Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žinylka. Co znamená pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Co je to Žinylka? Význam slova

Co znamená termín Žinylka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Žinylka je název příze, která svůj název dostala podle tvaru připomínajícího housenku. Název je z francouzštiny, kde chenille znamená právě housenku.
Příze je velmi efektní a výrazná. Nejčastěji se používá žinylka ttkaná nebo skaná. Kromě nich je známá také žinylka pletená, pozamentová, imitovaná či povločkovaná. Vyrábí se z ní především potahové látky, koberce, bytové doplňky, svrchní ošacení a módní oděvní doplňky.


Co je to Žinylka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žinylka. Co znamená pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žinylka je v sekci Materiály

Klíčová slova: informace, formulace, názvosloví, Materiály, význam, definice, slovník, význam pojmu, co to je, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, wiki, přesný význam, Materiály, synonymum, pojem, přesný výraz


Pojem Žinylka je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žinylka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žinylka (z francouzského chenille = housenka) je efektní příze housenkovitého tvaru.
V odborné literatuře se uvádí: tkaná, pletená (na osnovním stroji), skaná, pozamentová, povločkovaná (z povločkovaných monofilamentů), imitovaná (efektně skaná) žinylka.
V článku je blíže popsána tkaná a skaná žinylka. O ostatních z uvedených druhů není známo, že by se kdy vyráběly ve větším množství.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Žinylka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žinylka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Žinylka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Žinylka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žinylka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Žinylka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žinylka například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Žinylka? resp. jaká je definice termínu Žinylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žinylka, odpověď na dotaz co je to Žinylka?. Víte např. kdo to je Mládek? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Žinylka hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.