Co je to?
Definice výrazu, termínu Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Co je to Diadém? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Diadém

Diadém je název čelenky nebo korunky, která slouží jako ozdoba hlavy. Jako diadém může být označen i zdobený předek čelenky. Někdy bývá jako diadém označen i drahokam.
Takto tvarované čelenky jsou známy již od pradávných dob. V době starověkého Egypta, Persie nebo antiky se kombinovaly drahé kovy s drahokamy a dalšími ozdobami. Sloužily jako symboly vítězství, bohatství nebo urozenosti.

Co je to Diadém? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Diadém můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Diadém je v sekci Kultura

Klíčová slova: co je to Diadém?, formulace, význam slova, co to je, terminologie, odborný výraz, definice, názvosloví, slovník, informace, Kultura, co znamená, terminus technicus, význam, slovo, popis, Diadém, vysvětlení


Pojem Diadém je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diadém? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Diadém (řečtina, Dyadém) je ozdoba hlavy, koruna, čelenka nebo její přední či horní zdobený nástavec. V přeneseném slova smyslu se termín užívá pro drahokam nebo pro výzdobu klenotu pomocí drahokamů: například koruna se nazývá latinsky corona diademata.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Diadém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Diadém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Diadém ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Diadém ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diadém ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Diadém na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Diadém například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Diadém? resp. jaký je význam slova Diadém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diadém, odpověď na dotaz co je to Diadém?. Víte např. kdo to je Bohuslav Sobotka? Znáte a víte kdo je Lumen? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Diadém i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.