Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žinylka. Co znamená pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Co je to Žinylka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Žinylka?

Žinylka je název příze, která svůj název dostala podle tvaru připomínajícího housenku. Název je z francouzštiny, kde chenille znamená právě housenku.
Příze je velmi efektní a výrazná. Nejčastěji se používá žinylka ttkaná nebo skaná. Kromě nich je známá také žinylka pletená, pozamentová, imitovaná či povločkovaná. Vyrábí se z ní především potahové látky, koberce, bytové doplňky, svrchní ošacení a módní oděvní doplňky.


Co je to Žinylka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žinylka. Co znamená pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Žinylka? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žinylka je v kategorii Materiály

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, přesný význam, Materiály, co je to Žinylka?, odborné názvosloví, názvosloví, Žinylka, vysvětlení, definice, pojem, synonymum, význam slova, slovník, přesný výraz, Materiály, odborný výraz, formulace


Pojem Žinylka je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Žinylka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žinylka (z francouzského chenille = housenka) je efektní příze housenkovitého tvaru.
V odborné literatuře se uvádí: tkaná, pletená (na osnovním stroji), skaná, pozamentová, povločkovaná (z povločkovaných monofilamentů), imitovaná (efektně skaná) žinylka.
V článku je blíže popsána tkaná a skaná žinylka. O ostatních z uvedených druhů není známo, že by se kdy vyráběly ve větším množství.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Žinylka na Google.cz

Zkusit najít pojem Žinylka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žinylka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Žinylka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Žinylka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Žinylka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Žinylka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Žinylka? resp. jaký je přesný význam slova Žinylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žinylka, odpověď na dotaz co je to Žinylka?. Víte např. kdo to je Dement? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.