Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žinylka. Co znamená pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Co je to Žinylka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Žinylka

Žinylka je název příze, která svůj název dostala podle tvaru připomínajícího housenku. Název je z francouzštiny, kde chenille znamená právě housenku.
Příze je velmi efektní a výrazná. Nejčastěji se používá žinylka ttkaná nebo skaná. Kromě nich je známá také žinylka pletená, pozamentová, imitovaná či povločkovaná. Vyrábí se z ní především potahové látky, koberce, bytové doplňky, svrchní ošacení a módní oděvní doplňky.


Co je to Žinylka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žinylka. Co znamená pojem Žinylka z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Žinylka? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Žinylka je v sekci Materiály

Klíčová slova: pojem, heslo, odborný výraz, lexikon, názvosloví, popis, Materiály, termín, terminus technicus, co je to Žinylka?, slovo, slovník, formulace, Žinylka, význam, význam pojmu, význam slova, co to je


Pojem Žinylka je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žinylka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žinylka (z francouzského chenille = housenka) je efektní příze housenkovitého tvaru.
V odborné literatuře se uvádí: tkaná, pletená (na osnovním stroji), skaná, pozamentová, povločkovaná (z povločkovaných monofilamentů), imitovaná (efektně skaná) žinylka.
V článku je blíže popsána tkaná a skaná žinylka. O ostatních z uvedených druhů není známo, že by se kdy vyráběly ve větším množství.

Jiné zdroje informací o pojmu Žinylka

Zkusit najít výraz Žinylka ve Wikizdrojích

Najít pojem Žinylka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Žinylka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žinylka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Žinylka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žinylka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Žinylka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Žinylka? resp. co znamená slovo Žinylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žinylka, odpověď na dotaz co je to Žinylka?. Víte např. kdo to je Martin Konvička? Znáte a víte kdo je Melancholik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.