Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Elektrický proud. Co znamená pojem Elektrický proud z kategorie Fyzika?

Co to je Elektrický proud? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Elektrický proud

Elektrický proud je jednou ze základních jednotek. Jedná se o pohyb elektricky nabitých částic. Aby k tomu mohlo dojít, musí existovat volné částice, které mají elektrický náboj. Současně musí fungovat elektrický zdroj a vytvoří se tak elektrické pole. Základní jednotkou pro měření elektrického proudu je ampér. Ampérem se označuje velikost procházejícího elektromagnetického proudu. Náboj elektrického proudu má jako jednotku coulomb. To je označení pro elektrický náboj. Ten protéká vodičem za stálého proudu jednoho ampéru v průběhu jedné sekundy.
Pokud se jedná o kapacitu elektrického proudu, jeho jednotkou je jeden farad. Kondenzátor má kapacitu jeden farad, jestliže je nabit nábojem jednoho coulombu na napětí o hodnotě jednoho voltu. Volt se označuje písmenem V. Nese název podle jména fyzika Alessandra Volty, italského vynálezce elektrického článku. Elektrického proudu se týká také watt, jednotka výkonu. Ta nese jméno skotského inženýra Jamese Watta. Elektrický proud je stejnoměrný nebo střídavý. Střídavý proud je typický neustálou změnou směru toku i velikosti.


Co je to Elektrický proud? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Elektrický proud. Co znamená pojem Elektrický proud z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Elektrický proud? s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Elektrický proud je v sekci fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, co je to Elektrický proud?, přesný výraz, Elektrický proud, odborné názvosloví, pojem, slovník, význam pojmu, heslo, přesný význam, význam, vysvětlení, informace, lexikon, wiki, synonymum, význam slova


Pojem Elektrický proud je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elektrický proud? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektrický proud je uspořádaný pohyb nosičů elektrického náboje. Stejnojmenná fyzikální veličina, obvykle označovaná I, a její jednotka je ampér (A), vyjadřuje množství elektrického náboje prošlého za jednotku času daným průřezem.
V úvahách se často používá dohodnutý směr toku proudu, který je od kladného pólu zdroje přes spotřebič k zápornému pólu zdroje. Tento dohodnutý směr je opačný než skutečný směr toku elektronů ve vodiči.

Více informací o pojmu Elektrický proud lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Elektrický proud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektrický proud ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Elektrický proud ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Elektrický proud na Google.cz

Vyhledat slovo Elektrický proud ve Wikizdrojích

Hledat výraz Elektrický proud ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrický proud například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Elektrický proud? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Elektrický proud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrický proud, odpověď na dotaz co je to Elektrický proud?. Víte např. kdo to je Michal Kwiatkowski? Znáte a víte kdo je Katalin Novák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Elektrický proud i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.