Co je to?
Definice výrazu, termínu Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Co je to Diadém? Význam slova

Co znamená termín Diadém? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Diadém je název čelenky nebo korunky, která slouží jako ozdoba hlavy. Jako diadém může být označen i zdobený předek čelenky. Někdy bývá jako diadém označen i drahokam.
Takto tvarované čelenky jsou známy již od pradávných dob. V době starověkého Egypta, Persie nebo antiky se kombinovaly drahé kovy s drahokamy a dalšími ozdobami. Sloužily jako symboly vítězství, bohatství nebo urozenosti.

Co je to Diadém? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Diadém) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diadém patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: informace, co to je, odborný výraz, popis, definice, Kultura, definice pojmu, slovo, význam slova, význam, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, Diadém, terminologie, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Diadém je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diadém? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diadém (řečtina, Dyadém) je ozdoba hlavy, koruna, čelenka nebo její přední či horní zdobený nástavec. V přeneseném slova smyslu se termín užívá pro drahokam nebo pro výzdobu klenotu pomocí drahokamů: například koruna se nazývá latinsky corona diademata.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Diadém ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Diadém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diadém ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Diadém na Google.cz

Vyhledat heslo Diadém ve Wikizdrojích

Hledat slovo Diadém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diadém například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Diadém? resp. co to je Diadém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diadém, odpověď na dotaz co je to Diadém?. Víte např. kdo to je Pipina? Znáte a víte kdo je Heinrich Hertz? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Diadém hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.