Co je to?
Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Co to je Kyfóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kyfóza?

Kyfóza pochází z řeckého slova kyfos, tedy přední ohyb. Pojem kyfóza znamená ohnutí nebo zaokrouhlení páteře. Kyfóza je přirozené ohnutí, onemocněním se stává až tehdy, když se zvětšuje a prohlubuje a má tak vliv na celé tělo. Člověk s kyfózou má vadné držení těla a hrb na zádech, může mít i předsunutou hlavu. Mění se krční a bederní páteř, postižený trpí bolestí zad, zhoršeným dýcháním a svalovou únavou. Dochází až ke stlačení míchy a ovlivnění činnosti vnitřních orgánů. Pomoci může posilování svalů a kompenzační cvičení.


Co je to Kyfóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kyfóza doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kyfóza se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: termín, lexikon, informace, slovo, wiki, slovník, definice pojmu, synonymum, význam slova, odborný výraz, heslo, co znamená, Kyfóza, definice, formulace, co je to Kyfóza?, co to je, význam pojmu


Pojem Kyfóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Kyfóza ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Kyfóza na Youtube

Zkusit najít heslo Kyfóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyfóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kyfóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kyfóza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyfóza například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kyfóza? resp. co přesně označuje termín Kyfóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyfóza, odpověď na dotaz co je to Kyfóza?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Vilém Čok? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kyfóza v jiné sekci než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.