Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Co je to Kyfóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kyfóza

Kyfóza pochází z řeckého slova kyfos, tedy přední ohyb. Pojem kyfóza znamená ohnutí nebo zaokrouhlení páteře. Kyfóza je přirozené ohnutí, onemocněním se stává až tehdy, když se zvětšuje a prohlubuje a má tak vliv na celé tělo. Člověk s kyfózou má vadné držení těla a hrb na zádech, může mít i předsunutou hlavu. Mění se krční a bederní páteř, postižený trpí bolestí zad, zhoršeným dýcháním a svalovou únavou. Dochází až ke stlačení míchy a ovlivnění činnosti vnitřních orgánů. Pomoci může posilování svalů a kompenzační cvičení.


Co je to Kyfóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Kyfóza patří do sekce lékařství

Klíčová slova: wiki, termín, popis, lékařství, co to je, synonymum, formulace, co znamená, přesný význam, heslo, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, Kyfóza, přesný výraz, slovník, význam, terminologie


Pojem Kyfóza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Kyfóza na Youtube

Vyhledat slovo Kyfóza na Google.cz

Najít výraz Kyfóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kyfóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyfóza ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyfóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyfóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Kyfóza? resp. jaká je definice termínu Kyfóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyfóza, odpověď na dotaz co je to Kyfóza?. Víte např. kdo to je Primátor? Znáte a víte kdo je Dominik Hašek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.