Co je to?
Definice výrazu Veřejná služba. Co znamená odborný pojem Veřejná služba z kategorie Politika?

Co je Veřejná služba?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Veřejná služba

Vláda a složky veřejné správy zajišťují občanům určité služby jako správu území, veřejných financí, vojenskou ochranu apod. Veřejná služba definuje postavení a práci veřejných zaměstnanců, tedy těch, kteří pracují ve státní službě: úředníci ministerstev a správních úřadů, soudci a bezpečnostní sbory (policie, hasiči, vězeňští dozorci), vojáci z povolání.


Co je to Veřejná služba? Význam slova, termín, Definice výrazu Veřejná služba. Co znamená odborný pojem Veřejná služba z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Veřejná služba můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Veřejná služba je v sekci politika

Klíčová slova: odborný výraz, politika, pojem, Veřejná služba, politika, co znamená, co je to Veřejná služba?, wiki, přesný význam, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, definice, synonymum, význam slova, formulace, názvosloví, popis


Pojem Veřejná služba je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veřejná služba? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Veřejná služba je služba ve veřejném zájmu, kterou poskytuje nebo objednává a financuje či spolufinancuje složka veřejné správy, tedy stát nebo územně-samosprávný celek (v Česku kraj nebo obec). Jejím specifickým znakem je, že pokud by nebyla finančně podporována veřejnými subjekty, nebyla by poskytována na trhu vůbec nebo by byla poskytována v nižší kvalitě či rozsahu. Tento termín je v přímém vztahu ke společenské shodě (většinou vyjádřené ve volbách) na tom, že některé druhy služeb mají být dostupné každému bez ohledu na jeho majetek a příjmy.

Další zdroje informací o slovu Veřejná služba

Hledat pojem Veřejná služba ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Veřejná služba ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Veřejná služba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Veřejná služba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Veřejná služba ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Veřejná služba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veřejná služba například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Veřejná služba? resp. co to je Veřejná služba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veřejná služba, odpověď na dotaz co je to Veřejná služba?. Víte např. kdo to je Andrej Bičan? Znáte a víte kdo je Génius? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Generálka, veřejná služba, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.