Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kyfóza. Co znamená pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Co je Kyfóza?

Co znamená pojem, definice termínu Kyfóza?

Kyfóza pochází z řeckého slova kyfos, tedy přední ohyb. Pojem kyfóza znamená ohnutí nebo zaokrouhlení páteře. Kyfóza je přirozené ohnutí, onemocněním se stává až tehdy, když se zvětšuje a prohlubuje a má tak vliv na celé tělo. Člověk s kyfózou má vadné držení těla a hrb na zádech, může mít i předsunutou hlavu. Mění se krční a bederní páteř, postižený trpí bolestí zad, zhoršeným dýcháním a svalovou únavou. Dochází až ke stlačení míchy a ovlivnění činnosti vnitřních orgánů. Pomoci může posilování svalů a kompenzační cvičení.


Co je to Kyfóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kyfóza. Co znamená pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kyfóza s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Kyfóza se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: pojem, lékařství, co je to Kyfóza?, synonymum, informace, termín, slovník, lexikon, co to je, odborné názvosloví, lékařství, heslo, co znamená, Kyfóza, formulace, definice pojmu, přesný význam, slovo


Pojem Kyfóza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyfóza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kyfóza (z řeckého κυφός kyfos, hrb) je mimořádně velké konvexní zakřivení páteře (směrem ven, dozadu) v hrudní a křížové části. Abnormální konkávní (směrem dovnitř) lordotické zakřivení krční a bederní oblasti páteře se nazývá lordóza. Kyfóza může být důsledkem jiné degenerativní nemoci plotének; vývojové abnormality, nejčastěji Scheuermannovy choroby; osteoporózy s kompresními zlomeninami obratle; mnohočetného myelomu nebo zranění (traumat).

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Kyfóza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyfóza ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kyfóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Kyfóza na Google obrázcích

Hledat termín Kyfóza ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyfóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyfóza například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice slova Kyfóza? resp. jaká je definice termínu Kyfóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyfóza, odpověď na dotaz co je to Kyfóza?. Víte např. kdo to je Bohuš Záhorský? Znáte a víte kdo je Vladimír Špidla? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kyfóza i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Inkubátor, kyfóza, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.