Co je to?
Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Co to je Kyfóza? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kyfóza?

Kyfóza pochází z řeckého slova kyfos, tedy přední ohyb. Pojem kyfóza znamená ohnutí nebo zaokrouhlení páteře. Kyfóza je přirozené ohnutí, onemocněním se stává až tehdy, když se zvětšuje a prohlubuje a má tak vliv na celé tělo. Člověk s kyfózou má vadné držení těla a hrb na zádech, může mít i předsunutou hlavu. Mění se krční a bederní páteř, postižený trpí bolestí zad, zhoršeným dýcháním a svalovou únavou. Dochází až ke stlačení míchy a ovlivnění činnosti vnitřních orgánů. Pomoci může posilování svalů a kompenzační cvičení.


Co je to Kyfóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kyfóza patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: termín, co je to Kyfóza?, názvosloví, pojem, definice, wiki, přesný význam, co znamená, heslo, slovo, synonymum, terminologie, přesný výraz, vysvětlení, Lékařství, co to je, terminus technicus, odborný výraz


Pojem Kyfóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Kyfóza ve Wikipedii

Najít termín Kyfóza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kyfóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Kyfóza ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kyfóza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Kyfóza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyfóza například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kyfóza? resp. co znamená Kyfóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyfóza, odpověď na dotaz co je to Kyfóza?. Víte např. kdo to je Ivana Chýlková? Znáte a víte kdo je Dominik Hašek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.