Co je to?
Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Co to je Kyfóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kyfóza?

Kyfóza pochází z řeckého slova kyfos, tedy přední ohyb. Pojem kyfóza znamená ohnutí nebo zaokrouhlení páteře. Kyfóza je přirozené ohnutí, onemocněním se stává až tehdy, když se zvětšuje a prohlubuje a má tak vliv na celé tělo. Člověk s kyfózou má vadné držení těla a hrb na zádech, může mít i předsunutou hlavu. Mění se krční a bederní páteř, postižený trpí bolestí zad, zhoršeným dýcháním a svalovou únavou. Dochází až ke stlačení míchy a ovlivnění činnosti vnitřních orgánů. Pomoci může posilování svalů a kompenzační cvičení.


Co je to Kyfóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Kyfóza. Co znamená odborný pojem Kyfóza z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kyfóza? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kyfóza je v sekci Lékařství

Klíčová slova: heslo, wiki, co je to Kyfóza?, informace, co znamená, názvosloví, definice, definice pojmu, terminus technicus, vysvětlení, terminologie, Lékařství, význam, pojem, formulace, synonymum, lexikon, odborný výraz


Pojem Kyfóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Kyfóza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Kyfóza ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kyfóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Kyfóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kyfóza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyfóza ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kyfóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyfóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kyfóza? resp. co je to Kyfóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyfóza, odpověď na dotaz co je to Kyfóza?. Víte např. kdo to je Gustav Mahler? Znáte a víte kdo je Jiří Dienstbier? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.