Co je to?
Definice výrazu, termínu Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Co je Diadém? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Diadém?

Diadém je název čelenky nebo korunky, která slouží jako ozdoba hlavy. Jako diadém může být označen i zdobený předek čelenky. Někdy bývá jako diadém označen i drahokam.
Takto tvarované čelenky jsou známy již od pradávných dob. V době starověkého Egypta, Persie nebo antiky se kombinovaly drahé kovy s drahokamy a dalšími ozdobami. Sloužily jako symboly vítězství, bohatství nebo urozenosti.

Co je to Diadém? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Diadém s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Diadém je v kategorii kultura

Klíčová slova: lexikon, definice, Diadém, odborný výraz, kultura, co je to Diadém?, formulace, odborné názvosloví, co to je, slovník, terminus technicus, kultura, vysvětlení, wiki, názvosloví, termín, synonymum, význam pojmu


Pojem Diadém je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Diadém? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diadém (řečtina, Dyadém) je ozdoba hlavy, koruna, čelenka nebo její přední či horní zdobený nástavec. V přeneseném slova smyslu se termín užívá pro drahokam nebo pro výzdobu klenotu pomocí drahokamů: například koruna se nazývá latinsky corona diademata.

Další zdroje informací o slovu Diadém

Najít termín Diadém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Diadém ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diadém ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diadém ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Diadém ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Diadém na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Diadém například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Diadém? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Diadém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diadém, odpověď na dotaz co je to Diadém?. Víte např. kdo to je Pohrobek? Znáte a víte kdo je Barber? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.