Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Co je to Diadém? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Diadém?

Diadém je název čelenky nebo korunky, která slouží jako ozdoba hlavy. Jako diadém může být označen i zdobený předek čelenky. Někdy bývá jako diadém označen i drahokam.
Takto tvarované čelenky jsou známy již od pradávných dob. V době starověkého Egypta, Persie nebo antiky se kombinovaly drahé kovy s drahokamy a dalšími ozdobami. Sloužily jako symboly vítězství, bohatství nebo urozenosti.

Co je to Diadém? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Diadém se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, kultura, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, kultura, informace, význam slova, názvosloví, co je to Diadém?, formulace, heslo, synonymum, terminus technicus, odborný výraz


Pojem Diadém je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Diadém?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diadém (řečtina, Dyadém) je ozdoba hlavy, koruna, čelenka nebo její přední či horní zdobený nástavec. V přeneseném slova smyslu se termín užívá pro drahokam nebo pro výzdobu klenotu pomocí drahokamů: například koruna se nazývá latinsky corona diademata.

Další informace o pojmu Diadém hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diadém ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Diadém ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diadém ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Diadém ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Diadém ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Diadém na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Diadém například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Diadém? resp. co označuje slovo Diadém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diadém, odpověď na dotaz co je to Diadém?. Víte např. kdo to je George Friedman? Znáte a víte kdo je Milan Gulaš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.