Co je to?
Definice výrazu Znárodnění. Co znamená odborný pojem Znárodnění z kategorie Politika?

Co je Znárodnění? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Znárodnění?

Znárodnění znamená převedení privátního vlastnictví do veřejného majetku, většinou do státního. Obecně se provádí převod ve veřejném zájmu a původnímu majiteli se poskytuje náhrada v tržní ceně.
V minulosti za vlády socialistických a komunistických stran probíhalo znárodnění spíše jako konfiskace, tedy bez adekvátních náhrad a mnohdy i násilným způsobem. Do této kategorie spadalo i združstevnění.


Co je to Znárodnění? Význam slova, termín, Definice výrazu Znárodnění. Co znamená odborný pojem Znárodnění z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Znárodnění můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Znárodnění je v sekci politika

Klíčová slova: co to je, wiki, definice pojmu, terminus technicus, slovo, názvosloví, politika, přesný význam, odborné názvosloví, význam pojmu, lexikon, vysvětlení, slovník, termín, Znárodnění, význam slova, politika, definice


Pojem Znárodnění je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Znárodnění? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Znárodnění (nacionalizace), zestátnění (etatizace) nebo vyvlastnění (expropriace) je převod soukromého majetku do veřejného, tj. především státního vlastnictví, ve veřejném zájmu za náhradu v tržní ceně (adekvátní ceně). Jde o úkon opačný k privatizaci. Původním programem socialistických a sociálně demokratických stran byla tzv. socializace, která nemusela mít jen podobu zestátnění, ale i dělnické kontroly či združstevnění. V jiném významu slova se používá jako synonymum konfiskace.
Sporné je vyvlastnění v soukromém zájmu. Všeobecně se připouští, že fakticky existuje.

Pro další informace o termínu Znárodnění zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Znárodnění na Youtube

Najít výraz Znárodnění ve Wikizdrojích

Najít termín Znárodnění na Google.cz

Najít pojem Znárodnění ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Znárodnění ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Znárodnění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Znárodnění například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Znárodnění? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Znárodnění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Znárodnění, odpověď na dotaz co je to Znárodnění?. Víte např. kdo to je Satanista? Znáte a víte kdo je Karel Slavoj Amerling? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Znárodnění i v jiné části webu než je kategorie politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?