Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veřejná služba. Co znamená odborný pojem Veřejná služba z kategorie Politika?

Co je to Veřejná služba? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Veřejná služba?

Vláda a složky veřejné správy zajišťují občanům určité služby jako správu území, veřejných financí, vojenskou ochranu apod. Veřejná služba definuje postavení a práci veřejných zaměstnanců, tedy těch, kteří pracují ve státní službě: úředníci ministerstev a správních úřadů, soudci a bezpečnostní sbory (policie, hasiči, vězeňští dozorci), vojáci z povolání.


Co je to Veřejná služba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veřejná služba. Co znamená odborný pojem Veřejná služba z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Veřejná služba sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Veřejná služba je v kategorii politika

Klíčová slova: význam pojmu, význam, politika, slovník, politika, lexikon, synonymum, slovo, definice pojmu, odborný výraz, co to je, popis, formulace, heslo, přesný význam, význam slova, názvosloví, definice


Pojem Veřejná služba je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Veřejná služba? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Veřejná služba je služba ve veřejném zájmu, kterou poskytuje nebo objednává a financuje či spolufinancuje složka veřejné správy, tedy stát nebo územně-samosprávný celek (v Česku kraj nebo obec). Jejím specifickým znakem je, že pokud by nebyla finančně podporována veřejnými subjekty, nebyla by poskytována na trhu vůbec nebo by byla poskytována v nižší kvalitě či rozsahu. Tento termín je v přímém vztahu ke společenské shodě (většinou vyjádřené ve volbách) na tom, že některé druhy služeb mají být dostupné každému bez ohledu na jeho majetek a příjmy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Veřejná služba ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Veřejná služba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Veřejná služba ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veřejná služba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Veřejná služba ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Veřejná služba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veřejná služba například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Veřejná služba? resp. jaká je definice termínu Veřejná služba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veřejná služba, odpověď na dotaz co je to Veřejná služba?. Víte např. kdo to je Ariana Grande? Znáte a víte kdo je Podnikatel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Veřejná služba v jiné sekci než politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.