Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cholera. Co znamená odborný pojem Cholera z kategorie Nemoce?

Co je to Cholera? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cholera?

Cholera je pojmenování pro infekční onemocnění, které se projevuje úpornými průjmy a zvracením, které mohou vést až k úmrtí. Onemocnění je známo již od starověku, ovšem její původce byl objeven až v roce 1813, kdy Robert Koch odhalil bakterii Vibrio cholerae. Poslední epidemie cholery s mnoha úmrtími skončila v roce 1994. Jedná se o nemoc lidí, jejíž příčinou bývá potrava z masa živočichů žijících v kontaminované vodě nebo pití této vody. Jedná se o znečištění vody lidskými výkaly. K propuknutí nemoci musí člověk požít velké množství bakterií. Ty působí v tenkém střevě, množí se a produkují cholerový toxin, způsobující vytékání tekutin do tenkého střeva.
Prevencí může být očkování, nejúčinnější je však dodržování tělesné hygieny, hlavně mytí rukou a také dezinfekce vody či její převaření. Projevem cholery jsou náhlé bolesti břicha a křeče,průjem a zvracení. Dochází k dehydrataci a poklesu krevního tlaku a teploty, postižený je ospalý. Nutná je hospitalizace na infekčním oddělení.


Co je to Cholera? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cholera. Co znamená odborný pojem Cholera z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cholera? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cholera se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, formulace, lexikon, význam pojmu, popis, význam, informace, Nemoce, co znamená, synonymum, názvosloví, co to je, definice pojmu, slovník, Nemoce, heslo, terminus technicus, wiki


Pojem Cholera je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cholera? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cholera je nebezpečné průjmové onemocnění, jehož původcem je gramnegativní bakterie Vibrio cholerae, nejčastěji kmeny Clasica I a El Tor. Podle nejčastějšího výskytu se nemoc také nazývá asijská cholera (cholera asiatica).
Nemoc se přenáší alimentární cestou, nejčastěji pitnou vodou znečištěnou fekáliemi (v níž je Vibrio cholerae schopno přežívat až tři týdny) nebo potravinami (dny až 6 týdnů, doba přežití roste s klesající teplotou). Účinnou prevenci představuje mytí rukou, převařování vody či její dezinfekce, dodržování základních hygienických pravidel při zacházení s potravinami. Další možností je očkování, které však není spolehlivé a účinkuje jen na půl roku. Zdrojem nákazy je nemocný člověk, popřípadě člověk-přenašeč.

Pro další informace o termínu Cholera zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Cholera na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cholera ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Cholera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Cholera ve Wikislovníku

Najít termín Cholera ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Cholera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholera například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Cholera? resp. co vlastně znamená slovo Cholera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholera, odpověď na dotaz co je to Cholera?. Víte např. kdo to je Ivan Medek? Znáte a víte kdo je Průvodce? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.