Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čitatel. Co znamená pojem Čitatel z kategorie Matematika?

Co to je Čitatel? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Čitatel?

Čitatel je součástí zlomku a nachází se v horní části zlomku nad zlomkovou čarou. Čitatel je informací o tom, kolik dílů z nějakého celku vyjadřuje zlomek. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako jmenovatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Jestliže pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Čitatel? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čitatel. Co znamená pojem Čitatel z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čitatel sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čitatel patří do sekce Matematika

Klíčová slova: popis, lexikon, co to je, názvosloví, vysvětlení, Matematika, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, synonymum, co je to Čitatel?, přesný význam, terminologie, wiki, Čitatel, terminus technicus, heslo, definice


Pojem Čitatel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Čitatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Čitatel ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Čitatel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Čitatel na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čitatel ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Čitatel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Čitatel například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Čitatel? resp. jaký je význam slova Čitatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čitatel, odpověď na dotaz co je to Čitatel?. Víte např. kdo to je Tomáš Halík? Znáte a víte kdo je Černoprdelník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čitatel v jiné sekci než Matematika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.