Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veřejná služba. Co znamená odborný pojem Veřejná služba z kategorie Politika?

Co je Veřejná služba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Veřejná služba

Vláda a složky veřejné správy zajišťují občanům určité služby jako správu území, veřejných financí, vojenskou ochranu apod. Veřejná služba definuje postavení a práci veřejných zaměstnanců, tedy těch, kteří pracují ve státní službě: úředníci ministerstev a správních úřadů, soudci a bezpečnostní sbory (policie, hasiči, vězeňští dozorci), vojáci z povolání.


Co je to Veřejná služba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veřejná služba. Co znamená odborný pojem Veřejná služba z kategorie Politika?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Veřejná služba? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Veřejná služba je v kategorii politika

Klíčová slova: význam, termín, odborný výraz, synonymum, co je to Veřejná služba?, lexikon, slovo, odborné názvosloví, terminologie, politika, politika, formulace, popis, co to je, definice, význam slova, co znamená, názvosloví


Pojem Veřejná služba je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veřejná služba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Veřejná služba je služba ve veřejném zájmu, kterou poskytuje nebo objednává a financuje či spolufinancuje složka veřejné správy, tedy stát nebo územně-samosprávný celek (v Česku kraj nebo obec). Jejím specifickým znakem je, že pokud by nebyla finančně podporována veřejnými subjekty, nebyla by poskytována na trhu vůbec nebo by byla poskytována v nižší kvalitě či rozsahu. Tento termín je v přímém vztahu ke společenské shodě (většinou vyjádřené ve volbách) na tom, že některé druhy služeb mají být dostupné každému bez ohledu na jeho majetek a příjmy.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Veřejná služba ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Veřejná služba ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Veřejná služba ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Veřejná služba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Veřejná služba ve Wikislovníku

Hledat slovo Veřejná služba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veřejná služba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Veřejná služba? resp. co se přesně ukrývá za slovem Veřejná služba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veřejná služba, odpověď na dotaz co je to Veřejná služba?. Víte např. kdo to je Erazim Kohák? Znáte a víte kdo je Génius? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Veřejná služba i v jiné sekci než je kategorie politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.