Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Znárodnění. Co znamená pojem Znárodnění z kategorie Politika?

Co to je Znárodnění? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Znárodnění?

Znárodnění znamená převedení privátního vlastnictví do veřejného majetku, většinou do státního. Obecně se provádí převod ve veřejném zájmu a původnímu majiteli se poskytuje náhrada v tržní ceně.
V minulosti za vlády socialistických a komunistických stran probíhalo znárodnění spíše jako konfiskace, tedy bez adekvátních náhrad a mnohdy i násilným způsobem. Do této kategorie spadalo i združstevnění.


Co je to Znárodnění? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Znárodnění. Co znamená pojem Znárodnění z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Znárodnění patří do sekce Politika

Klíčová slova: slovo, heslo, Znárodnění, termín, přesný význam, popis, význam pojmu, vysvětlení, definice pojmu, co to je, informace, Politika, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, terminus technicus, definice


Pojem Znárodnění je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Znárodnění? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Znárodnění (nacionalizace), zestátnění (etatizace) nebo vyvlastnění (expropriace) je převod soukromého majetku do veřejného, tj. především státního vlastnictví, ve veřejném zájmu za náhradu v tržní ceně (adekvátní ceně). Jde o úkon opačný k privatizaci. Původním programem socialistických a sociálně demokratických stran byla tzv. socializace, která nemusela mít jen podobu zestátnění, ale i dělnické kontroly či združstevnění. V jiném významu slova se používá jako synonymum konfiskace.
Sporné je vyvlastnění v soukromém zájmu. Všeobecně se připouští, že fakticky existuje.

Hledejte pojem Znárodnění v následujících vyhledávačích

Najít termín Znárodnění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Znárodnění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Znárodnění ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Znárodnění na Google.cz

Vyhledat pojem Znárodnění ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Znárodnění ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Znárodnění například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Znárodnění? resp. jaký je význam pojmu Znárodnění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Znárodnění, odpověď na dotaz co je to Znárodnění?. Víte např. kdo to je Anesteziolog? Znáte a víte kdo je Vozataj? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?