Co je to?
Definice výrazu Veřejná služba. Co znamená odborný pojem Veřejná služba z kategorie Politika?

Co to je Veřejná služba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Veřejná služba?

Vláda a složky veřejné správy zajišťují občanům určité služby jako správu území, veřejných financí, vojenskou ochranu apod. Veřejná služba definuje postavení a práci veřejných zaměstnanců, tedy těch, kteří pracují ve státní službě: úředníci ministerstev a správních úřadů, soudci a bezpečnostní sbory (policie, hasiči, vězeňští dozorci), vojáci z povolání.


Co je to Veřejná služba? Význam slova, termín, Definice výrazu Veřejná služba. Co znamená odborný pojem Veřejná služba z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Veřejná služba) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Veřejná služba patří do kategorie Politika

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, odborný výraz, informace, definice, popis, Veřejná služba, Politika, význam, lexikon, slovník, synonymum, přesný význam, význam slova, wiki, co je to Veřejná služba?, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Veřejná služba je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Veřejná služba píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Veřejná služba je služba ve veřejném zájmu, kterou poskytuje nebo objednává a financuje či spolufinancuje složka veřejné správy, tedy stát nebo územně-samosprávný celek (v Česku kraj nebo obec). Jejím specifickým znakem je, že pokud by nebyla finančně podporována veřejnými subjekty, nebyla by poskytována na trhu vůbec nebo by byla poskytována v nižší kvalitě či rozsahu. Tento termín je v přímém vztahu ke společenské shodě (většinou vyjádřené ve volbách) na tom, že některé druhy služeb mají být dostupné každému bez ohledu na jeho majetek a příjmy.

Jiné informační zdroje o pojmu Veřejná služba

Vyhledat termín Veřejná služba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Veřejná služba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Veřejná služba ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Veřejná služba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Veřejná služba ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veřejná služba ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Veřejná služba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Veřejná služba? resp. jaký je význam pojmu Veřejná služba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veřejná služba, odpověď na dotaz co je to Veřejná služba?. Víte např. kdo to je Iluminát? Znáte a víte kdo je Speditér? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Veřejná služba hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.