Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výtržnictví. Co znamená odborný pojem Výtržnictví z kategorie Právo?

Co je to Výtržnictví? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Výtržnictví?

Výtržnictví je označení trestného činu zakotveného v trestním zákoníku. Tento trestný čin je zde definován jako neslušný čin spáchaný veřejně nebo na místě, které je veřejně přístupné. Může se jednat o napadení, hanobení památek nebo hrobů, rušení obřadů, sportovních utkání nebo společenských akcí.
Výtržnictví narušuje klidné občanské soužití a veřejný pořádek. Trestem může být i odnětí svobody až na tři roky.


Co je to Výtržnictví? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výtržnictví. Co znamená odborný pojem Výtržnictví z kategorie Právo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Výtržnictví doporučujeme sdílet se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Výtržnictví se nachází v sekci právo

Klíčová slova: synonymum, Výtržnictví, co znamená, vysvětlení, lexikon, právo, formulace, přesný výraz, informace, wiki, odborné názvosloví, pojem, terminus technicus, definice, názvosloví, odborný výraz, co je to Výtržnictví?, co to je


Pojem Výtržnictví je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výtržnictví? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Výtržnictví je trestný čin podle § 358 českého trestního zákoníku č. 40/2009 Sb., jehož prostřednictvím je chráněno zejména klidné občanské soužití a veřejný pořádek. V dřívějším trestním zákoně byla jeho prakticky stejná skutková podstata zakotvena v § 202. Jednání o menší intenzitě může být hodnoceno jako přestupek proti občanskému soužití, popřípadě veřejnému pořádku.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Výtržnictví ve Wikislovníku

Hledat výraz Výtržnictví na Google.cz

Hledat termín Výtržnictví ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Výtržnictví ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výtržnictví ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Výtržnictví na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Výtržnictví například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Výtržnictví? resp. jaká je definice slova Výtržnictví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výtržnictví, odpověď na dotaz co je to Výtržnictví?. Víte např. kdo to je Anže Kopitar? Znáte a víte kdo je Vanessa Paradis? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.