Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cholera. Co znamená odborný pojem Cholera z kategorie Nemoce?

Co je to Cholera? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cholera?

Cholera je pojmenování pro infekční onemocnění, které se projevuje úpornými průjmy a zvracením, které mohou vést až k úmrtí. Onemocnění je známo již od starověku, ovšem její původce byl objeven až v roce 1813, kdy Robert Koch odhalil bakterii Vibrio cholerae. Poslední epidemie cholery s mnoha úmrtími skončila v roce 1994. Jedná se o nemoc lidí, jejíž příčinou bývá potrava z masa živočichů žijících v kontaminované vodě nebo pití této vody. Jedná se o znečištění vody lidskými výkaly. K propuknutí nemoci musí člověk požít velké množství bakterií. Ty působí v tenkém střevě, množí se a produkují cholerový toxin, způsobující vytékání tekutin do tenkého střeva.
Prevencí může být očkování, nejúčinnější je však dodržování tělesné hygieny, hlavně mytí rukou a také dezinfekce vody či její převaření. Projevem cholery jsou náhlé bolesti břicha a křeče,průjem a zvracení. Dochází k dehydrataci a poklesu krevního tlaku a teploty, postižený je ospalý. Nutná je hospitalizace na infekčním oddělení.


Co je to Cholera? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cholera. Co znamená odborný pojem Cholera z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cholera doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Cholera se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: informace, přesný význam, termín, Cholera, nemoce, význam, slovo, co je to Cholera?, definice, lexikon, synonymum, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, význam pojmu, wiki, heslo


Pojem Cholera je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cholera? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cholera je nebezpečné průjmové onemocnění, jehož původcem je gramnegativní bakterie Vibrio cholerae, nejčastěji kmeny Clasica I a El Tor. Podle nejčastějšího výskytu se nemoc také nazývá asijská cholera (cholera asiatica).
Nemoc se přenáší alimentární cestou, nejčastěji pitnou vodou znečištěnou fekáliemi (v níž je Vibrio cholerae schopno přežívat až tři týdny) nebo potravinami (dny až 6 týdnů, doba přežití roste s klesající teplotou). Účinnou prevenci představuje mytí rukou, převařování vody či její dezinfekce, dodržování základních hygienických pravidel při zacházení s potravinami. Další možností je očkování, které však není spolehlivé a účinkuje jen na půl roku. Zdrojem nákazy je nemocný člověk, popřípadě člověk-přenašeč.

Více informací o slovu Cholera doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Cholera na Youtube

Vyhledat slovo Cholera ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Cholera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Cholera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Cholera ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cholera ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholera například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Cholera? resp. co znamená Cholera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholera, odpověď na dotaz co je to Cholera?. Víte např. kdo to je Miroslav Pelta? Znáte a víte kdo je Plynař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.