Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čitatel. Co znamená pojem Čitatel z kategorie Matematika?

Co to je Čitatel? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Čitatel?

Čitatel je součástí zlomku a nachází se v horní části zlomku nad zlomkovou čarou. Čitatel je informací o tom, kolik dílů z nějakého celku vyjadřuje zlomek. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako jmenovatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Jestliže pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Čitatel? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čitatel. Co znamená pojem Čitatel z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Čitatel s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čitatel se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: informace, definice, popis, význam slova, Matematika, slovo, definice pojmu, terminologie, co to je, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, slovník, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, význam, termín


Pojem Čitatel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Čitatel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Čitatel na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čitatel ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Čitatel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čitatel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Čitatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Čitatel ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Čitatel například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Čitatel? resp. co znamená výraz Čitatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čitatel, odpověď na dotaz co je to Čitatel?. Víte např. kdo to je Diabetolog? Znáte a víte kdo je Černoprdelník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Čitatel i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.