Co je to?
Odborný výraz, definice slova Výtržnictví. Co znamená pojem Výtržnictví z kategorie Právo?

Co je to Výtržnictví? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Výtržnictví?

Výtržnictví je označení trestného činu zakotveného v trestním zákoníku. Tento trestný čin je zde definován jako neslušný čin spáchaný veřejně nebo na místě, které je veřejně přístupné. Může se jednat o napadení, hanobení památek nebo hrobů, rušení obřadů, sportovních utkání nebo společenských akcí.
Výtržnictví narušuje klidné občanské soužití a veřejný pořádek. Trestem může být i odnětí svobody až na tři roky.


Co je to Výtržnictví? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Výtržnictví. Co znamená pojem Výtržnictví z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Výtržnictví s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Výtržnictví se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, pojem, odborné názvosloví, lexikon, co to je, Právo, přesný výraz, odborný výraz, terminologie, Výtržnictví, slovník, wiki, formulace, popis, slovo, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Výtržnictví je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výtržnictví? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výtržnictví je trestný čin podle § 358 českého trestního zákoníku č. 40/2009 Sb., jehož prostřednictvím je chráněno zejména klidné občanské soužití a veřejný pořádek. V dřívějším trestním zákoně byla jeho prakticky stejná skutková podstata zakotvena v § 202. Jednání o menší intenzitě může být hodnoceno jako přestupek proti občanskému soužití, popřípadě veřejnému pořádku.

Další zdroje informací

Najít výraz Výtržnictví ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Výtržnictví ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Výtržnictví ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výtržnictví ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Výtržnictví ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Výtržnictví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Výtržnictví například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Výtržnictví? resp. co znamená výraz Výtržnictví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výtržnictví, odpověď na dotaz co je to Výtržnictví?. Víte např. kdo to je Kněžka? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Výtržnictví i v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.