Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Co je to Diadém? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Diadém?

Diadém je název čelenky nebo korunky, která slouží jako ozdoba hlavy. Jako diadém může být označen i zdobený předek čelenky. Někdy bývá jako diadém označen i drahokam.
Takto tvarované čelenky jsou známy již od pradávných dob. V době starověkého Egypta, Persie nebo antiky se kombinovaly drahé kovy s drahokamy a dalšími ozdobami. Sloužily jako symboly vítězství, bohatství nebo urozenosti.

Co je to Diadém? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Diadém sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Diadém patří do sekce kultura

Klíčová slova: Diadém, kultura, formulace, heslo, slovo, informace, terminologie, kultura, význam, odborný výraz, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, synonymum, pojem, přesný výraz


Pojem Diadém je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Diadém?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Diadém (řečtina, Dyadém) je ozdoba hlavy, koruna, čelenka nebo její přední či horní zdobený nástavec. V přeneseném slova smyslu se termín užívá pro drahokam nebo pro výzdobu klenotu pomocí drahokamů: například koruna se nazývá latinsky corona diademata.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Diadém ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Diadém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diadém ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Diadém na Youtube

Zkusit najít výraz Diadém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Diadém ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Diadém například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Diadém? resp. jaká je definice termínu Diadém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diadém, odpověď na dotaz co je to Diadém?. Víte např. kdo to je Rosalind Franklinová? Znáte a víte kdo je Marcel Hirscher? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Diadém v jiné sekci než kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.