Co je to?
Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Co to je Kyfóza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kyfóza?

Kyfóza pochází z řeckého slova kyfos, tedy přední ohyb. Pojem kyfóza znamená ohnutí nebo zaokrouhlení páteře. Kyfóza je přirozené ohnutí, onemocněním se stává až tehdy, když se zvětšuje a prohlubuje a má tak vliv na celé tělo. Člověk s kyfózou má vadné držení těla a hrb na zádech, může mít i předsunutou hlavu. Mění se krční a bederní páteř, postižený trpí bolestí zad, zhoršeným dýcháním a svalovou únavou. Dochází až ke stlačení míchy a ovlivnění činnosti vnitřních orgánů. Pomoci může posilování svalů a kompenzační cvičení.


Co je to Kyfóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kyfóza patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Kyfóza, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, heslo, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, informace, slovník, pojem, názvosloví, vysvětlení, přesný význam, synonymum, lexikon, slovo, Lékařství


Pojem Kyfóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Kyfóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Kyfóza ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kyfóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyfóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kyfóza na Google.cz

Zkusit najít heslo Kyfóza ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyfóza například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kyfóza? resp. co to je Kyfóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyfóza, odpověď na dotaz co je to Kyfóza?. Víte např. kdo to je Patrik Tkáč? Znáte a víte kdo je Vilém Čok? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kyfóza i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.