Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žinylka. Co znamená odborný pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Co je to Žinylka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Žinylka

Žinylka je název příze, která svůj název dostala podle tvaru připomínajícího housenku. Název je z francouzštiny, kde chenille znamená právě housenku.
Příze je velmi efektní a výrazná. Nejčastěji se používá žinylka ttkaná nebo skaná. Kromě nich je známá také žinylka pletená, pozamentová, imitovaná či povločkovaná. Vyrábí se z ní především potahové látky, koberce, bytové doplňky, svrchní ošacení a módní oděvní doplňky.


Co je to Žinylka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žinylka. Co znamená odborný pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Žinylka? Pak se o ní podělte se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Žinylka je v kategorii materiály

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, co je to Žinylka?, slovník, odborné názvosloví, termín, lexikon, materiály, informace, co znamená, definice, heslo, materiály, slovo, formulace, terminologie, pojem, co to je


Pojem Žinylka je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žinylka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žinylka (z francouzského chenille = housenka) je efektní příze housenkovitého tvaru.
V odborné literatuře se uvádí: tkaná, pletená (na osnovním stroji), skaná, pozamentová, povločkovaná (z povločkovaných monofilamentů), imitovaná (efektně skaná) žinylka.
V článku je blíže popsána tkaná a skaná žinylka. O ostatních z uvedených druhů není známo, že by se kdy vyráběly ve větším množství.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Žinylka ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Žinylka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žinylka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Žinylka ve Wikizdrojích

Hledat pojem Žinylka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Žinylka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Žinylka například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Žinylka? resp. jaká je definice slova Žinylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žinylka, odpověď na dotaz co je to Žinylka?. Víte např. kdo to je Miki Volek? Znáte a víte kdo je Josef Brož? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.