Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výtržnictví. Co znamená pojem Výtržnictví z kategorie Právo?

Co je Výtržnictví?

Co znamená termín Výtržnictví? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Výtržnictví je označení trestného činu zakotveného v trestním zákoníku. Tento trestný čin je zde definován jako neslušný čin spáchaný veřejně nebo na místě, které je veřejně přístupné. Může se jednat o napadení, hanobení památek nebo hrobů, rušení obřadů, sportovních utkání nebo společenských akcí.
Výtržnictví narušuje klidné občanské soužití a veřejný pořádek. Trestem může být i odnětí svobody až na tři roky.


Co je to Výtržnictví? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Výtržnictví. Co znamená pojem Výtržnictví z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Výtržnictví sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Výtržnictví patří do sekce právo

Klíčová slova: právo, termín, co to je, formulace, terminologie, odborný výraz, heslo, lexikon, přesný výraz, pojem, slovník, význam, co je to Výtržnictví?, právo, vysvětlení, odborné názvosloví, definice, Výtržnictví


Pojem Výtržnictví je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výtržnictví? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výtržnictví je trestný čin podle § 358 českého trestního zákoníku č. 40/2009 Sb., jehož prostřednictvím je chráněno zejména klidné občanské soužití a veřejný pořádek. V dřívějším trestním zákoně byla jeho prakticky stejná skutková podstata zakotvena v § 202. Jednání o menší intenzitě může být hodnoceno jako přestupek proti občanskému soužití, popřípadě veřejnému pořádku.

Další informační zdroje o slovu Výtržnictví

Hledat slovo Výtržnictví ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Výtržnictví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Výtržnictví ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Výtržnictví na Google.cz

Vyhledat heslo Výtržnictví ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Výtržnictví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Výtržnictví například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je význam slova Výtržnictví? resp. jaká je definice slova Výtržnictví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výtržnictví, odpověď na dotaz co je to Výtržnictví?. Víte např. kdo to je Homofob? Znáte a víte kdo je Vašo Patejdl? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Výtržnictví v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, svoboda, výtržnictví, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.