu, formulace, pojem, lexikon, odborné názvosloví, Společenská škodlivost, slovo, co je to Společenská škodlivost?, terminologie, co to je, význam, přesný význam, wiki, odborný výraz


Pojem Společenská škodlivost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Společenská škodlivost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Společenská škodlivost je materiální stránkou trestného činu, která musí být naplněna, aby o trestný čin skutečně šlo. Jako pojem českého trestního právu od roku 2010 nahradila dosavadní obsahově podobný pojem společenská nebezpečnost.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Společenská škodlivost na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Společenská škodlivost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Společenská škodlivost ve Wikizdrojích

Najít výraz Společenská škodlivost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Společenská škodlivost ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Společenská škodlivost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská škodlivost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Společenská škodlivost? resp. co znamená slovo Společenská škodlivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská škodlivost, odpověď na dotaz co je to Společenská škodlivost?. Víte např. kdo to je Hejtman? Znáte a víte kdo je Choronzon? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.