Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektrický proud. Co znamená odborný pojem Elektrický proud z kategorie Fyzika?

Co je Elektrický proud?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Elektrický proud?

Elektrický proud je jednou ze základních jednotek. Jedná se o pohyb elektricky nabitých částic. Aby k tomu mohlo dojít, musí existovat volné částice, které mají elektrický náboj. Současně musí fungovat elektrický zdroj a vytvoří se tak elektrické pole. Základní jednotkou pro měření elektrického proudu je ampér. Ampérem se označuje velikost procházejícího elektromagnetického proudu. Náboj elektrického proudu má jako jednotku coulomb. To je označení pro elektrický náboj. Ten protéká vodičem za stálého proudu jednoho ampéru v průběhu jedné sekundy.
Pokud se jedná o kapacitu elektrického proudu, jeho jednotkou je jeden farad. Kondenzátor má kapacitu jeden farad, jestliže je nabit nábojem jednoho coulombu na napětí o hodnotě jednoho voltu. Volt se označuje písmenem V. Nese název podle jména fyzika Alessandra Volty, italského vynálezce elektrického článku. Elektrického proudu se týká také watt, jednotka výkonu. Ta nese jméno skotského inženýra Jamese Watta. Elektrický proud je stejnoměrný nebo střídavý. Střídavý proud je typický neustálou změnou směru toku i velikosti.


Co je to Elektrický proud? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektrický proud. Co znamená odborný pojem Elektrický proud z kategorie Fyzika?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici slova Elektrický proud můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Elektrický proud je v kategorii fyzika

Klíčová slova: lexikon, synonymum, popis, slovo, Elektrický proud, definice, terminologie, slovník, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, odborný výraz, heslo, význam, co je to Elektrický proud?, pojem, vysvětlení, názvosloví


Pojem Elektrický proud je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elektrický proud? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektrický proud je uspořádaný pohyb nosičů elektrického náboje. Stejnojmenná fyzikální veličina, obvykle označovaná I, a její jednotka je ampér (A), vyjadřuje množství elektrického náboje prošlého za jednotku času daným průřezem.
V úvahách se často používá dohodnutý směr toku proudu, který je od kladného pólu zdroje přes spotřebič k zápornému pólu zdroje. Tento dohodnutý směr je opačný než skutečný směr toku elektronů ve vodiči.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Elektrický proud na Google.cz

Zkusit najít heslo Elektrický proud na Google obrázcích

Vyhledat termín Elektrický proud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektrický proud ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Elektrický proud ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Elektrický proud ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrický proud například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Elektrický proud? resp. co znamená výraz Elektrický proud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrický proud, odpověď na dotaz co je to Elektrický proud?. Víte např. kdo to je Josef Mladý? Znáte a víte kdo je Lucie Borhyová? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je fyzika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, mechanická kolesa, elektrický proud, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.