Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Znárodnění. Co znamená pojem Znárodnění z kategorie Politika?

Co to je Znárodnění? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Znárodnění?

Znárodnění znamená převedení privátního vlastnictví do veřejného majetku, většinou do státního. Obecně se provádí převod ve veřejném zájmu a původnímu majiteli se poskytuje náhrada v tržní ceně.
V minulosti za vlády socialistických a komunistických stran probíhalo znárodnění spíše jako konfiskace, tedy bez adekvátních náhrad a mnohdy i násilným způsobem. Do této kategorie spadalo i združstevnění.


Co je to Znárodnění? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Znárodnění. Co znamená pojem Znárodnění z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Znárodnění? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Znárodnění se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, informace, odborný výraz, přesný význam, co je to Znárodnění?, vysvětlení, co to je, heslo, definice pojmu, význam, slovo, slovník, terminus technicus, co znamená, Znárodnění, význam pojmu, význam slova, popis


Pojem Znárodnění je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Znárodnění zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Znárodnění na Google.cz

Najít výraz Znárodnění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Znárodnění ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Znárodnění ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Znárodnění ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Znárodnění ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Znárodnění například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Znárodnění? resp. co přesně znamená slovo Znárodnění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Znárodnění, odpověď na dotaz co je to Znárodnění?. Víte např. kdo to je Typograf? Znáte a víte kdo je Vozataj? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?