Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektrický proud. Co znamená odborný pojem Elektrický proud z kategorie Fyzika?

Co je to Elektrický proud? Význam slova

Co znamená termín Elektrický proud? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Elektrický proud je jednou ze základních jednotek. Jedná se o pohyb elektricky nabitých částic. Aby k tomu mohlo dojít, musí existovat volné částice, které mají elektrický náboj. Současně musí fungovat elektrický zdroj a vytvoří se tak elektrické pole. Základní jednotkou pro měření elektrického proudu je ampér. Ampérem se označuje velikost procházejícího elektromagnetického proudu. Náboj elektrického proudu má jako jednotku coulomb. To je označení pro elektrický náboj. Ten protéká vodičem za stálého proudu jednoho ampéru v průběhu jedné sekundy.
Pokud se jedná o kapacitu elektrického proudu, jeho jednotkou je jeden farad. Kondenzátor má kapacitu jeden farad, jestliže je nabit nábojem jednoho coulombu na napětí o hodnotě jednoho voltu. Volt se označuje písmenem V. Nese název podle jména fyzika Alessandra Volty, italského vynálezce elektrického článku. Elektrického proudu se týká také watt, jednotka výkonu. Ta nese jméno skotského inženýra Jamese Watta. Elektrický proud je stejnoměrný nebo střídavý. Střídavý proud je typický neustálou změnou směru toku i velikosti.


Co je to Elektrický proud? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektrický proud. Co znamená odborný pojem Elektrický proud z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Elektrický proud) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Elektrický proud patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, lexikon, názvosloví, Elektrický proud, odborné názvosloví, termín, definice, informace, význam slova, význam pojmu, význam, popis, pojem, co to je, definice pojmu, přesný výraz, heslo


Pojem Elektrický proud je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Elektrický proud na Youtube

Hledat pojem Elektrický proud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Elektrický proud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Elektrický proud ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Elektrický proud ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Elektrický proud ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrický proud například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Elektrický proud? resp. co se skrývá pod slovem Elektrický proud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrický proud, odpověď na dotaz co je to Elektrický proud?. Víte např. kdo to je Diletant? Znáte a víte kdo je Suflér? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Elektrický proud i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.