Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žinylka. Co znamená pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Co je Žinylka?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Žinylka

Žinylka je název příze, která svůj název dostala podle tvaru připomínajícího housenku. Název je z francouzštiny, kde chenille znamená právě housenku.
Příze je velmi efektní a výrazná. Nejčastěji se používá žinylka ttkaná nebo skaná. Kromě nich je známá také žinylka pletená, pozamentová, imitovaná či povločkovaná. Vyrábí se z ní především potahové látky, koberce, bytové doplňky, svrchní ošacení a módní oděvní doplňky.


Co je to Žinylka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žinylka. Co znamená pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Žinylka se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, formulace, názvosloví, co to je, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, co je to Žinylka?, materiály, význam, slovník, termín, terminus technicus, pojem, materiály, synonymum, přesný význam


Pojem Žinylka je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Žinylka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Žinylka (z francouzského chenille = housenka) je efektní příze housenkovitého tvaru.
V odborné literatuře se uvádí: tkaná, pletená (na osnovním stroji), skaná, pozamentová, povločkovaná (z povločkovaných monofilamentů), imitovaná (efektně skaná) žinylka.
V článku je blíže popsána tkaná a skaná žinylka. O ostatních z uvedených druhů není známo, že by se kdy vyráběly ve větším množství.

Více informací o pojmu Žinylka lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žinylka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Žinylka na Google obrázcích

Hledat výraz Žinylka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Žinylka na Youtube

Zkusit najít výraz Žinylka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žinylka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Žinylka například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Žinylka? resp. co se skrývá pod slovem Žinylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žinylka, odpověď na dotaz co je to Žinylka?. Víte např. kdo to je Únosce? Znáte a víte kdo je Sigmund Freud? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než materiály). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Rákos, Žinylka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.